![Майстер-клас «Спроба пера» – для поціновувачів творчості Шевченка](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Goncharenko/170.JPG)
Черкаська земля славиться іменами тих, хто примножував своїми справами її досягнення, жив і творив для її блага. З-поміж усіх цих імен – Тарас Шевченко, наш земляк, національний пророк і геній, гордість рідної землі. Його полум’яне слово надихає багатьох українців на творчість. А вже нам, його землякам, просто судилося мати в душі потяг до віршування.
Наступної весни минає 200 років із дня народження Великого Кобзаря. У школах району завжди в березневі дні проходять святкування, але напередодні такої великої події особливий настрій мають ті, хто черпає своє натхнення від Шевченкових рядків, росте на його заповітах.
Традиційно, 27 березня 2013 року в Черкаському районі на базі обласної дитячої бібліотеки пройшов конкурс юних авторів «Тарасовими шляхами». В ньому взяли участь двадцять учнів із дванадцяти загальноосвітніх шкіл. Перед присутніми виступила з вітальним словом молода письменниця, автор трьох збірок, член Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України, керівник літературного об’єднання «Дебют» при обласній юнацькій бібліотеці імені Василя Симоненка Оксана Галаєва. Вона провела майстер-клас «Спроба пера», під час якого учні створювали нові художні образи, будували незвичайні рими.
Керівник літературної студії «Соняшник» при Центрі дитячої та юнацької творчості в місті Черкасах Оксана Дуплій презентувала нещодавно видану свою першу збірку «Маленькі історії» та короткометражний фільм, знятий за її твором «Капці».
Також учасники конкурсу декламували власні твори.
Перше місце здобув Тимофій Коновалов, учень Геронимівської ЗОШ І-ІІІ ст. Він прочитав вірш «Чорний Великдень», присвячений 80-річчю Голодомору в Україні, написаний під враженням від прабабусиної розповіді.
Друге місце розділили Олексій Лютий із Білозірської ЗОШ І-ІІІ ст., Андрій Шапошник із Сагунівської ЗОШ І-ІІ ст. і Яна Чередник із Дубіївської ЗОШ І-ІІІ ст.
Олексій Лютий прочитав оповідання «В обіймах старенької хати», в якому віддав данину українським традиціям святкування Різдва. Яна Чередник створює легенди про рідне село, захоплюючись природою, яка оточує рідну Дубіївку. Андрій Шапошник, у вірші «Кіно», дослідив проблему спотворення історії в сучасній кінематографії.
Яна Жила, учениця Байбузівської ЗОШ І-ІІІ ст., декламувала поезію про стосунки між старенькими батьками та їх дорослими дітьми, зобразила сумну картину життя людей у будинку пристарілих, які «не можуть вмерти, і не сила жить».
Анна Нетахата із Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 зацікавила публіку своїми розповідями про природу, родину, місце людини в житті.
Аня Коваленко із Білозірської ЗОШ І-ІІ ст. створила поезію «Весняна радість», в якій зобразила веселий настрій весни, яка «красується на троні», і самотність зими, що сидить у холоді одна.
Приємно, що юні таланти вміють серед буденності побачити прекрасне і поділитися ним з іншими людьми.
І хай не кожен із них стане письменником, але любов до рідного слова, вміння відтворити побачене додасть їм самобутності, романтики, творчої наснаги і розмалює цей світ у барвисті кольори!
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Майстер-клас «Спроба пера» – для поціновувачів творчості Шевченка "