![Влада і суспільство: діалог через громадські ради](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/459.jpg)
28 березня у приміщенні Черкаської облдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу» найактивніших представників громадських організацій.
У засіданні взяли участь начальник управління з питань регіональної політики облдержадміністрації Галина Гаврилюк, експерт Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні Сергій Решетов, голова громадської ради при облдержадміністрації Сергій Гончар, виконавчий директор Черкаської обласної громадської організації «Ресурсний центр АНГО» Анатолій Рекун, представники органів влади, громадських рад при райдержадміністраціях, інші.
Мета «круглого столу» – створення підґрунтя для забезпечення координації та покращення діяльності районних громадських рад шляхом підготовки спільних пропозицій та проектів, обмін досвідом.
– Влада регіону налаштована на конструктивний діалог із громадськими радами всіх рівнів, – зазначила керівник управління з питань регіональної політики Галина Гаврилюк. Також вона переконана, що залучення громадськості до співпраці з органами державної влади та місцевого самоврядування є необхідною умовою прозорості та ефективності їх діяльності.
У ході зібрання експерт Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні Сергій Решетов поінформував учасників про роботу Фонду та подякував облдержадміністрації за розуміння проблем громадянського суспільства, підтримку громадського руху на Черкащині.
У виступах голови громадської ради при облдержадміністрації та голів громадських рад при райдержадміністраціях звучала стурбованість щодо налагодження конструктивного діалогу влади і громади та конкретні пропозиції стосовно шляхів формування сприятливого середовища для подальшого становлення громадянського суспільства в регіоні.
Результатом зустрічі стало створення обласної координаційної ради голів громадських рад при райдержадміністраціях, яка сприятиме їх діяльності, вирішенню актуальних питань соціально-економічної та гуманітарної сфери. Обрано її координаторів.
На сьогоднішній день інститути громадянського суспільства намагаються привернути увагу органів влади до нагальних суспільних потреб та проблем, працюють над покращенням громадської обізнаності та поширенням інформації про права громадян, їхній вплив на впровадження державної політики, відіграють важливу роль у впровадженні економічних та соціальних реформ.
Станом на 26.03.2012 року Головним управлінням юстиції у Черкаській області легалізовано 1135 об’єднань громадян, серед яких: місцеві громадські організації, осередки всеукраїнських та міжнародних громадських організацій, структурні утворення політичних партій, благодійні організації, відділення, філії та представництва всеукраїнських та міжнародних благодійних організацій, організації роботодавців, професійні спілки, осередки творчих спілок та ін.
Робота обласної влади спрямована на формування сприятливого середовища для становлення громадянського суспільства, налагодження ефективного механізму взаємодії його інститутів із владними структурами на засадах партнерства та взаємної відповідальності, досягнення європейських стандартів захисту прав і свобод людини й громадянина.
За інформацію управління з питань регіональної політики облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Влада і суспільство: діалог через громадські ради"