![Забезпечення Умані цілодобовим водопостачанням – результат командної роботи всіх гілок влади на чолі з Президентом України, - заступник голови Черкаської ОДА](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/3875.jpg)
26 жовтня в місті Умані відбулися святкові заходи з нагоди запуску в місті цілодобового водопостачання. За всю історію міста, досі жодній владі не вдавалося вирішити цю проблему, тому «Свято води» стало значною подією для уманчан, які багато років мріяли мати цілодобову воду в оселях. В урочистих заходах взяли участь заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації-керівник апарату Едуард Івакін, міський голова м.Умань Юрій Бодров, та народний депутат України від Партії регіонів Антон Яценко.
Виступаючи перед мешканцями Умані, заступник голови ОДА Едуард Івакін підкреслив, що вирішення наболілої для всіх уманчан проблеми – це спільна заслуга всіх гілок влади на чолі з Президентом України.
Сьогоднішній події, яка відкриває нову сторінку життя вашого мальовничого міста, передувала системна робота, яка розпочалася ще в 2010 році. Голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Борисович Тулуб залучав для вирішення проблеми водопостачання Умані організаційні, технологічні, і фінансові можливості. А Президент України Віктор Федорович Янукович забезпечив державну підтримку і контроль за виконанням доручень, - зазначив заступник голови ОДА Едуард Івакін.
Проект комплексного забезпечення питною водою міста Умань став результатом офіційного візиту делегації Черкаської області до держави Ізраїль в 2012 році. За підсумками зустрічі Сергія Тулуба з послом Держави Ізраїль в Україні паном Реувеном Дін Елем та іншими членами делегації було підписано відповідний протокол. Для підготовки технічних можливостей КП «Уманьводоканал» до забезпечення міста цілодобовим водопостачанням, із 2011 року залучалися кошти бюджетів усіх рівнів. Зокрема, в 2011 р. з державного бюджету було виділено 5 млн. гривень, за які було здійснено заміну насосів, розроблено схему оптимізації водопостачання та водовідведення міста і побудовано центральний водопровід на Софіївській Слобідці до інституту цукрових буряків.
Обласною державною адміністрацією в 2011 році виділена субвенція в сумі 250 тис.гривень на оснащення будинків засобами обліку води. В 2013 році внесок обласної влади в модернізацію системи водопостачання склав 4 мільйони гривень, які були спрямовані на капремонт напірного каналізаційного колектора, технічне переоснащення станції очисних споруд, будівництво зливної станції та покращення водопровідного господарства.
Отримавши потужну підтримку з боку Президента та голови обласної державної адміністрації, влада міста Умані протягом 2012-13 років спрямувала фінансові ресурси на модернізацію підприємства «Уманьводоканал» та поповнення його статутного фонду на суму 3,6 млн.гривень. Крім того, КП «Уманьводоканал» власним коштом виконало роботи з підготовки до цілодобового водопостачання міста на суму 1,1 мільйона гривень.
Результату також сприяла і законодавча активність народного депутата України Антона Яценка, та ухвалення Верховною Радою ініційованої ним Постанови «Про відзначення 60-річчя утворення Черкаської області», в яку було включено питання щодо будівництва водогонів в місті Умані, Монастирищі, Христинівці, Уманському, Монастирищенському, Христинівському та Тальнівському районах.
Подальша державна підтримка є важливою та необхідною на наступному етапі, адже водогін Біла Церква – Умань має 30-річний вік, і втрати води на 130-кілометровому шляху сьогодні складають близько 50 %. Тому необхідними є заміна трубопроводів, колекторів, системи водовідведення. За висновками фахівців, остаточним варіантом вирішення «водного питання» в Умані має стати побудова власного водогону.
Завдяки тому, що Президент, обласна і законодавча влада працюють в одній команді і виконують свої обіцянки, було реалізовано важливий для всієї громади Умані інфраструктурний проект. Це переконливо свідчить, що тільки особиста відповідальність керівників та чітка командна робота є запорукою потужного розвитку всієї Черкащини, - підкреслив заступник голови ОДА Едуард Івакін.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Забезпечення Умані цілодобовим водопостачанням – результат командної роботи всіх гілок влади на чолі з Президентом України, - заступник голови Черкаської ОДА"