![Позашкільна освіта по-кам’янськи: тут дітей навчають створювати шедеври](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Goncharenko/166.jpg)
Не відірвати очей від фантастично чарівних виробів, виконаних учнями позашкільних навчальних закладів Кам’янщини. Переглядаючи експонати експозицій дитячих робіт, представлених у виставкових кімнатах районних Будинку творчості дітей та юнацтва, Станції юних техніків, робиш для себе висновок: тут упевнено рухаються до тієї мети, яку окреслив Президент України Віктор Янукович, коли оголосив 2013 рік роком Дитячої творчості та включив пункт про позашкільні заклади у текст своїх Доручень «Щодо заходів для розвитку дітей та підтримки сімей з дітьми».
– Нині позашкільною освітою охоплено вісім населених пунктів Кам’янського району, – не без гордості поділився своїми досягненнями з журналістами, що завітали на Кам’янщину, начальник відділу освіти райдержадміністрації Олександр Шамрай. – Позашкілля іде, так би мовити, вглиб району: якщо раніше батьки талановитих дітей мусили витрачати чималі кошти для того, щоб возити їх на заняття в райцентр, то тепер ми створюємо позашкільні навчальні заклади при сільських школах. І, як результат, позашкіллям у районі охоплено мало не половину всіх школярів – 47 відсотків.
Називає Кам’янську позашкільну освіту однією з найкращих в Черкаській області й начальник Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Галина Гаврилюк.
У Кам’янському районному будинку творчості дітей та юнацтва дітлахів навчають плести, робити сувеніри, співати, танцювати. Тутешні юні таланти привозять нагороди з обласних, всеукраїнських і навіть міжнародних конкурсів.
– Тільки в цьому навчальному році на їхньому рахунку – 4 всеукраїнські й 22 обласні нагороди, – розповідає директор закладу Світлана Швагер. – Важливо, що в нас діти не лише навчаються створювати красиві речі, але й набувають навичок, які безумовно згодяться їм у житті.
Яскравий приклад – гурток з плетіння, який веде методист Ольга Данилюк. Викладачка робить ставку не на створювання простих дитячих іграшок і декоративних серветок, як це подекуди роблять, а на моделювання і плетіння справжнього одягу. Цікаво, що цим, здавалося б, жіночим мистецтвом на Кам’янщині залюбки оволодівають і хлопці. Їхні плетені речі нічим не поступаються «дівчачим», а часто-густо виходять і набагато кращими.
– Про те, що ми робимо корисну справу, нам часто говорять колишні учні, які вже закінчили школу і пішли у доросле життя, – каже Ольга Данилюк. – Так, одна дівчина, яка зараз живе в Канаді, досі телефонує мені, щоб порадитися щодо особливостей плетіння спицями й гачком.
Тему продовжує Ольга Юрченко, яка навчає дітей працювати з бісером. За її словами, бісерні кольє, які виробляють її учениці, в Києві можна було б продати за 400–450 гривень. Тому дитяче, здавалося б, захоплення може стати доброю підмогою гуртківцям у дорослому житті.
– Ось три кольє, зроблені за одним завданням різними ученицями. Зверніть увагу, наскільки вони різні, скільки власного, індивідуального вклали в роботу діти, – зауважує Ольга Юрченко.
У гуртку кераміки Станції юних техніків, який веде Наталія Несененко, юні гончарі й скульптори навчаються поводитися з глиною.
– Зараз ми з сестрою Ганнусею робимо подарунок мамі, – розповідає школярка Юля Чумакова. – Я роблю глечик, а сестричка – кришечку до нього. Вони – у формі сердечка, тому що ми дуже любимо свою матусю.
А в кожного, хто завітає на виставку виробів вихованців станції юних техніків, буквально очі розбігаються – настільки неймовірно красиві речі тут виставлені: вироби в стилі орігамі, моделі, інсталяції, виконані в різних техніках витвори образотворчого мистецтва…
Що кам’янські школярі мають не лише чарівні руки, але й чарівний голос, можна переконатися в зразковій студії вокального співу «Ліра», яким керує самодіяльний композитор і поет Віра Дроботенко – автор збірки дитячих пісень «Колиска майбуття».
Близько 60 дітей, які тут займаються, не лише навчаються співу, але й виступають на різноманітних заходах, їздять на фестивалі, отримують престижні нагороди, зокрема й міжнародні. Серед них – юна співачка Віта Пудченко. Захоплені її чарівним співом, журналісти не втрималися від запитання, чи планує вона в подальшому стати професійною співачкою.
– Побачимо, – скромно відповіла Віта. – Але якщо не стану співачкою – все одно маю чудове хобі.
Кам’янські учні позашкільних закладів мають чим пишатися. Чимало робить для їхнього розвитку районна та обласна влада, завдяки якій юні таланти забезпечені необхідними матеріалами, апаратурою. Нещодавно в Будинку творчості дітей та юнацтва спорудили котельню, яка запрацює з наступного опалювального сезону. Дякуючи за допомогу, викладачі позашкільних закладів сподіваються на подальшу підтримку з боку влади, особливо в рік Дитячої творчості та в рамках соціальних ініціатив Президента України. Звісно, найбільші сподівання – на збільшення фінансування, яке дозволило б дітям повніше представляти досягнення району та області на всеукраїнських та міжнародних конкурсах та фестивалях.
– Звісно, нам є над чим працювати, – зауважує начальник відділу освіти Кам’янської райдержадміністрації Олександр Шамрай. – Та ми з упевненістю дивимося в майбутнє. Адже новий етап підтримки позашкільної освіти в нас тільки розпочався!
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Позашкільна освіта по-кам’янськи: тут дітей навчають створювати шедеври"