![Відкрито парк пам’яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Goncharenko/1815.JPG)
27 липня голова райдержадміністрації Олександр Черевко, його заступники Володимир Дубина та Ольга Шпиця взяли участь в урочистостях з нагоди відкриття пам’ятного знаку та парку пам’яті, створеного силами районної організації воїнів-інтернаціоналістів та спілки воїнів-прикордонників на знак пам’яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів.
Швидкоплинно біжать роки…Ось вже 30 років минуло з часу, відколи в страшній афганській війні загинуло п’ятеро наших земляків: Михайло Кравченко, Олександр Лущай, Сергій Олефірук, Олександр Козир та Олександр Ждан-Пушкін.
Увіковічнити пам’ять загиблих побратимів запропонували члени районних організацій спілок воїнів-прикордонників та воїнів-інтернаціоналістів. Їх ідею підтримала районна владою. Так, в мікрорайоні Мар’янівського масиву з’явився чудовий парк, з молодих дерев та кущів, та пам’ятник, з викарбуваними іменами загиблих шполян. Тут облаштовано й криницю, до знаку прокладено доріжку з тротуарної плитки, обабіч якої посаджено квіти, встановлено лавочки.
На урочисте відкриття парку та пам’ятника з’їхалися численні делегації воїнів-прикордонників та воїнів-інтернаціоналістів з усієї області.
Голова райдержадміністрації Олександр Черевко, голова районної ради Микола Тимошенко, очільники районної організації ветеранів Афганістану Анатолій Кунець та спілки воїнів-прикордонників Василь Фуркало, під салюти роти почесної варти, урочисто розрізали стрічку з накриття пам’ятного знаку.
Ієреєм Української Православної Церкви Київського патріархату Ігорем Лозіцьким було освячено цей знак. Пам’ять загиблих вшановано хвилиною мовчання. До пам’ятника лягли численні букети квітів, вінки та корзини.
«Ми низько схиляємо голови в пам’ять про воїнів, яким судилося загинути в чужих краях і залишитися назавжди в нашій пам’яті. А за прояв громадянської активності від імені влади та всієї громади я висловлюю щиру вдячність усім ветеранам, людям, які доклали неабиякі зусилля для того, аби створити цей парк та встановити тут пам’ятний знак…», – зазначив Олександр Черевко. Керівник району вручив грамоти тим, хто надавав посильну допомогу при облаштуванні парку та пам’ятника.
Також медалі та значки «За вірність обов’язку та присязі», «За благодійний внесок» , «Честь і слава» вручено людям, ентузіазмом яких мрія багатьох спілчан стала реальністю.
Зокрема, нагороди отримали депутат Верховної Ради Геннадій Бобов, керівники РЕМу Ігор Петров та управління газового господарства Євген Гржебовський , підприємці Максим Доценко, Назар Золотоверхий та депутат міської ради Петро Комар, також ― Ігор Лященко, Ігор Постернак, Микола Сівак, Олександр Орищенко, Микола Гонтар, Петро Корнійчук, Володимир Возбраний, Петро Бойко.
Учасників свята привітав і гурт афганської пісні з м. Біла Церква «Ташакур», а після завершення офіційної частини заходу гостей пригощали солдатською кашею.
За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики, зв'язків з громадськістю
та у справах преси Шполянської райдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Відкрито парк пам’яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів"