![Очільник області запросив до співпраці жіночі громадські організації](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/298.jpg)
Напередодні Міжнародного жіночого дня голова обласної державної адміністрації, Герой України Сергій Тулуб зустрівся за круглим столом з головами жіночих громадських організацій. У зібранні також узяли участь голова обласної ради Валерій Черняк, заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та медійники.
Хоча зустріч і відбулася напередодні свята, але, як наголосив очільник області, потреба в ній назріла вже давно. «У Черкащині 54,4% населення – жінки. А вони є основою життя нашого краю. Не було б ні Тараса Шевченка, ні Богдана Хмельницького, ні інших видатних людей, якби не було чарівних жінок», - зазначив Сергій Борисович.
Представниці жіночих організацій активно долучилися до бесіди, підтримавши ініціативу очільник області. Зокрема, голова президії обласної Спілки жінок Черкащини Інна Губенко подякувала за влаштування цієї зустрічі: «Шкода, що не ми стали її ініціаторами. Утім це, може, й добре. Сьогоднішня обласна влада працює потужно. І я підтримую слова Президента і Ваші слова, Сергію Борисовичу, що кожна людина має отримати ту допомогу, якої вона потребує».
В цьому плані результативно працюють і жіночі організації. Так, Тамара Баранецька, керівник Черкаської обласної громадської організації інвалідів «Я не сама» розповіла, що, з метою попередження захворювання жінок на рак молочної залози та виявлення захворювання на ранніх стадіях, громадською організацією виграно скринінгову програму в межах Глобальної ініціативи Міжнародного благодійного фонду ім. Сьюзен Комен «Теплий контакт». Безкоштовно обстежено 250 жінок.
Підтримкою онкохворих жінок України займається і громадська організація жінок-інвалідів «ДОННА». Саме завдяки зусиллям її керівника тепер жінки, що зіткнулися з проблемою раку молочної залози, безтерміново отримують групу за інвалідністю, а не лише на період лікування.
А голова правління Черкаського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Олена Стрижак додала, що завдяки зусиллям їхньої організації був навіть безпрецедентний в Україні випадок всиновлення ВІЛ-інфікованих дітей.
Поділилися жінки й своїми замислами. Зокрема голова Черкаського обласного відділення громадської організації жінок-інвалідів Людмила Краєва й керівник Черкаської обласної громадської організації інвалідів «Я не сама» Тамара Баранецька висловили пропозицію створити реабілітаційний центр, у якому зможуть отримати кваліфіковану допомогу жінки, які перенесли оперативне втручання.
А головний лікар обласного кардіологічного центру Світлана Журба запропонувала створити громадську раду жінок при облдержадміністрації.
У свою чергу, Сергій Борисович підтримав ідею і запросив присутніх увійти до її складу, адже, за словами очільника області, скоординована робота має кращий результат.
Загалом, у бесіді було піднято чимало вагомих питань. Це життя студентства та багатодітних родин, охорона здоров’я та діяльність санаторіїв, благодійні заходи і багато іншого. Загалом, за результатами зустрічі, голова облдержадміністрації дав низку доручень. Зокрема, вивчити шлях вирішення питання пільгового перевезення до онкологічного диспансеру та створення благодійного фонду з надання практичної допомоги онкохворим жінкам та інші.
На сам кінець голови громадських жіночих організацій подякували Сергію Тулубу за цю зустріч і висловили сподівання, що це не останнє засідання, на якому з їхньою участю обговорюються такі важливі для життя Черкащини питання.
Не обійшлося і без приємного сюрпризу. За активну життєву і громадську позицію, багаторічну сумлінну працю, вагомі трудові здобутки, значний особистий внесок у справу захисту прав жінок на Черкащині та з нагоди відзначення Міжнародного жіночого дня Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено: голову Черкаського обласного відділення громадської організації жінок-інвалідів «ДОННА» Краєву Людмилу Миколаївну, голову Черкаської міської громадської організації єврейських жінок «Кешер» Медведєву Галину Володимирівну, президента Черкаського обласного осередку всеукраїнської громадської організації «Асоціація сучасного естрадного танцю» Сухенко Вікторію Петрівну.
Долучився до привітань і Валерій Черняк, вручивши Почесні грамоти обласної ради.
А весняного настрою додали квіти та подарунки від голів облдержадміністрації та обласної ради.
Довідково:
Станом на 1 жовтня 2011 р. в області в різних галузях економіки працювало 647 жінок, які мають науковий ступінь кандидата наук, 34 – доктори наук, дві з яких мають учене звання академіка, одна – члена-кореспондента, 21 – професора, 13 – доцента.
2011 року 454 жінкам присвоєно почесне звання України «Мати-героїня».
В області 75,8% посад державних службовців обіймають жінки і лише 24,2% – чоловіки.
Налічується й чимало жінок-депутатів у нашій області. Лише до Черкаської обласної ради за результатами виборів пройшло 18 жінок. Загальні показники представництва жінок у міських і районних радах практично однакові – на рівні 20%.
Фотоновини
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Очільник області запросив до співпраці жіночі громадські організації"