![Головне управління Держсанепідслужби у Черкаській області інформує](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Goncharenko/2249.jpg)
За 9 місяців 2013 року в області відмічається спад інфекційних захворювань – всього зареєстровано 3772 випадки, що становить 296,2 на 100 тисяч населення та на 1,1% нижче, ніж за аналогічний період 2012 року та показника по Україні.
Серед інфекційних захворювань лідирують гострі кишкові інфекції, які складають 55,1%. Питома вага захворілих дітей становила 58,4%. Відмічався прогнозований підйом захворюваності на сальмонельоз (на 23,1%) та дизентерію (68 випадків в 2013році проти 18 за аналогічний період 2012 року). Ріст захворюваності на сальмонельоз частково пов’язаний з реєстрацією групових захворювань серед мешканців м. Черкаси (кафе-піцерія «1+1» та ресторан «Бриг»).
Впродовж поточного року знизилась захворюваність на вірусні гепатити та ротавірусну інфекцію на 25,1% та 15,3% відповідно; не реєструвались захворювання на дифтерію, поліомієліт. Захворюваність на краснуху залишилась на рівні минулого року. Значно знизилась захворюваність на кашлюк, епідпаротит, кір.
В той же час зареєстровано 2 випадки захворювання на правець у м. Сміла та Черкаському районі. Захворіли не були щеплені проти правцю через їх відмову.
Слід зазначити, що за 9 місяців 2013 року не реєструвались такі особливо небезпечні інфекції, як сибірка, туляремія, бруцельоз, висипний тиф, сказ. Нижче показника минулого року на 4,9% захворюваність на туберкульоз.
З метою оцінки санітарно-гігієнічного стану довкілля працівники держсанепідслужби провели більше 16 тис. лабораторних досліджень води питної, харчових продуктів, атмосферного повітря, ґрунту. Питома вага взірців атмосферного повітря, в яких були виявлені відхилення від нормативів, коливалась від 3,7% по пилу до 12,6% по формальдегіду.
За результатами лабораторного контролю питної води централізованого водопостачання питома вага нестандартних за санітарно-хімічними показниками проб становила 5,8% , а за бактеріологічними – 6,5%, що майже на рівні минулого року.
При досліджені води джерел децентралізованого водопостачання (криниці) найбільше відхилень реєструвалось за санітарно-хімічними показниками, а саме за вмістом нітратів (у 39,1%), за мікробіологічними показниками цей відсоток становив 14,3.
Показники якості та безпеки харчових продуктів залишились на рівні минулого року і становили 3,1% нестандартних проб за бактеріологічними показниками та 1,7% - за хімічними показниками. В продукції рослинного походження перевищення вмісту нітратів виявлялось у 2,5% досліджених зразків.
Впродовж поточного року фахівцями санепідслужби області проведено 4,7 тис. перевірок об’єктів нагляду, з них 40,6% - об’єктів високого ступеню ризику, 31,3% - середнього та 26,7% - незначного. Із загальної кількості перевірок 56,0% проведено позапланово (за зверненнями юридичних та фізичних осіб, за заявами суб’єктів господарювання, за запитами прокуратури, перевірки приписів тощо).
Найбільша кількість порушень виявлялась на об’єктах високого ступеню ризику (загальноосвітні навчальні заклади, дошкільні навчально-виховні заклади, ЛПЗ зі стаціонарними відділеннями), а також в дитячих закладах відпочинку, що віднесені до середнього ступеню ризику.
За виявлені порушення санітарного законодавства стягнуто 549 штрафів на суму 93,7 тис грн., 28 фінансових санкцій на суму 5,3 тис. грн., вилучено з обігу 9,8 тонн недоброякісних, небезпечних харчових продуктів, направлено 728 приписів суб’єктам господарювання, 4 справи передано в прокуратуру.
За інформацією головного управління Держсанепідслужби у Черкаській області
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Головне управління Держсанепідслужби у Черкаській області інформує"