Щомісяця міськвиконком змушений приймати рішення про виплату премій міському голові та його заступникам. Такий порядок. І навіть торішнє прохання п.Хомка позбавити його публічного обговорення цього питання на порядок не вплинуло. Як правило, розмір заохочення міського голови та його заступників незмінний — половина посадового окладу. Порушити цей порядок взявся депутат Олександр Лащук. На останній сесії міськради він запропонував скасувати преміювання для керівників міста. Однак депутати його не підтримали, і це питання навіть не внесли до порядку денного.
Олесь Лопачук, начальник відділу інформаційно-аналітичного забезпечення міськвиконкому:
— Посадовий оклад міського голови — 3219 гривень, заступників — 2855. Премія нараховується їм один раз на місяць.
Олександр Лащук, депутат міськради:
— Я спілкуюся з двірниками, вчителями, лікарями і знаю, що їм за заслуги дають грамоти і подячні листи. До того ж, у цьому році в бюджеті міста не вистачає на зарплату вчителям і медикам на півтора-два місяці. Тож вони знову будуть вимушені йти у відпустки за власний рахунок. І чи справедливо в такий час виплачувати великі премії керівництву міста? Тим паче, що оцінити їхню роботу дуже важко, а самі мешканці оцінюють її негативно. Тому, щоб міський голова і його заступники на своїй шкурі відчули такі віртуальні заохочення, як подяки, грамоти, я й запропонував так їх відзначати.
Так, Володимир Хомко відмовлявся кілька разів від премій. Але це були не щомісячні премії, які він отримував, а додаткові — до свят. Звісно, що й керівників міста треба заохочувати, але не так. Зважаючи на рівень тіньових доходів посадовців, вважаю, що ця премія не дуже вплине на рівень їхнього життя.
Володимир Хомко, міський голова Рівного:
— Я за те, щоб достойна оплата була у всіх працюючих. Моя зарплата вдвічі менша за зарплату керівника «Рівнеоблводоканалу» чи іншого комунального підприємства. Але ж мені теж потрібно за щось жити. У мене оклад — 3 тисячі гривень. А при моїй відповідальності — це абсурд. Розумію, що абсурд — і нинішня зарплата вчителя. І суспільство перед вчителями у боргу. Бо це найважливіша професія і вона так неадекватно оцінена. Звісно, я хотів би більшу зарплату. Але отримую не більшу й не меншу, ніж міські голови інших міст держави.
Михайло Стичишин, начальник міського управління охорони здоров’я:
— Ми у бюджеті закладаємо кошти на зарплату без преміальних. Тож премії можуть бути лише за рахунок зекономлених на зарплаті коштів. А це виходить хіба до Дня медика, та й то не всім, а тим, хто має відповідні показники в роботі.
Розмір премій різний у різних медзакладах. Який він саме — вирішує головний лікар. А йому розмір премії, яка може бути щоквартальною, встановлює управління охорони здоров’я за листом-клопотанням колективу. Премія може надаватися, якщо головний лікар впроваджував нові методики, залучав позабюджетні кошти.
Тамара Кравчук, заступник головного лікаря з економічних питань центральної міської лікарні Рівного:
— Премія може надаватися за результатами року, якщо є економія бюджетних коштів. А протягом року премій немає.
Андрій Нагорний, директор НВК школа-ліцей №2:
— У нас в закладі, згідно з колективним договором, премія у розмірі половини (мінімум 550 гривень) чи цілого посадового окладу надається людині до її 50-річчя, та й то не завжди. Тобто виходить, що премію можна отримати один раз за життя. Можуть надаватися премії вчителям також, якщо вони підготували переможців предметних олімпіад. Який їхній розмір — вирішують у міськвиконкомі. Торік за результатами року, оскільки ми дещо зекономили фонд зарплати, вчителі нашої школи отримали премії по 200-300 гривень. Але такі премії бувають не в кожній школі, бо в деяких з них навіть на зарплату може не вистачати. А так жодних премій протягом року вчителі не отримують, бо мусимо економити бюджетні кошти.
Дані з декларації про доходи міського голови Рівного Володимира Хомка за 2011 рік (у гривнях):
Загальна сума сукупного доходу міського голови — 178249, членів його сім’ї — 62323.Зарплата, інші виплати та нагороди міського голови — 117412, членів його сім’ї — 38887.Дохід від викладацької, наукової і творчої діяльності — 711.Дивіденди, проценти голови — 7326, членів його сім’ї — 14042.Страхові виплати та відшкодування, пенсійні виплати членів його сім’ї — 9394.Дохід від передачі в оренду майна — 52800.Земельні ділянки — 3 загальною площею понад 7 га в Гощанському районі.Квартири — 2 (у Києві площею 90,1 кв.м, у Рівному — площею 72,5 кв.м).Автомобіль — «Шкода СуперБ» 2008 року випуску.Сума коштів на рахунках у банках — 197557.
Зарплата, інші виплати та нагороди міського голови — 117412, членів його сім’ї — 38887.
Дохід від викладацької, наукової і творчої діяльності — 711.
Дивіденди, проценти голови — 7326, членів його сім’ї — 14042.
Страхові виплати та відшкодування, пенсійні виплати членів його сім’ї — 9394.
Дохід від передачі в оренду майна — 52800.
Земельні ділянки — 3 загальною площею понад 7 га в Гощанському районі.
Квартири — 2 (у Києві площею 90,1 кв.м, у Рівному — площею 72,5 кв.м).
Автомобіль — «Шкода СуперБ» 2008 року випуску.
Сума коштів на рахунках у банках — 197557.
Источник: Газета "Рівне вечірнє" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Хомка пропонують заохочувати не грішми, а грамотами"