![Черкаські юні рятувальники змагаються у](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/34320.jpg)
Щороку з приходом весни збільшується не лише кількість теплих сонячних днів та різноманітних розваг для дітей і підлітків, збільшується і кількість небезпек, які підстерігають школярів. Тому невипадково щоквітня усією Україною розпочинає крокувати збір–змагання Всеукраїнського громадського дитячого руху "Школа безпеки".
Виник рух у 1999 році і з того часу його діяльність спрямовувалась на навчання молоді діям в умовах виникнення надзвичайних ситуацій та пропаганду професії рятівника. Молодь Черкащини щороку приєднується до Руху, а команди нашої області входили до п’ятірки найсильніших на Всеукраїнських та Міжнародних змаганнях. До того ж Черкащина – єдиний регіон України, у якому кожен район має власну команду, яка бере участь у зборі–змаганні "Школа безпеки".
Ось і цього року для визначення найсильніших команд юних рятувальників було проведено три відбіркових "тури", які стали своєрідними екзаменами для тих, хто прагне носити звання випускника "Школи безпеки". Зональні етапи збору–змагання Всеукраїнського руху "Школа безпеки" відбулися у трьох районах Черкаської області.
До села Вознесенське Золотоніського району, села Капустине Шполянського району та міста Христинівка з’їхались майбутні рятівники з усіх куточків Черкащини. Уже водинадцяте "Школа безпеки" гостинно відкрила двері для тих, хто хоче вивчити ази рятувальної справи, жити у безпечному світі та уміти діяти в умовах екстреної ситуації. Школярі здавали непрості іспити на швидкість, силу, витривалість та правильність виконання різноманітних вправ, пов’язаних із пожежогасінням, порятунком потерпілого з висотної будівлі, а також в умовах хімічного або радіаційного забруднення.
"Випускники" ж цієї школи, тобто найсильніша команда області, уже за кілька місяців буде відстоювати честь нашого краю на VІІІ всеукраїнських змаганнях у Закарпатській області, а згодом матиме можливість взяти участь у Зльоті юних рятувальників України у Міжнародному дитячому центрі "Артек".
– Наші юні спортсмени–рятувальники демонстрували добрі знання та вміння у трьох етапах: "Бойовому розгортанні", "Рятувальних роботах на висотній будівлі" та "Аварійно–рятувальних роботах в зоні техногенної аварії". Приємно, що проходження кожного виду змагань засвідчило хорошу фізичну підготовку та відмінні теоретичні знання школярів, адже, хочу зазначити, що оцінювали ми не лише швидкість, а й правильність виконання кожного елементу, – коментує начальник відділу роботи зі ЗМІ та громадськістю У ДСНС у Черкаській області Олег Ткаченко. – Прикметно, що цьогоріч зональні етапи збору–змагання мали ще й патріотично–виховну мету, адже вони відбувалися 26 квітня, в День Чорнобильської трагедії, тож спортивна молодь виховується на прикладі героїв–чорнобильців.
Щодо підсумків зональних етапів, то у результаті, перемогу в кожній зоні здобули господарі, що ще раз засвідчує, що хороша спортивна база – це запорука перемоги у таких змаганнях. Нині журі проводить остаточний підрахунок балів та визначає команду, яка позмагається з юними рятувальниками з усіх регіонів України, а згодом ще й зі своїми однолітками з Росії та Білорусії.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкаські юні рятувальники змагаються у "Школі безпеки""