![Сергій Тулуб: «Знак географічного центру на Шполянщині – це символ нашої духовної єдності, про який ми маємо дбати»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Rom/73.jpg)
Днями голова облдержадміністрації Сергій Тулуб ознайомився із ходом реконструкції знаку «Географічний центр України».
Цей знак у вигляді стального шпилю висотою 14,5 метра, вершина якого виконана у вигляді трійці, стилізованого герба України, встановлено восени 2011 року на території недіючого летовища сільської авіації біля автодороги Сміла – Умань.
Проектом реконструкції, за яким роботи мають бути виконані протягом жовтня – грудня цього року, передбачається монтаж гранітних блоків навколо подіуму зі знаком географічного центру. При цьому на них будуть нанесені надписи із назвою центру різними мовами. Крім того, планується влаштування бетонної сферичної поверхні подіуму з викладання «трикветра» із гранітної шашки, мощення тротуарною плиткою підходів до подіуму та облаштування автостоянки.
Проект об’єкта розробляв архітектор А. Д. Петренко.
Станом на сьогодні виконано підготовчі роботи. Серед них – бетонування основи під знак, укладання фундаменту під тротуарну плитку та інші.
Крім того, очільник області дав доручення керівникам структурних підрозділів та керівництву району до 1 листопада надати пропозиції щодо завершення облаштування цього об’єкта під час наради з питань підготовки об’єктів, пов’язаних з ім’ям Тараса Шевченка до наступного року, який Президентом України Віктором Януковичем оголошено роком Тараса Шевченка. У обговоренні взяли участь заступники та радники голови облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів та інших територіальних органів та запрошені керівники місцевих органів самоврядування, архітектори, представники проектних та будівельних організацій області, директори національних заповідників.
«Цей знак – одна з найважливіших пам’яток для нашої області, яка є центром і серцем України. Тому наше завдання – зберегти та належним чином презентувати її перед гостями з усієї України та зарубіжжя», - зазначив очільник області.
Також присутні заслухали низку доповідей щодо стану будівництва об’єктів до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, 60-річчя від дня утворення області та 70-ї річниці визволення регіону від фашистських загарбників.
Після розгляду питань Сергій Тулуб дав низку доручень, зокрема:
- розробити концепцію Співочого поля Нижнього парку Шевченківського національного заповідника в м. Каневі та узгодити її з Міністерством культури;
- надати пропозиції щодо реконструкції селищного центру дозвілля та культури в с.м.т. Вільшана Городищенського району;
- завершити виконання робіт по Будинку культури на 700 місць в м. Каневі;
- до лютого 2014 року завершити благоустрій Пагорбу Слави в м. Корсунь-Шевченківський;
- з’ясувати низку питань, що стосуються реконструкції житлової садиби під музей Тараса Шевченка в с. Мошни Черкаського району, зокрема тих, що стосуються благоустрою прилеглої території, ремонту під’їзної дороги та парковки.
- погодити проект облаштування Алеї Героїв з ветеранською радою м. Черкаси;
- передбачити в обласному бюджеті 320 тисяч гривень на виготовлення та встановлення пам’ятника Луці Кримському в Соборному сквері міста;
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Сергій Тулуб: «Знак географічного центру на Шполянщині – це символ нашої духовної єдності, про який ми маємо дбати»"