![Катеринопільщина й Тальнівщина представили свої таланти під час творчих звітів](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Goncharenko/2251.JPG)
Продовжуються творчі звіти, присвячені 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка та 60-річчю утворення Черкащини, в рамках обласного фестивалю народної творчості.
Цього разу до Черкас завітали Катеринопільський і Тальнівський райони, аби показати, як шанують та пам’ятають в їхніх краях Великого Кобзаря, які таланти мають на своїй землі, чим славляться й гордяться.
У заходах взяли участь заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко, начальник управління культури ОДА Наталія Джура, голова Катеринопільської райдержадміністрації Олексій Барадаченко, Тальнівської РДА – Микола Бардадим та ін.
Традиційно представники обласного та районного керівництва поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку, а потім долучилися до перегляду експозицій робіт декоративно-прикладного мистецтва майстрів-аматорів Катеринопільського і Тальнівського районів, що були розміщені в обласній філармонії.
Неможливо було відвести погляду від прекрасних робіт, що презентували майстри у фойє закладу. Неперевершеної краси картини, писані фарбами й вишиті нитками та бісером, етноляльки, ляльки-мотанки, вироби з глини, шкіри, тіста, паперу, яскраві українські рушники, навіть хлібо-булочні та м’ясні вироби тощо. Усе це вражало, наповнюючи душі й серця тих, хто споглядав цю красу, гордістю за рідний край, за те, що Черкащина виплекала на своїй землі таких талановитих людей. Про це неодноразово говорила заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко, зачаровано розглядаючи виставку.
Вразили Тетяну Федорівну вироби однієї з майстринь Катеринополя Галини Снігур, яка представляла роботи, розмальовані на висушених гарбузах технікою розпис, що походить із Трипільщини. Пані Галина повідала, що вона першою відродила на Черкащині етноляльку, образ якої ще в давнину відтворювався на гарбузах. До речі, вони, висихаючи, використовувалися раніше в побуті українців у вигляді своєрідного посуду, зокрема для насіння, води, молока і т. п.
Зважаючи на те, що нинішній рік присвячений дитячій творчості у рамках соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, Тальнівщина представила творчі доробки юних талантів регіону, зокрема, учнів районного будинку дітей та юнацтва, учасників художньої майстерні «Самоцвіт» Тальнівського НВК та ін.
На початку ж концертної програми голова журі конкурсу, заступник голови ОДА Тетяна Прітченко привітала учасників дійства:
– Обласний фестиваль народної творчості, присвячений двом величним датам - 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка та 60-річчю утворення Черкащини, крокуючи по територіям міст та районів області, зібрав дуже багато талантів. Сьогодні милуватимемося виступами колективів, які стали переможцями першого етапу обласного фестивалю – Катеринопільського й Тальнівського районів. Від імені голови облдержадміністрації Сергія Тулуба щиро вітаю всі колективи з перемогою, бажаю творчих здобутків, здоров’я та злагоди. А головне – щира вдячність за вашу натхненну працю, за вашу небайдужість, що примножуєте культурні здобутки області.
Тетяна Федорівна з приємністю відзначила, що жителі Черкащини вміють не лише гарно відпочивати, а й плідно працювати. Адже нині в області зібрано 3 млн. тонн зернових, за що низько вклоняємося кожному хліборобу Черкаської землі. Тож нехай це свято буде для них приємним подарунком.
Тетяна Прітченко вручила головам Катеринопільської й Тальнівської райдержадміністрацій Олексію Барадаченку та Миколі Бардадиму сувенірні відзнаки, виготовлені до знаменної дати 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.
…Черкащино моя, земля прекрасна, моя колиско, ніжносте моя, люблю тебе в тяжкій твоїй задумі, і в щебеті дзвінкого солов’я. Ти – Батьківщина генія Шевченка, відважного Богдана у боях, і сам Дніпро, широкий та могутній, розносить їхню славу по віках… Такими словами розпочалися звіти районів. Присутні переглянули цікаві художні номери, що продемонстрували різні аматорські колективи. Поміж них: хореографічний колектив «Едельвейс» районного будинку культури, хоровий колектив «Велика родина» РБК, народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Калниболотський курінь» РБК, народний аматорський оркестр народних інструментів РБК та інші учасники з Катеринопільщини; зразковий танцювальний колектив «Візерунок» Кривоколінського центру культури і дозвілля, народне аматорське жіноче вокальне тріо «Дожниця» РБК, народний аматорський хор ветеранів війни та праці «Хлопці ого-го» РБК, фольклорний гурт «Журавка» Легедзинського сільського будинку культури та інші виконавці Тальнівщини. Всі учасники гідно представили свої номери, серед яких українські пісні, хореографічні та театральні постановки, читання гуморесок та ін.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ обласної державної адміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Катеринопільщина й Тальнівщина представили свої таланти під час творчих звітів"