![На Черкащині розперезалися шахраї](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/24561.jpg)
Останнім часом почастішали випадки шахрайства у відношенні літніх людей, які через свій вік занадто довіряють незнайомцям і погано запам’ятовують їх прикмети.
А коли пенсіонери розуміють, що їх ошукали – вже пізно. Тоді розгублені люди звертаються за допомогою до міліції. Незважаючи на неодноразові застереження, попередження та нагадування працівників міліції у засобах масової інформації, довірливі бабусі і дідусі продовжують потрапляти на гачок аферистів, які входять до них у довіру та виманюють останні копійки.
Винахідливі шахраї завжди вигадують нові методи, щоб поживитися чужими коштами – вони зазвичай легко входять в довіру пенсіонерам. Найчастіше вони представляють працівниками соціальних служб, правоохоронцями, або медичними працівниками, при цьому ні посвідчення, ні документів які б засвідчували їхню особу, шахраї не мають. Коли опиняються в будинку стареньких, крадії відразу помічають все професійним поглядом, зазвичай попросять "води попити", " перепеленати дитину", попросять дати таблетку бо погано почуваються, а самі – все гарнесенько роздивляються, для того щоб викрасти заощадження, цінні речі. Зазвичай аферисти не перебірливі вони виносять все, що потрапило до рук. Старенькі пропажу помічають не відразу і тому до міліції звертаються через деякий час, а це дорогоцінний час, який вже втрачено, аби спіймати злочинця "на гарячому".
Правоохоронці запевняють, що найкращий метод боротьби з правопорушеннями – попередження злочину. Тому потрібно знати про найпоширеніше види шахрайств.
Пам’ятайте: шахраї – чудові психологи, і ви не встигнете отямитися, як вас ошукають, тому не варто демонструвати на людях вміст свого гаманця, вступати в розмову щодо коштів чи майна з невідомими особами. Не надавайте власні мобільні телефони підозрілим особам і не впускайте їх до своїх помешкань. Нізащо не вступайте з ними в контакт. А якщо на вулиці вам пропонують поворожити чи зняти порчу – намагайтеся як найшвидше піди геть від набридливих "добродіїв", якщо не вдається, кличте когось на допомогу.
Коли до вашої домівки, завітали працівники соціальних служб чи правоохоронці – спочатку перевірте їхні документи, які засвідчують особу. Якщо у вас виникають сумніви – не соромтеся зателефонувати до їхнього місця роботи і запитати чи дійсно така особа працює в даній установі. Адже обачливість це наш найбільший козир.
Якщо все ж таки ви стали жертвою шахраїв – не зволікаючи повідомте про те, що сталося за телефоном 102 – в правоохоронні органи, аби міліціонери мали можливість по "гарячих слідах" затримати зловмисників.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині розперезалися шахраї"