26 вересня 2013 року заступник голови райдержадміністрації Людмила Шляхтова за участю відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації та організацій району провела нараду, на якій було обговорено перші результати забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича з розширення мережі дошкільних навчальних закладів.
Начальник відділу освіти райдержадміністрації Олександр Шамрай повідомив присутнім про те, що в Кам`янському районі на статистичному обліку 19 дошкільних навчальних закладів. 18 – ДНЗ комунальної форми власності, один заклад – державної, належить Кам`янському спиртово-горілчаному комбінату.
З них у річному режимі роботи працюють 17 установ, 1 – сезонно (с. Лузанівка), 1 – непрацюючий (м. Кам`янка № 7 «Яблунька»). Робота ДНЗ у с. Лузанівка – посезонна, оскільки в дошкільному закладі відсутня опалювальна система.
Про розширення мережі дошкільних навчальних закладів свідчить тенденція до збільшення кількості дошкільних закладів у районі. З вересня 2009 року розпочав працювати дошкільний заклад «Веселка» Райгородської сільської ради, у травні 2011 року в с. Лузанівка відкритий дошкільний заклад «Ялинка», а в 2012 році після реорганізації Катеринівського НВК створений дитячий садок «Сонечко» Катеринівської сільської ради.
У дошкільних навчальних закладах Кам’янського району 958 місць (місто – 372, село – 586 дітей). Станом на 01.09.2013 року дошкільні заклади відвідує 902 дітей (місто – 472, село – 430). У місті на 100 місцях виховується 127 дітей, а в селі – 73 дитини.
Основним завданням з розвитку дошкільної освіти на наступні роки є задоволення потреби мешканців району – відкриття нових груп. У цьому році планується відкрити дві додаткові групи в дошкільному навчальному закладі №4 ім. Софії Русової Кам’янської міської ради. Так, ще 40 дошкільнят зможуть відвідувати дошкільну установу.
У районі створена чітка система обліку дітей дошкільного віку. Всього дошкільною освітою охоплено 955 дітей, що становить 76,6%. З них 902 дітей виховуються в дошкільних закладах, 5 дошкільнят відвідують групу при Радиванівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, 48 дітей дошкільного віку охоплені іншими формами підготовки дітей до школи, з них 8 дітей 5-річного віку охоплені соціально-педагогічним патронатом, батьки 40 дітей мають змогу відвідувати консультативні пункти при дошкільних установах. Стовідсотково охоплено підготовкою до навчання у школі 226 дітей 5-тирічного віку. Усіма формами дошкільної освіти віком від 3 до 6 (7) років охоплено 751 дитину (98,5 %). Віком від 3 до 5 років охоплено 525 дітей, що становить 98 %.
Навчально-виховний процес у дошкільних навчальних закладах забезпечують 72 вихователі, з них вищу освіту мають 25 (35 %), середню спеціальну – 47 осіб (65 %), з них за фахом працюють 44 (61 %).
По закінченню наради Людмила Миколаївна звернула увагу присутніх на забезпечення якісного та повноцінного харчування вихованців, дотримання вимог Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах; дотримання технології приготування їжі для дітей; належного санітарного стану харчоблоків. Крім того розглянуто питання оптимізації мережі навчальних закладів та підготовка до початку опалювального сезону.
За інформацією сектору з питань внутрішньої політики
та зв’язків з громадськістю Кам'янської райдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Доступу кожної дитини до дошкільної освіти в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України на Кам'янщини"