28 лютого 2012 року, напередодні жіночого свята, за участі керівництва області – голови облдержадміністрації Сергія Тулуба та голови обласної ради Валерія Черняка, відбулася зустріч із головами жіночих громадських організацій Черкащини.
Окрім представників жіночих організацій у ній взяли участь авторитетні жінки області, які проводять активну громадську діяльність – депутати обласної ради Наталія Горбенко, Галина Кучер, Світлана Журба та Інна Губенко, ректор Уманського державного педагогічного університету ім. П. Тичини Наталія Побірченко, голова правління обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД" Олена Стрижак та інші.
Відкриваючи зустріч, голова облдержадміністрації відзначив, що за результатами спільної роботи органів влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, за минулий рік в області вдалося досягти немалих успіхів. Зокрема, за підсумками загальнодержавного рейтингу розвитку областей Черкащина піднялася із п’ятнадцятого на шосте місце. Як зазначив Сергій Тулуб, ці та інші здобутки є лише невеликою частинкою того, що потрібно зробити, тож в 2012 році влада на всіх рівнях разом із громадськими організаціями має ще активніше продовжувати працювати над забезпеченням суспільних потреб, у тому числі й жіноцтва.
– Наше значне упущення в тому, що ми не змогли достатньо об’єднати зусилля із різноманітними жіночими організаціями, які переймаються проблемами жінок, дітей, сім’ї, суспільства загалом, – наголосив Сергій Борисович. – Саме для цього ми з вами тут – щоб стати однодумцями, щоб наша Черкащина стала ще багатшою, щоб наші діти почували себе захищеними. Ми повинні об’єднати наші зусилля, визначити спільні кроки, щоб, у результаті, кожен черкащанин, кожна родина відчули реальну підтримку і допомогу.
У ході розмови представники жіночих громадських організацій висловили подяку керівникам області за вирішення ряду проблем материнства і дитинства, щодо покращення медичного обслуговування – відкриття обласної дитячої лікарні; покращення харчування в дошкільних навчальних закладах та школах; літнього дитячого оздоровлення; збільшення уваги до проблем дітей з обмеженими можливостями та багатодітних сімей тощо.
Серед головних проблем, що на сьогодні існують в області та потребують вирішення, голова жіночої організації інвалідів "Я не сама" Тамара Баранецька, зокрема, назвала відсутність реабілітаційного центру для жінок, які потребують відновлення після складного лікування захворювання на рак молочної залози. Необхідність створення такого центру підтримали й керівники області.
Голови жіночих об’єднань також запропонували цілу низку напрямів співпраці влади й громадських організацій та висловили пропозицію щодо створення жіночої ради при голові облдержадміністрації, яка б і займалась координацією спільної роботи.
Слід зазначити, що на сьогодні висока активність жіночого руху на Черкащині визначається діяльністю ряду громадських організацій жінок. Це, зокрема, обласна Спілка жінок Черкащини (голова президії – депутат обласної ради Інна Губенко), обласна громадська організація інвалідів "Я не сама" (керівник – Тамара Баранецька), обласне об’єднання багатодітних сімей (керівник – Валентина Чорновол), обласне відділення Союзу Українок та обласне відділення Дитячого фонду України (голова – Алла Бучковська), обласний фонд милосердя і здоров’я (голова Лариса Лисенко) та багато інших, які займаються вирішенням проблем жіноцтва області, переймаються питаннями материнства, дитинства та здоров’я родин Черкащини, які потрапили у скрутні матеріальні чи соціальні умови тощо.
На завершення зустрічі Сергій Тулуб та Валерій Черняк вручили Почесні грамоти облдержадміністрації та обласної ради жінкам-керівникам громадських організацій області за їх активну життєву і громадську позицію, багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у справу захисту прав жінок на Черкащині та з нагоди відзначення Міжнародного жіночого дня.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Керівництво області підтримує плідну співпрацю з жіночими громадськими організаціями Черкащини"