Серед інших позитивних результатів Уповноважений з прав дитини назвав розвиток дошкільної та позашкільної освіти.
Діяльність Черкаської обласної державної адміністрації із захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування є позитивною. Про це заявив Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко на брифінгу у м. Черкаси за підсумками його робочої поїздки в Черкаську область.
«Із 2 433 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають в області, 87% уже виховуються в сімейних формах, що є вищим за середній по Україні показник (83,2%)», – констатував Ю.Павленко. Він додав, що 306 дітей виховуються в закладах інтернатного типу на повному державному утриманні, водночас цей показник у порівнянні з 2012 роком знизився на 5,5%.
Черкаська область розробила одну з кращих регіональних програм із забезпечення дітей-сиріт житлом, ведеться послідовна робота і контроль з боку державної адміністрації, - зазначив Уповноважений з прав дитини.
«В цьому році, станом на сьогодні, 52 дитини-сироти, позбавлені батьківського піклування житлом вже забезпечені житлом. Для порівняння, в минулому році житло отримали 34 дитини цієї категорії, в 2010 році лише 6 дітей, в 2009 – 4. Тобто кількість дітей-сиріт, які протягом цього року були забезпечені житлом, зросла в десять разів», - повідомив Ю.Павленко. Він підкреслив, що Президент України зобов’язав голів обласних державних адміністрацій не залишити без житла жодну дитину сироту, яка набула повноліття.
Серед інших позитивних результатів діяльності Черкаської області Юрій Павленко назвав розвиток дошкільної та позашкільної освіти.
«Черкаська область одна з перших областей, яка має всі шанси ліквідувати чергу в дитсадки і таким чином в повній мірі виконати завдання Президента України, щоб кожна дитина могла отримати дошкільну освіту. Уже сьогодні практично немає черги в дитсадки, за виключенням деяких районів, і той план, який мені надали в ОДА дає надію, що це питання найближчим часом буде вирішене», - сказав Ю.Павленко.
Говорячи про позашкільну освіту, Уповноважений зазначив, що в рамках проведення Року дитячої творчості Главою держави поставлене завдання охопити не менше 70% дітей позашкіллям. «Одним з важливих індикаторів позитивної роботи Черкаської ОДА є розвиток позашкільної освіти. Провівши детальний аналіз, станом на сьогоднішній день, в області уже 71 тисяча дітей (65% від дитячого населення) мають можливість займатись в гуртках, секціях, художніх, музичних, хореографічних, спортивних школах. При чому, тільки цього року кількість дітей, які отримала можливість займатись в закладах позашкілля збільшилась на 10 тисяч, що є одним із кращих результатів роботи, порівнюючи з іншими регіонами України», - сказав він.
Водночас Уповноважений Президента з прав дитини відзначив необхідність приділити ретельнішу увагу обласної державної адміністрації до питання реформування інтернатних закладів і створення центрів соціальної допомоги для дітей та сімей з дітьми, посилити роботу із забезпечення прав дітей з особливими потребами.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Діяльність Черкаської ОДА із захисту прав дітей-сиріт є позитивною – Юрій Павленко "