Як правильно зберігати овочі у міжсезоння – знають на Чорнобаївщині. Два сільгосппідприємства району – СТОВ "Москаленківське" (с. Москаленки) та СТОВ "Дніпро" (с. Васютинці) мають унікальні овочесховища, облаштовані сучасним автоматизованим обладнанням.
На території господарства "Москаленківське" ще за радянських часів був колгосп імені Шевченка. Тут планували створити сад, а приміщення призначалися для зберігання яблук. Згодом ці землі розпаювали, а приміщення майже 8 років пустували – доти, доки паї не орендував новий власник. Тепер у сховищах об’ємом по 3 тис. тонн кожне зроблено капітальну заміну обладнання, тут зберігають картоплю, капусту, цибулю і моркву.
– У камерах стояло старе холодильне устаткування – аміачні компресори. Ми їх відключили, оскільки вони громіздкі і шкідливі, а взамін установили автономні системи охолодження на фреоні. Один агрегат обслуговує 2-3 камери. Кожна камера – на зберігання 500 тонн продукції, – розповідає директор СТОВ "Москаленківське" Микола Литвиненко.
За його словами, овочесховища унікальні тим, що в них витримується температурний режим і волога, ідеальні для зберігання овочевої продукції. Наприклад, для посадкової картоплі встановлюється температура +3 градуси, цибулі – +5, моркви – +1.
– Якщо вологість вища за норму, то автоматично вмикається підсушування, якщо навпаки знижена – то вмикаються розбризкувачі. Так само контролюється температура – за всім слідкує електроніка, – говорить Микола Іванович. – Це забезпечує збереження овочів від осіннього збирання до реалізації. Торік ми реалізовували продукцію навіть у червні.
Із листопада, після збирання урожаю, на підприємстві розпочинають роботу 55 працівників. Окрім зберігання, тут продукцію очищають, сортують, фасують у сітки або ящики. Щодня підприємство відправляє від 40 до 80 тонн продукції на розподільчі центри Одеси, Запоріжжя та Києва. Мало хто знає, що чорнобаївські овочі продають у мережах супермаркетів і вони потрапляють до споживача практично у всіх куточках України. А відсортованими овочами, придатними для споживання, підприємство безкоштовно забезпечує черкаські лікарні №1 і №3, а також обласну лікарню.
Ще два унікальні сховища має СТОВ "Дніпро", що в сусідньому селі Васютинці. Відкриті торік, вони призначені для зберігання картоплі. Кожне з них розраховане на 4 тис. тонн продукції.
– У сховищах встановлений вентиляційний коридор, автоматично підтримується вологість повітря і температура. Вентилятори забирають повітря знадвору і через спеціальні канали рівномірно продувають картоплю. У різних точках складу встановлені датчики, які вимірюють усі параметри зберігання, – розповідає директор СТОВ "Дніпро" Микола Москаленко.
Щодня дві-три вантажівки забирають від 40 до 60 тонн картоплі, вирощеної на чорнобаївських полях. Картопля сортів "Санте", "Пікассо" і "Рокко" звідси так само потрапляє на розподільчі центри Києва та Запоріжжя, у мережі супермаркетів України, а звідти – у кошик споживача.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Овочі з Чорнобаївщини купують Київ, Одеса і Запоріжжя"