У Черкасах збільшується кількість школярів, котрі звертаються до медиків у стані алкогольної інтоксикації.
Прокуратурою міста Черкаси проведено перевірку дотримання законодавства в частині протидії насильству стосовно дітей.
– Діти, будучи найбільш вразливою та незахищеною частиною суспільства, потребують особливої уваги. Неповнолітні, які скоюють насильницькі дії щодо членів своїх сімей, потребують особливих мір виховного впливу з боку працівників кримінальної міліції, закладів освіти, центрів соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді. Уваги і соціального супроводу потребують і родини, де допускалися випадки насилля щодо дітей чи будь–якої асоціальної поведінки когось із членів родини. Якраз у цій сфері прокурорська перевірка встановила ряд порушень, – зазначає прокурор міста Черкаси Олександр Маслюк.
Так, фахівці Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Черкаської міської ради не надавали достатньої кількості соціальних послуг родинам, у яких чинилося насилля щодо неповнолітніх. Послуги були разові, працівники мотивували це тим, що члени родини відмовилися від соціального супроводу або не виконали умов договору. Були й випадки, коли договір про соціальний супровід не укладався, попри те, що це є обов’язковою умовою взяття сім’ї чи особи під соціальний супровід. Інформація про виконання планів соціального супроводу в окремих випадках була відсутня, що ставить під сумнів реалізацію цих планів.
Крім того, виявлено випадки недотримання працівниками Центру вимог відповідного Примірного галузевого стандарту надання соціальних послуг, яким передбачено, що на початкових етапах індивідуальна робота соціального працівника з кожною сім’єю повинна проводитися не менше двох годин на тиждень.
Серед порушень, допущених працівниками освітніх закладів міста, – недостатня увага профілактичній роботі з батьками. Скажімо, одним із наслідків неналежної роботи щодо профілактики пияцтва можна вважати те, що збільшується кількість школярів, котрі звертаються за медичною допомогою з ознаками алкогольної інтоксикації.
Уповноваженими особами навчальних закладів не в повному обсязі здійснюється робота з попередження вчинення дітьми правопорушень та не забезпечується своєчасне подолання ними кризових ситуацій, про що свідчить невиконання індивідуальних планів соціального супроводу проблемних дітей або відсутність таких планів.
Зі свого боку, уповноважені особи відділу кримінальної міліції у справах дітей Придніпровського РВ УМВС України в Черкаській області не інформують у передбачений законом строк про реальну загрозу вчинення насильства відносно дітей міський Центр соціальних служб у справах сім’ї та молоді, службу у справах дітей.
На усунення цих та інших порушень прокуратурою міста внесено документи прокурорського реагування на адресу начальників кримінальної міліції у справах дітей Соснівського та Придніпровського РВ в м. Черкаси УМВС України в області. У результаті їх розгляду до відповідальності притягнуто дві особи.
Подання внесено також і на адресу Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді та директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.
Повідомляє прес–служба прокуратури міста Черкаси.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Чому молодь пиячить?"