![Для покращення Соборної площі треба зрубати ялинки?](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/24740.jpg)
Ялинки біля облдержадміністрації стали предметом суперечки між управлінням по експлуатації черкаського Будинку рад та екологами.
Ідею знести рідкісні породи хвойних дерев озвучило управління, яке тільки торік стало балансоутримувачем черкаської Соборної площі. Двічі обговорювалось це питання членами Громадської ради при Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Черкаській області. До його вирішення було залучено експертів-біологів з Національного університету ім. Богдана Хмельницького Сергія Дерія та Олександра Спрягайла, які дали свій висновок: лише три дерева – берези – потребують знесення, решта дерев у задовільному стані, і вік їх знесення настане не раніше, ніж за сорок років. З рештою пропозицій щодо озеленення та благоустрою території біля облдержадміністрації громадськість погодилась.
Та це не влаштовує управління по експлуатації Будинку рад, де розміщується найвища влада в області – "мешканцям" цього будинку чимось заважають ровесниці Черкаської області, сріблясті ялинки.
Третя спроба заручитися дозволом громадськості та екологів на знесення дерев була, як і попередні – невдалою.
Пояснити, чим же так заважають дерева на Соборній площі, головний інженер КП "Управління по експлуатації Будинку рад і об’єктів обласної комунальної власності" Черкаської обласної ради Ганна Горошнюк так і не змогла. Вона лякала присутніх тим, що ялинки можуть упасти на дітей, які будуть ходити біля облдержадміністрації, і що нове обличчя площі буде спотворене старими деревами. Їм на заміну пропонується придбати дороговартісні молоді дерева заввишки 2–2,5 м, які будуть висаджені перед Будинком рад. Скільки на це потрібно коштів і де їх візьмуть, пані Горошнюк пояснити не змогла.
Єдиним більш-менш правдоподібним аргументом був той, що знесення дерев було передбачене архітекторами від самого початку реконструкції, тож всі роботи на площі були виконані з урахуванням цього, і тепер при збереженні дерев виникне купа проблем: перенесення бордюрів, пристосування системи поливу тощо. Про це повідомив начальник відділу екології департаменту житлово-комунального комплексу Черкаського міськвиконкому Володимир Гусаченко.
У свою чергу, автор трьох представлених на суд Громадської ради ескізних проектів реконструкції архітектор Олег Ніколенко пояснив, що знесення дерев – це побажання замовника, у нього ж, як у архітектора, ніколи б на це не піднялась рука...
– Ми не бачимо потреби замінювати цілком здорові дерева на інші, які будуть ще багато років приживатися, набувати естетичного вигляду. Тому ми вимагаємо у Держуправління охорони навколишнього природного середовища відмовити у знесенні дерев, – підсумувала дискусію голова Черкаської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги Наталя Фоміна.
Втім, чи прислухаються до голосу фахівців-екологів та жителів міста природоохоронні органи, а чи виконають вказівку обласної влади, городяни побачать вже найближчим часом.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Для покращення Соборної площі треба зрубати ялинки?"