Вітаємо на головній сторінці інтернет-газети "СОТНЯ"! - Вітаємо на головній сторінці інтернет-газети "СОТНЯ"! - Последние новости Все регионы

Вітаємо на головній сторінці інтернет-газети "СОТНЯ"! - Вітаємо на головній сторінці інтернет-газети "СОТНЯ"! - Последние новости Все регионы : Новости за 7 дней

Все регионы | Украина
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы : Последние новости
Лента вестей

У Сумах традиційно перед виборами розпочав роботу прес-центр «Сумський вибір»

17 вересня у Сумському прес-клубі розпочав роботу Незалежний громадський прес-центр «Сумський вибір», що вже десять років діє під час виборчих перегонів задля щонайповнішого інформування медійників та – виборців. Вибори до парламенту позачергові й уже це викликає особливості в ході їх проведення. Проте найважливішим для українців усе ж є усвідомлення важливості цих виборів у житті України. Як та чи інша позиція громадян вирішувала долю держави у нашій історії? Чи з’ясовано, як голосуватимуть ті, хто сьогодні змушений воювати за незалежність держави, за великим рахунком – переважно найактивніші члени нашого суспільства? На які правові нюанси в ході перегонів слід зважати виборцю? Про це говорили історик, член вченої ради Центру досліджень визвольного руху Геннадій ІВАНУЩЕНКО, голова Благодійного фонду підтримки військовослужбовців Сумського артилерійського полку та членів їх сімей Володимир КОНОРЄВ, голова Сумського міського відділення Комітету виборців України Олексій ЗАХАРЧЕНКО. Незалежний громадський прес-центр вперше почав діяти при обласному прес-клубі на президентських виборах 2004 року, – нагадала голова правління прес-клубу Алла ФЕДОРИНА. Його завдання – інформувати виборців про процеси, що супроводжують виборчі перегони; про кандидатів та політичні сили, які вони представляють; про неодмінні ризики виборів та можливості їх уникнення. Одним з найголовніших результатів якісної роботи має стати зникнення зі сторінок та екранів сумських ЗМІ такого ганебного явища, як «джинса».

 

Лідер сумського «Правого сектору» відмовився брати участь у виборах

Лідер Сумської обласної організації партії «Правий сектор» Микола СУРЖЕНКО заявив, що відмовляється брати участь у виборах в якості кандидата в народні депутати України. Про це говориться в заяві, розповсюдженій інформаційною службою Правого Сектору Сумщини. Попри те, що рішенням ІІ З’їзду політичної партії «Правий сектор» було ухвалено висунення кандидатури Миколи Сурженка по округу №157 (місто Суми), керівник сумського Правого сектору вирішив зосередитися на боротьбі проти зовнішнього агресора – Російської Федерації.Також Микола Сурженко окреслив завдання, які поставив собі як першочергові:1. Створити та налагодити якісну роботу виборчого штабу партії «Правий сектор» у Сумській області.2. Взяти під особливий контроль дії місцевої влади, в тому числі і щодо проведення виборчого процесу.3. Налагодити діяльність антидиверсійної групи підрозділу «Суми» Добровольчого Українського Корпусу ПС у взаємодії з силовими структурами області, зокрема СБУ та військовими, задля недопущення східного сценарію на Сумщині.4. В якості командира підрозділу «Суми» Добровольчого Українського Корпусу, приймати участь по відбиттю російської інтервенції на Донбасі у складі 5-го окремого батальйону ДУК ПС.Окрім того, Микола Сурженко висловив свою підтримку громадському активісту і учаснику АТО Олександру БОЙКУ у разі, якщо той вирішить висувати свою кандидатуру по 161-му або 157-му округу.

 

Інститут масової інформації оголошує конкурс «Лови джинсу!»

Інститут масової інформації оголошує конкурс «Лови джинсу!» на виявлення прихованої політичної реклами – джинси – у місцевих друкованих та інтернет-виданнях. Конкурс триватиме до парламентських виборів-2014. Джинса – це прихована політична реклама, яку у ЗМІ маскують так, щоб читачі думали, що це справжні журналістські матеріали. Мета конкурсу – популяризація ідеї критичної оцінки публікацій в ЗМІ про кандидатів напередодні виборів, та підвищення медіа-грамотності населення.Конкурс «Лови джинсу!» складатиметься з двох частин:1) Виявлення джинси у місцевих виданнях.Для участі потрібно надіслати вирізку з газети або скан чи фото публікації (для інтернет-видань – гіперпосилання або скріншот) разом із коротким описом, чому ви вважаєте цей матеріал джинсою.За результатами вересня і жовтня експерти ІМІ визначатимуть по троє переможців, які отримають дипломи та премії (500, 300 та 200 гривень за 1, 2 і 3 місця відповідно).2) Конкурс статей/блогів про джинсу у місцевих виданнях. Для участі потрібно проаналізувати джинсу у місцевих виданнях та ситуацію з цією проблемою у вашому регіоні загалом. Перевагою буде розміщення публікації у місцевому ЗМІ.За результатами буде визначено трьох переможців, найкращі публікації будуть розміщені на сайті ІМІ та партнерів. Призовий фонд:1 місце – 2000 гривень2 місце – 1500 гривень3 місце – 1000 гривень

 

Українець на BMW X6 намагався вивезти в Росію два пістолети (фото)

17 вересня прикордонники Сумського загону та працівники митниці у пункті пропуску «Бачівськ» на Сумщині, виявили два револьвера з набоями. Під час проведення спільного огляду автомобіля BMW X6, яким виїжджав до Росії наш співвітчизник, працівники пункту пропуску за допомогою службового собаки Грек в сумці, яка знаходилася на передньому пасажирському сидінні, виявили револьвер марки «ЛАТЕК» та 9 набоїв до нього калібру 4 мм Flobert. В ході подальшого поглибленого огляду автомобіля, в сумці в багажному відділенні правоохоронці виявили револьвер марки «Snipe 3», також споряджений 9-ма набоями калібру 4 мм Flobert. Наразі зброю та набої у чоловіка вилучено встановленим порядком.

 

Порошенко звільнив Володимира Шульгу з посади губернатора Сумщини

Президент України Петро ПОРОШЕНКО звільнив Володимира ШУЛЬГУ з посади голови Сумської облдержадміністрації.  Про це йдеться в указі № 733/2014, опублікованому на сайті глави держави. «Звільнити Шульгу Володимира Петровича з посади голови Сумської обласної державної адміністрації», – йдеться в документі. Зазначимо, що на посаду губернатора Сумської області Володимир Шульга був призначений 2 березня 2014 року указом голови Верховної Ради України Олександра Турчинова. З 1997 до 2009 року він був головним редактором Сумського обласного тижневика «Прес-інформ». З 2010 року – голова правління Сумського міського громадського соціального еколого-правового центру «Екоправо-Суми».Також був депутатом Сумської обласної ради VI скликання від фракції ВО «Батьківщина».З 12 грудня 2012 був народним депутатом України 7-го скликання від партії ВО «Батьківщина». У Верховній Раді очолив підкомітет з питань авіаційного транспорту комітету ВР з питань транспорту і зв’язку.

 

На Сумщині ЦВК зареєструвала п’ять кандидатів на шість округів

16 вересня минуло рівно три тижні з початку реєстрації кандидатів на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року. За цей час Центральна виборча комісія зареєструвала лише п’ять кандидатів у шести одномандатних округах Сумської області. Так, у окрузі №158 (центр – м.Білопілля, включає частину Зарічного району міста Сум, Білопільський, Краснопільський, Сумський райони) зареєстровано кандидатом начальника управління з питань надзвичайних ситуацій Сумської облдержадміністрації Олександра КАЛІНА. Калін Олександр Іванович народився 16 червня 1953 року в місті Охтирка Сумської області, освіта вища, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Сумської обласної державної адміністрації, безпартійний, проживає в місті Суми, судимість відсутня, самовисуванець.Округ №159 (центр – м.Глухів, включає також Глухівський, Путивльський, Середино-Будський, Ямпільський, частини Кролевецького та Шосткинського районів) є поки що єдиним, де зареєстровано більше, ніж один кандидат – член Партії регіонів, екс-керівник Ямпільської райдержадміністрації Ігор ПАЛАГИН і сільський голова села Дубовичи Кролевецького району Світлана ЛУЦИШИН.

 

Сумське НВО ім. Фрунзе розпочало відвантаження підігрівачів для британської компанії Petro Gas LLP

ПАТ «Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе» приступило до відправлення секцій технологічних підігрівачів на нафтогазовий комплекс «Багтиярлик» у Туркменістані. Відвантаження здійснюється в рамках договору між сумськими машинобудівниками і корпорацією Petro Gas LLP (Великобританія), повідомляє інформаційний відділ НВО ім. Фрунзе. Згідно з контрактом, підписаним взимку поточного року, підприємству доручено виготовити 2 технологічних підігрівачі природного газу. Ця продукція належить до розряду великогабаритної. Так, вага однієї одиниці обладнання сягає 82 тонн, висота становить 31 м, а його внутрішній діаметр – 5 м. Для зручності транспортування техніка поділяється на окремі секції й партіями відправляється на будівельний майданчик. «Технологічні підігрівачі разом із відвантаженим раніше ємнісним устаткуванням та адсорберами увійдуть в один технологічний ланцюжок з осушення газу на туркменському промислі «Багтиярлик», – повідомляє начальник відділу продажів по Середній Азії і країнах СНД Олександр МЕСХІЯ. У даний час науково-виробниче об’єднання ім. Фрунзе продовжує працювати над обладнанням для «Багтиярлика», передбаченим іншими контрактами. Зокрема, на завершальних етапах виробництва знаходиться факельна установка, апарати повітряного охолодження тощо.

 

Сімейний підряд: на Сумщині ОВК №159 очолюють мати і дочка

Центральна виборча комісія змінила голову окружної виборчої комісії на окрузі №159 (центр – місто Глухів). Як повідомляє ГМ «ОПОРА», замість Марії КОНЯЄВОЇ від партії «Рідна вітчизна» головою стала Ніна Каштальян, яка має майже 15-ти річний досвід роботи в окружних виборчих комісіях. Зокрема, на виборах Президента у травні 2014 року вона була членом ОВК від Петра Порошенка, а на парламентських виборах 2012 року очолювала цю ж комісію за поданням Партії регіонів. Цікаво, що цього разу заступником голови є її ж донька Ольга КАШТАЛЬЯН-ЯМНІК від партії «Україна майбутнього».Змінився голова ОВК і на окрузі №158 (центр – місто Білопілля). Радикальна партія Ляшка замінила Анатолія БУРОГО, який не з’явився на жодне засідання комісії, на Сергія САЙКА. Новопризначений голова відомий тим, що у 2013 році виконував обов’язки голови Білопільської міської ради, очолює профспілкову організацію районного комітету профспілки працівників державних установ.На окрузі № 160 (центр – місто Шостка) в окружній виборчій комісії також пройшли заміни. Всього було замінено сім членів комісії. Основна причина – неможливість виконувати свої обов’язки через те, що члени комісії живуть не в Сумській області. На окрузі № 162 (центр – місто Охтирка), найближчим часом буде змінено голову комісії, бо ще після першого засідання, яке відбулося 8 вересня, очільник написала заяву про неможливість працювати у зв’язку із незадовільним станом здоров’я.

 

Народний депутат Олег Медуниця розповів, як він боровся з корупцією

12 вересня народний депутат України Олег МЕДУНИЦЯ під час своєї прес-конференції розповів журналістам про законотворчу діяльність парламенту VII скликання у сфері боротьби з корупцією. Зокрема, про ті законопроекти, над розробкою і лобіюванням яких він працював під час своєї каденції народного депутата. Олег Медуниця відзначив прогрес у прийнятті антикорупційних актів саме після Революції Гідності. За його словами, Верховній Раді вдалося прийняти закони про люстрацію суддів, зробити більш прозорою процедуру проведення державних закупівель та полегшити доступ до інформації. «Ці ініціативи є однозначно позитивними. На жаль, поки що не прийняті закони про повну люстрацію, про Національне бюро антикорупційних розслідувань. Триває розгляд і законопроекту «Про відкритість публічних коштів» співавтором якого я є, – сказав народний депутат. – Реальні антикорупційні реформи зможе провести вже ноовообрана Рада, а не діючий парламент, значну частину якого становлять «регіонали» – колишні і діючі».Так, Олег Медуниця виступив автором та співавтором ряду нормативних актів. Зокрема, проекту Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» (№2012а), який врегульовує питання оприлюднення інформації про використання коштів Державного бюджету України, бюджету, місцевих бюджетів, кредитних ресурсів, коштів Національного банку України, державних банків, державних цільових фондів, а також коштів суб’єктів господарювання державної і комунальної власності, отриманих ними від їх господарської діяльності.

 

Бійці батальйону «Айдар» в зоні АТО (фоторепортаж)

Зброя, кухня, побут і дитячі малюнки: життя батальйону «Айдар» в зоні АТО у фоторепортажі кореспондента Сотні Павла Хабарова.

 

Децентралізація в Україні: за чи проти?

На засіданні у Сумському прес-клубі говорили про необхідність децентралізації влади, як кроку до розвитку областей України, і можливі ризики від цього процесу. Враховуючи нестабільну ситуацію у країні, ми маємо розібратися, що для нас краще - федералізація чи децентралізація. Кандидат політичних наук і народний депутат кількох скликань Анатолій МАТВІЄНКО пояснив, що зазвичай федерації утворюються шляхом об’єднання країн у союз шляхом делегування певних повноважень від цих країн центру. Кожна з них залишає за собою широкі права. Але, окрім цього, утворюються нові державні органи влади. Тобто якщо Україна буде розділена на кілька федеративних округів, народ буде змушений утримувати два парламенти, два уряди, матиме дві конституції і перетинатиме кордони в рамках однієї держави.У той час децентралізація – це встановлення влади на національному і місцевому рівнях в єдиній країні. Таким чином, уряд України вирішуватиме лише глобальні питання національного характеру, а ближчими для кожного з нас проблемами та потребами опікуватимуться органи місцевого самоврядування, які формуються, починаючи від селища. Провідні європейські держави пройшли шляхом децентралізації. Ця система сьогодні працює в Іспанії, Швеції, Польщі тощо. На противагу цьому, із 200 країн світу лише 24 є федеративними. А нестабільний устрій цих держав часто приводив до кривавих сутичок як у Росії, Нігерії чи Ефіопії.

 

Сумчани попрощалися з шістьма бійцями, які загинули під час бойових дій

9 вересня у серцях сумчан закарбується трагічним спогадом. Саме у цей день на Театральну площу прийшли сотні людей, які не стримували своїх сліз, в очах у кожного з них була біль і порожнеча, а в руках тремтіли квіти… Усі вони прийшли сюди, аби попрощатися з Героями, які віддали своє життя заради миру на Україні. Заупокійна панахида пройшла перед входом до театру ім. Щепкіна. Пронизуючим мовчанням сумчани увіковічили пам’ять шести військових. Коли ж загиблих несли крізь сіру хмару живого коридору, сумчани аплодували, деякі навіть ставали на коліна, аби віддати останню честь військовослужбовцям, і тисячі голосів злилися в один, коли, здавалося, всі Суми скандували: «Герої не вмирають»! У останній путь провели відважних і безстрашних військових, які відстоювали незалежність України і боролися за чисте небо над нашими головами. Діана Нєженець

 

У складі Глухівської ОВК партію «Правий сектор» представляє колишній член Партії регіонів

6 вересня 2014 року відбулося перше організаційне засідання окружної виборчої комісії округу № 159 (центр – м. Глухів). Як повідомляє ГМ «ОПОРА», на засіданні ОВК були присутні 13 осіб з 18 затверджених. Відсутні 5 членів комісії, і з них 4 – з поважної причини. До одного члена комісії, який представляє партію «Нова політика», голова не зміг додзвонитися. Є й перший скандал, пов’язаний зі складом комісії. Членом ОВК за квотою партії «Правий сектор» став Василь СЕРДЮК, який до 2010 року був головою Глухівської міської організації Партії регіонів. Він депутат Глухівської міської ради шостого скликання, входить у депутатську групу «Воля народу». Був обраним у 2010 році як член Партії регіонів. Керівник «Правого сектору» в Глухові Костянтин ПАРАЩЕНКО заявив, що не причетний до подання кандидатур до ОВК. Очільник обласного осередку Правого сектору Микола СУРЖЕНКО повідомив у коментарі ОПОРІ таке: «Так, до мене надійшла подібна інформація. Ми подавали у ЦВК своїх членів ОВК, але їх чомусь не зареєстрували, а наразі спливають подібні прізвища. Розбираємося з цим. Гадаю, зможемо вирішити, позаяк, скоріш за все це провокація проти «Правого сектору».

 

На Сумщині зареєстровано першого кандидата

Центральна виборча комісія зареєструвала першого кандидата на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року. Ним став Ігор ПАЛАГИН, який буде змагатися за депутатський мандат по 159 виборчому округу (включає місто Глухів, Глухівський, Путивльський, Середино-Будський, Ямпільський, частини Кролевецького, Конотопського і Шосткинського районів). Палагин Ігор Миколайович народився 4 грудня 1963 року в місті Дружба Ямпільського району Сумської області, освіта вища, тимчасово не працює, член Партії регіонів, проживає в місті Дружба Ямпільського району Сумської області, судимість відсутня, самовисуванець.

 

ЦВК сформувала окружні комісії: у Сумах керують «патріотичні» сили

Центральна виборча комісія сформувала окружні виборчі комісії (ОВК) на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року. Зокрема, у виборчому окрузі №157 (м.Суми) усе керівництво ОВК складають представники політичних сил, які прийнято вважати партіями патріотичного спрямування. Так, головою комісії є представник партії УДАР Олександр ЦЕЛБУНОВ, його заступником – Владислав ШЕВЧЕНКО (ВО «Свобода»), секретарем – Олена ШАТОВА («Батьківщина»).Керівник ОВК Олександр Целбунов має великий досвід участі у виборчому процесі. Так, згідно даних сайту ЦВК, у 2004 році він був членом Територіальної виборчої комісії №160 (м.Суми) від кандидата в Президенти Василя Волги, у 2012 році був уповноваженою особою політичної партії «Наша Україна» в окрузі №157 (м.Суми), а на цьогорічних виборах Президента у травні 2014 року був секретарем окружної комісії №159 (м.Суми) від кандидата Петра Порошенка.

 

Журналісти Сумщини закликали вважати російських медійників, які співпрацюють з терористами, військовими загарбниками

Представники засобів масової інформації Сумщини розпочали збір підписів під зверненням до Голови Національної спілки журналістів Олега НАЛИВАЙКА. «Аналізуючи діяльність наших колег – журналістів Російської Федерації, які працюють у зоні бойових дій на сході України, ми дійшли висновку, що принаймні частина цих медійників не може вважатися журналістами з наступних причин, – йдеться у зверненні. – А саме: вони перебувають у зоні АТО без узгодження та акредитації у відповідних силових та військових структурах України; разом з російськими найманцями та місцевими терористами беруть активну участь у допитах українських військовополонених, заручників, наших колег; участь у наведенні вогню на позиції українських військ і Нацгвардії; висвітлюють реальні події у світлі, вигідному для Кремля, вводячи в оману світову громадськість».Сумські журналісти просять голову НСЖУ звернутися до міжнародної журналістської спільноти з проханням визнати російських журналістів, які нелегально перебувають на території України та помічені у вище названих діях, військовими загарбниками. У разі затримання їх українськими вояками чи міжнародними спостерігачами, вважати таких осіб військовополоненими, згідно з нормами міжнародного права. Або – у разі підтвердження – такими, що чинять шпигунські дії.Водночас підписанти просять українських колег бути взірцем у питаннях журналістської етики та професійності. Не перекручувати факти, не викривати своєю інформацією дій українських військових без їхньої згоди тощо.Звернення було підписано 5 вересня на засіданні Сумського прес-клубу представниками близько 20 ЗМІ і наразі є відкритим для підписання усіма бажаючими журналістами.

 

У Сумах відсутня вода у трьох мікрорайонах

 
Через пориви від водопостачання частково відключені житловий фонд і соціальна сфера по вул. Заливна, Черепіна, пр-кт М. Лушпи.
Про це інформує Муніципальний інформаційний портал з посиланням на КП «Міськводоканал».
Без води залишись будинки №№ 27, 29, 31, 33, 35, 39, 39/1, 39/2, 43/1, 43/2, 47, 49, 51, 55, 57 по пр-ту М. Лушпи; №№13, 15, 17, 19, 27, 29, 31, 33, 35, 39, дитячі садочки № №16, 83 та школа № 29 по вул.Заливна; будинки з 4 по 26 по вул.Черепіна.
Віключення спричинили дві аварії на водогоні, що трапились 4 вересн. На вул. Заливна не витримала труба діаметром 400мм, по вул. Інтернаціоналістів – діаметром 300мм.
Аварії складні, втім, у КП «Міськводоканал» розраховують завершити ремонти упродовж доби.
 
Через пориви від водопостачання частково відключені житловий фонд і соціальна сфера по вул. Заливна, Черепіна, пр-кт М. Лушпи.
 
Про це інформує Муніципальний інформаційний портал з посиланням на КП «Міськводоканал».
 
Без води залишись будинки №№ 27, 29, 31, 33, 35, 39, 39/1, 39/2, 43/1, 43/2, 47, 49, 51, 55, 57 по пр-ту М. Лушпи; №№13, 15, 17, 19, 27, 29, 31, 33, 35, 39, дитячі садочки № №16, 83 та школа № 29 по вул.Заливна; будинки з 4 по 26 по вул.Черепіна.
 
Віключення спричинили дві аварії на водогоні, що трапились 4 вересн. На вул. Заливна не витримала труба діаметром 400мм, по вул. Інтернаціоналістів – діаметром 300мм.
 
Аварії складні, втім, у КП «Міськводоканал» розраховують завершити ремонти упродовж доби.

 

За реконструкцію Сумської станції швидкої допомоги обласний бюджет переплатить 1, 5 мільйона гривень

15 серпня Управлінням капітального будівництва Сумської ОДА було проведено тендер на реконструкцію Сумської станції швидкої медичної допомоги, яка знаходиться у провулку Громадянському, буд. 4А. Здавалося б усе чудово і чиновники взялися за суспільно корисну справу… Але...Повідомлення про результат тендеру з Вісника державних закупівель:

 

Депутат Сумської міськради Олександр Хоруженко демонстративно склав повноваження

Сьогодні, 2 вересня, на сесії Сумської міської ради депутат фракції «ЄС: Європейські Суми» Олександр ХОРУЖЕНКО заявив про те, що відмовляється від свого депутатського мандату і більше ніколи не буде депутатом міськради. «Я не хочу бути в складі такої міськради», – заявив Олександр Хоруженко. Також Олександр Хоруженко змусив вибачитися міського голову Олександра ЛИСЕНКА за заяву, у якій той звинуватив депутатів фракції «ЄС: Європейські Суми» у чотирирічній підтримці Януковича і сепаратизмі.Пізніше Олександр Хоруженко написав на своїй сторінці у Фейсбук:«Мандат здав. Заяву про складання з себе депутатських повноважень на ім'я Сумської міської ради написав. За власним бажаннням. На світ якось дивишся зовсім по інакшому. Місце прийняття рішень зараз не там. Життя і нові смисли народжуються в інших середовищах.От цим я тепер і займусь.Для громади міста за 4 роки думаю я зробив все таки не мало. Це матиме довгостроковий вплив на багато років наперед. Ну і дякую меру Геннадію Мінаєву та всім чесним колегам по фракції, з якими ми пробували зробити місто Суми по справді європейським. Очі боялись, а руки робили. Блін, це було круто!!!Але тепер інші виклики і інші не менш складні задачі. Все буде ще крутіше!!!»

 

На Сумщині обстріляли військкомат

Сьогодні, 27 серпня, о 4:22 невідомими було здійснено кілька пострілів по фасаду місцевого військового комісаріату у Шостці Сумської області. Внаслідок цього були пошкоджені вікна на другому та третьому поверхах. У результаті протиправних дій ніхто із співробітників установи та мешканців прилеглих будинків не постраждав.За декілька хвилин відбулося ще декілька вибухів – вибухнули два автомобілі, що були припарковані неподалік міськвідділу міліції по вул. К. Маркса. По тривозі був піднятий весь особовий склад Шосткинського міськвідділу міліції. На місце події прибули і зараз працюють керівники обласного УМВС, СБУ, прокуратури. Рух транспорту вулицею тимчасово перекритий.«У Шосткинському та ще семи міських та районних відділах введено оперативні плани «Оборона адмінбудівлі» та «Перехват», спрямовані на розшук зловмисників. На місці події працюють оперативні групи та вибухотехніки, – прокоментував подію начальник УМВС області полковник міліції Анатолій РІЧКАЛЬ. – Зараз ми з’ясовуємо, з якої зброї були зроблені постріли. Що ж до пошкоджених вибухом авто, розглядаємо версію, що під них були закладені вибухові пристрої. Проте остаточний висновок дадуть експерти».За даними фактами міліція розпочала одразу два кримінальні провадження за ст. 258 ч. 1 КК «Терористичний акт» та 263 ч.1 КК України «Незаконне поводження із зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами».Правоохоронці звертаються до всіх жителів міста Шостки, які в період з 4:00 до 5:00 знаходилися в районі вул. К.Маркса і стали свідками даної події, або володіють будь-якою інформацією, що допоможе слідству, негайно сповістити міліцію за телефонами в Шостці (05449) 2-14-47 або 102. Анонімність гарантується.

 

У Шостці поряд з відділенням міліції підірвали два автомобілі (фото)

Сьогодні, 27 серпня, близько 4:30 ранку біля міського відділення УМВС міста Шостки вибухнули два автомобіля. Про це повідомляє Данкор онлайн з посиланням на Шостка.info. Один з підірваних авто перекинувся. Рух на частині дороги вул. Некрасова – вул. К.Маркса перекрито. У будинку за адресою вул. К.Маркса, 80, вибуховою хвилею вибито скло у вікнах.Як повідомив начальник міськвідділу УМВС Віктор ГУЗЕЙ, у результаті вибухів жертв немає. Ведеться слідство.

 

Художники – на допомогу сумським військовим

Члени Національної Спілки художників України та ініціативна група «Допомога сумським військовослужбовцям» при Українській академії банківської справи Національного банку України, зініціювали грандіозну подію для нашого міста. Більше 30 художників Спілки зібрали за вкрай короткий термін – три дні – 72 твори мистецтва. Вони мають бути продані для допомоги землякам – військовослужбовцям саме з нашої області, які відстоюють незалежність держави. «Сто відсотків зібраних коштів піде на потреби військових, жодних комісійних, жодних відрахувань авторам», – повідомив один із координаторів акції, Заслужений художник України, голова Сумської обласної організації НСХУ Іван ГАПОЧЕНКО. Ініціаторами благодійної виставки виступили самі художники, яких радо підтримала УАБС: «Виставка – це пожертва митців, – розповідає координатор акції від академії Сергій ТИХЕНКО. – Причому дуже щира. Адже мова йшла, щоб надати для аукціону полотна, але погляньте – всі картини з багетами. Тобто автори за власний кошт придбали рамки. Багато хто дав не по одній роботі, тому є настрій на успіх».Представлені роботи задовольнять мистецьких гурманів, бо вони – на всі смаки. Типи і теми робіт – невичерпні: пейзажі, натюрморти, об’єднані одним кровним – Україною. «Полотна різні, митці обирали картини на свій розсуд, тож присутні всі жанри образотворчого мистецтва, Хоча перевага все ж віддана пейзажу, природі, тобто тій темі, що є загальноприйнятною», – говорить Іван Гапоченко.

 

«Головне – що діти з нами»

Понад 60 дорослих і малих: 14 родин і кілька небайдужих тренерів-волонтерів і меценатів допомагали батькам і дітям замісних родин порозумітися у літній наметовій школі. На зустріч із журналістами до обласного прес-клубу учасники виїзної літньої школи прибули з колес. Наспілкувавшися за п’ять днів поблизу села Курган Лебединського району, виступаючі не втратили запалу і захоплено розповіли про пригоди та надбання у таборі. Батьки, організатори і, що найголовніше, – діти були під грандіозним враженням. Усі відзначили, що робота проведена справді велика. «П’ять діб на свіжому повітрі, жодної години ми не були у приміщенні, спали у наметах, – ділиться враженнями мама прийомної родини з Конотопського району Тетяна ТЮТЮННИК. – Найголовніше, що виділяє цю школу від попередніх – ти постійно з дітьми. Майстер-класи, кухня, річка… Двадцять чотири години на добу разом. І весь час ми всі спілкувалися. Це найкраща наука», – переконана мама. І не дивно, адже нечасто буває навчання для батьків замісних родин, під час якого не потрібно відправляти дітей по родичах і перейматися за них, щохвилини зиркаючи на мобільний телефон.Ніна ЧЕРНЯВСЬКА, голова ГО «Центр підтримки і розвитку родини «Калинове гроно», відзначила силу бажання вчитися у батьків і у дітей. «Було дуже важко, особливо спочатку: перша ніч на жорсткій холодній землі у спальних мішках, проблеми із транспортом, але налаштованість родин удосконалитися перевершили усі негаразди».

 

Сумські маршрутчики вирішили встановити ціну за проїзд 3, 62 гривні

Сумські перевізники в односторонньому порядку вирішили підняти ціну на проїзд у маршрутних таксі. З 25 серпня вони обіцяють підняти її до 3 гривень 62 копійок. У всякому разі таку обіцянку написано в оголошеннях, розміщених у маршрутках ТОВ «Сумипастранс», яке є найбільшим перевізником у місті Суми. Нагадаємо, що зараз ціна за проїзд у маршрутних таксі міста Суми складає 2 гривні.19 серпня виконавчим комітетом Сумської міської ради було прийнято рішення про новий тариф на проїзд у приватному пасажирському транспорті у розмірі 3 гривні. Проте міський голова Олександр Лисенко своїм розпорядженням зупинив це рішення.Згідно процедури тепер дане рішення має бути винесене на розгляд сесії міської ради.

 

«Коротко, сильно і страшно»: у конкурсі «Новела по-українськи» переміг сумський письменник Владислав Івченко

«Хороша новела – як коктейль Молотова: легко летить і добре горить» – таке гасло мав цьогорічний конкурс «Новела по-українськи» від журналу «Країна». Темою обрали Майдан і все дотичне. Всього журі отримало 109 новел і кілька десятків листів із віршами про Майдан. Приймали роботи до кінця квітня. В останній вечір надіслали 31 текст. Після 22-ї години 30 квітня листи на пошту конкурсу приходили в середньому кожні сім хвилин. Перемогла новела «Стоїмо» сумського письменника і журналіста Владислава ІВЧЕНКА. Автор отримає тисячу гривень під час нагородження на Форумі видавців у Львові. Друге місце – новелу «Революціонер» Марини Єщенко опублікує «Газета по-українськи» за 19 серпня, решту фіналістів можна буде прочитати на сайті Gazeta.ua. Також на основі конкурсу літературна агенція Discursus видасть у вересні книжку «Євромайдан. Хроніка в новелах». До неї увійде 28 найкращих новел.Роботи оцінювали анонімно 19 членів журі. Серед них – письменники, видавці та представники редакції.

 

Мистецтво як засіб допомогти військовим

14 серпня у сквері імені Т.Г. Шевченка в Сумах відбулася благодійна акція «Мистецтво заради миру». Організувала цей захід Регіональна неурядова громадська організація «Центр соціального партнерства» за підтримки «Сумського міського центру дозвілля молоді» та КУ СОР «Сумський обласний центр відпочинку, оздоровлення, туризму та військово-патріотичного виховання». Під час акції було організовано збір коштів для придбання засобів захисту для військових Сумщини, які беруть участь в АТО. На заході були присутні музиканти, фотографи, письменники, творчі та креативні люди. Жителі міста мали можливість придбати фото від професійних фотографів, книжки сумських письменників, українські сувеніри, патріотичну символіку та поліграфію, сувеніри hand-made. До того ж можна було сфотографуватися з живою статуєю або у військовій амуніції. Спільними зусиллями за кілька годин акції її учасники зібрали майже 13 тисяч гривень, що свідчіть про небайдужість сумчан та бажання допомогти нашим військовим разом. Діана Нєженець

 

Оприлюднено розклад фестивалю «Схід-Рок»

Організатори фестивалю «Схід-Рок», який відбудеться у Тростянці 23-24 серпня, оприлюднили детальний розклад фестивалю. Хедлайнерами першого дня виступлять гурти «Антитіла» і «Тартак», а другий день завершать O.Torvald і «Бумбокс». Довідка. «Схід-Рок» – музичний фестиваль на Слобожанщині. Уперше фестиваль пройшов 26-27 липня 2013 року в м.Тростянець Сумської області в фортеці XVIII століття Круглий двір. Фестиваль «Схід-Рок» організовує Тростянецька міська рада. Головним організатором є безпосередньо міський голова Юрій Бова. Хедлайнерами фестивалю у 2013 році стали гурти С.К.А.Й та «Ляпис Трубецкой».

 

На Сумщині створили антикризовий енергетичний штаб

У Сумській області цілодобово працюватиме антикризовий енергетичний штаб для забезпечення безаварійного і безперебійного газопостачання під час опалювального сезону 2014-2015, оперативного надання роз’яснень для споживачів з усіх невідкладних питань. Штаб розпочав свою роботу від 13 серпня. «Дестабілізуючі фактори, які виникли сьогодні в країні, спонукають нас вжити додаткові заходи з безпеки газопостачання. Забезпечення безперебійного газопостачання у осінньо-зимовий період та стабільність функціонування газової сфери Сумщини – основне завдання штабу», – наголосив керівник антикризового енергетичного штабу оперативного реагування, перший заступник голови правління – головний інженер Олександр ДЕМЕНКО. Антикризовий штаб у складі посадових осіб ПАТ «Сумигаз» працює цілодобово і докладе зусилля для усунення нестандартних та непередбачених ситуацій у зв’язку із переходом енергетичної галузі в особливий режим функціонування.Про виникнення надзвичайної ситуації споживачі природного газу Сумщини можуть повідомити антикризовий штаб через аварійну газову службу, цілодобово, за телефоном 104.

 

«Варта України» надає допомогу переселенцям з Донбасу та Криму

Увага! Громадська організація «Варта України» надає правову та гуманітарну допомогу переселенцям з Донбасу та Криму. Війна на Донбасі й анексія Криму залишили без даху над головою та без засобів для існування сотні тисяч українців. І в цей складний період ми повинні надати допомогу кожному, хто її потребує. Ми допоможемо Вам!Наші гарячі лінії:Київстар – 067-506-99-67МТС – 050-146-83-17Якщо Ви бажаєте приєднатися до нас та допомогти, дзвоніть 067-406-60-24.

 

Страйк перевізників в Сумах 2 червня визнали незаконним

Сумська прокуратура з нагляду за дотриманням законів у транспортній сфері за зверненнями активістів ВМГО «Молодь Демократичного Альянсу» визнала страйк перевізників незаконним. Прокуратура визнала, що своїми діями 2 червня перевізники порушили низку законів України. У зв’язку з цим транспортним прокурором було доручено управлінню Укртрансінспекції провести відповідні перевірки, а міській владі, як стороні договору, вирішити, які саме дії прийняти щодо цих порушень. Публічного рішення у цьому питанні від міської влади так і не було, хоча прокуратура і доручила Департаменту інфраструктури скласти акти про порушення. Проте про їхню подальшу долю громадськості міста невідомо. В організації обіцяють тримати цю справу на контролі та отримати офіційний коментар від влади щодо подальших дій.Однак, не зважаючи на цілий ряд порушень, перевізники все ж вимагають підвищити тариф на основі поданих ними документів.Про незацікавленість міської влади у встановленні економічно обґрунтованого тарифу активістів повідомило територіальне відділення Антимонопольного комітету України у відповіді на раніше подану скаргу. Замість залучити громадськість до обстеження пасажиропотоку, як це рекомендував зробити Антимонопольний, міськвиконком доручив зібрати ці дані суб’єктам господарювання, які надають послуги перевезення і прямо зацікавлені в встановленні максимально високого тарифу на проїзд.

 
Календарь
Новых вестей сегодня: 2
Новых вестей вчера: 13

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Лучшие источники
Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Подписаться на эту страницу

RSS
RSS Google
RSS Yandex

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Все регионыКурсы валют

Курсы валютО проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта