![На засіданні колегії облдержадміністрації обговорено низку актуальних питань](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/1953.jpg)
Сьогодні під головуванням очільника області Сергія Тулуба відбулося засідання колегії обласної державної адміністрації, на якому підбито підсумки проведення опалювального сезону 2012-2013 років, обговорено питання щодо погашення заборгованості зі сплати внесків до Пенсійного фонду України та проаналізовано стан наповнення регіонального фонду зерном.
Першим питанням, поставленим на порядок денний колегії, стало обговорення підсумків опалювального періоду. За інформацією заступника начальника управління житлово-комунального господарства області Володимира Ромашова, на Черкащині опалювальний сезон 2012-2013 років проходив стабільно. Для забезпечення теплом житлових будинків, навчальних закладів, дитячих садків, об'єктів охорони здоров’я та стаціонарних закладів соціального захисту населення працювали 162 котельні. При суттєвому зниженні температури повітря утворювалися штаби із забезпечення безперебійної роботи об’єктів життєзабезпечення населення, функціонували 43 аварійні бригади.
Як відомо, стабільний стан проходження опалювального сезону залежить не лише від технічної підготовки, але й від своєчасних розрахунків населення. Нині рівень розрахунків споживачів перед підприємствами теплоенергетики області за вказаний опалювальний період становить 83%.
«Ця галузь щодня впливає на якість життя черкащан. Тому сьогодні необхідно детально проаналізувати ситуацію та докласти максимум зусиль щодо погашення заборгованості населення по оплаті за природний газ», - прокоментував ситуацію голова облдержадміністрації Сергій Тулуб.
Відтак, з метою належної підготовки підприємств та об’єктів соціальної сфери області до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014 років, керівник області дав доручення управлінню житлово-комунального господарства розробити відповідний проект і подати його на затвердження до 20 травня цього року.
При розробці проекту відповідальні особи повинні звернути увагу на проблемні моменти. Зокрема, має бути проведена технічна ревізія всіх об’єктів житлово-комунального господарства, особливо тих, які припиняли роботу у зимовий період. Окрім цього, необхідно спрямувати усі наявні ресурси на ліквідацію виявлених потенційно небезпечних та аварійних ситуацій; забезпечити системне проведення профілактично-відновлювальних робіт; переглянути системи навчання і постійного підвищення кваліфікації персоналу, який відповідає за роботу об’єктів життєдіяльності та у повному обсязі забезпечити погашення заборгованості за спожиті енергоносії.
Не менш актуальним стало обговорення стану погашення населенням Черкащини заборгованості зі сплати внесків до Пенсійного фонду України. Сьогодні це питання потребує особливої уваги. Так, за словами керівника Пенсійного фонду Черкащини Володимира Багрійчука, станом на 1 квітня цього року заборгованість зі сплати страхових внесків населення області до бюджету Фонду становить 26,3 млн грн., в тому числі недоїмка зі сплати страхових внесків – 18,6 млн грн.
«У рамках ліквідації заборгованості, за січень-березень поточного року до обласного Фонду від жителів Черкащини надійшло майже 4,0 млн грн. У порівнянні до відповідного періоду минулого року, темпи надходження коштів від платників, які порушували платіжну дисципліну, зросли на 18%», – зазначив Володимир Петрович.
За підсумками обговорення питання голова облдержадміністрації Сергій Тулуб доручив керівникам відповідних підрозділів посилити роботу спеціально створених комісій при органах влади, які займаються вирішенням цих питань, а працівникам місцевих органів виконавчої влади – забезпечити посилений контроль щодо виплат заробітної плати, пенсій та інших соціальних допомог.
«За рахунок злагодженої роботи, яка, насамперед, має бути спрямована на своєчасну оплату праці та сплату обов'язкових внесків до Пенсійного фонду, ми зможемо виконати поставлене перед нами завдання з погашення боргів підприємств. Своєчасна сплата внесків до Фонду не тільки забезпечує гідне життя наших пенсіонерів, а й формує місцеві бюджети і дає можливість розвивати економіку та промисловість регіону», – підкреслив Сергій Тулуб.
Насамкінець, члени колегії обговорили питання наповнення регіонального фонду області зерном. Щорічно з метою забезпечення стабільної ситуації на ринку хліба та на випадок надзвичайних ситуацій, на виконання завдання Уряду в області виконується завдання по заготівлі запасу зерна пшениці. Рішенням обласної ради у 2008 році затверджено спеціальну програму, якою передбачено забезпечення потреби Черкащини в продовольчому зерні до 2015 року.
У кінці січня цього року облдержадміністрацією проведено нараду за участю керівників борошномельних підприємств та хлібзаводів області, на якій розглядалося питання виконання регіонального замовлення. У результаті, за лютий-березень додатково завезено 3,4 тис. тон, загальне виконання завдання за цей період склало 23%.
«Ми не допустимо дестабілізації в цій сфері та будемо забезпечувати населення соціальним хлібом за стабільними цінами», – зазначив Сергій Тулуб.
Також головою облдержадміністрації дано низку доручень, зокрема:
- взяти під пильний контроль утримання цін на хліб до нового врожаю;
- провести роботу з укладання угод із сільгосптоваровиробниками щодо поставки зерна у 2013 році;
- в районних бюджетах передбачити кошти для забезпечення найбільш незахищених верств населення соціальним хлібом за прийнятними для них цінами;
- Державній інспекції сільського господарства в області – надати інформацію про наявні ресурси зерна, що зберігаються на складах сільськогосподарських товариств та комбінатах хлібопродуктів.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На засіданні колегії облдержадміністрації обговорено низку актуальних питань"