На реалізацію програми "Доступне житло" в Україні в цьому році виділили 200 млн грн. З них 2 млн грн отримала Черкащина.
Згідно з умовами програми, держава оплачує 30% вартості квартири. Решту суми погашає власник. Обмеження віку для оформлення немає.
У минулому році в Черкаській області квартири таким чином придбали лише дві родини.
Про це на прес-конференції розповів директор Черкаського регіонального управління фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Олександр Паливода.
"В цьому році у нас проконсультувалися 300 сімей. Ми зробили висновок, що з них мало хто скористається програмою "Доступного житла ". 30%, що дає держава – дуже мала частка. Суму, що залишилась сім'ї погасити нелегко. Тому обговорюємо, щоб ще стільки виділяла і обласна рада. Плюс пільговий кредит якась фінустанова. Якщо все це зійдеться, то купівля житла таким чином буде більш доступною ", – зазначив він.
Вартість 1 кв.м "доступного житла" в Черкаській області становить близько 6 тис. грн. На вторинному ринку від 4 до 7,5 тис. грн, в залежності від мікрорайону. Щомісяця потрібно буде викладати близько 3 тис. грн.
"Це реальні гроші, які реально сім'я може виділяти. Адже за знімання житла виходить майже така сума. Щоб мінімізувати витрати на квадратний метр, квартири здаємо без сантехніки, стіни лише оштукатурені. А як би ми не хотіли здешевити квадратні метри, нам будматеріали ніхто по меншою ціною не продасть. Тому ці питання потрібно вирішувати на найвищих рівнях, починаючи від належної зарплати з соцпакетами і закінчуючи контролем за основними монополістами будівельних матеріалів. У тому числі і оподаткування, також впливає на вартість квартири. З квітня ми почнемо будівництво такого будинку. Це 16-поверхова "свічка" на 144 квартири. З двома швидкісними ліфтами. Про здачу будинку з фондом підписуємо договір. Але там немає нюансу, що фонд повинен профінансувати певні кошти. А оплачує при наявності інвестора ", – додав віце-президент асоціації "Група компаній "Добробуд" Юрій Капітоненко.
За його словами, забудовник йде на ризик, вкладаючи в будівництво свої гроші, що стримує вхід будівельних компаній у фінансування програми "Доступне житло".
"Незважаючи на це ми подали документи про проходження рейтингу на фінансування молодіжним фондом. Я сподіваюся, що знайдемо підтвердження в Мінрегіострої і в наступному році здамо наступний будинок. Плануємо будувати житло в Черкасах. За рахунок оборотних коштів компанії. Є надія, що через пару років буде більше можливості реалізувати житло за програмами фінансування державою. Якби по Черкасам фінансування було в межах 7 млн грн, то реалізація житла збільшилася б втричі ", – запевнив Капітоненко.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Програма "Доступне житло" в Черкаській області потребує вдосконалення"