![На черговій сесії обласної ради говорили про туризм, зміни в обласному бюджеті, медицину та культуру](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Rom/69.JPG)
25 жовтня за участі голови облдержадміністрації Сергія Тулуба, голови обласної ради Валерія Черняка та їх заступників, керівників структурних підрозділів ОДА, представників громадських об’єднань і організацій, районних, сільських, селищних голів відбулося 25 засідання сесії обласної ради.
На розгляд було винесено питання, що стосуються розвитку туризму, змін в обласному бюджеті, внесення змін до складу конкурсних комісій із присудження обласних премій, стану запобігання злочинності та низка інших проблемних моментів, що стосуються права користування угіддями, клопотань про отримання спеціальних дозволів різними підприємствами та організаціями області тощо.
Зокрема, депутати обговорили та затвердили проект внесення змін до Програми розвитку туризму в області на 2012-2020 роки.
«Минулого року затверджено програму, яка заклала фундамент розвитку туристичної галузі Черкащини. Розроблено 20 міських та районних програм розвитку туризму, діють 87 екскурсійних маршрутів, які охоплюють більше 30 населених пунктів регіону та понад 100 об’єктів. У зв’язку з наближенням ювілейних для області дат, сьогодні є необхідність конкретизувати цю програму. Вже підготовлено зміни, згідно з якими значна увага приділяється розвитку інфраструктури та допомозі підприємцям, які працюють у цій галузі. Крім того, значний обсяг робіт орієнтовано на залучення більшої кількості відвідувачів, акцентовано увагу й на брендових заходах. Окремим розділом іде розвиток духовно-культурної спадщини та створення цілісних маршрутів, зокрема, міжрегіонального, за погодженням із Полтавською, Вінницькою та іншими областями», - розповіла очільниця Департаменту інвестиційно-інноваційної політики та зовнішньоекономічних зв’язків ОДА Таміла Лепьошкіна.
За її словами, загальний обсяг фінансування на 2014 рік становить 1 534 000 грн.
З приводу питань про присудження обласних премій виступила начальник управління культури облдержадміністрації Наталія Джура.
«Літературна премія імені Василя Симоненка заснована 1986 року. Присуджується вона щорічно 8 січня в день народження письменника, а її загальний фонд, за ініціативи голови Черкаської ОДА, піднято до 15 тисяч гривень. Існує спеціальна конкурсна комісія, яка оцінює роботи учасників. У зв’язку з кадровими змінами в Управлінні виникла потреба таких змін і в складі комісії», - зазначила вона.
Відтак, прийнято рішення призначити саме Наталію Григорівну, як начальника управління, секретарем цієї комісії.
Подібні ротації в складі журі стосувалися й обласної премії імені Порфирія Демуцького. Премія заснована 2004 року за ініціативи обласної ради й облдержадміністрації та передбачає грошову винагороду в розмірі 9 тис. грн.
Детальну інформацію про внесення змін до обласного бюджету на 2013 рік присутні почули від директора Департаменту фінансів ОДА Володимира Кулеші. Так, для Черкащини з державного бюджету виділено субвенцію на проведення позачергових місцевих виборів, а також додаткові кошти на допомогу сім’ям із дітьми, які мають психічні розлади в розмірі 16,5 мільйона гривень. Крім того, держава спрямувала певну суму на розподіл на погашення заборгованості різниці в тарифах, ремонт у школах, поліпшення медичного обслуговування та підготовку до ювілейних заходів. Зокрема, на об’єкти, пов’язані з ім’ям Шевченка, передбачено ще 69, 5 мільйона гривень.
На вимогу голови облдержадміністрації Сергія Тулуба Володимир Олексійович роз’яснив ситуацію з розмовами навколо ремонту в Будинку рад. За його словами, на реконструкцію цього приміщення було виділено 400 тис. грн. А додаткові кошти, передбачені постановою Кабміну будуть спрямовані на підготовку до 200-річного ювілею Тараса Шевченка. Це, зокрема, 2 заповідника, Будинки культури у Каневі та с. Вільшаній Городищенського району, а також обласний академічний драмтеатр.
Під час сесії учасники заслухали й інші пропозиції, за якими було прийнято відповідні рішення.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На черговій сесії обласної ради говорили про туризм, зміни в обласному бюджеті, медицину та культуру"