![Інститут післядипломної освіти та дорадництва Уманського національного університету садівництва навчає фахівців АПК](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/264.jpg)
Відповідно до механізму реалізації обласної цільової програми «Село Черкащини − 2020» в області здійснюється ряд навчально-освітніх заходів для працівників виконавчих органів місцевої влади та органів місцевого самоврядування, фахівців сільськогосподарської галузі.
Як повідомляють в Головному управлінні агропромислового розвитку облдержадміністрації, Інститутом післядипломної освіти та дорадництва Уманського національного університету садівництва у 2011 р. здійснено ряд важливих заходів із консультаційно-інформаційного забезпечення агропромислового виробництва та розвитку сіл Черкаської області. Зокрема, це:
1. підвищення кваліфікації фермерів, керівників і спеціалістів АПК;
2. підготовка сільськогосподарських дорадників та експертів-дорадників;
3. навчання сільських і селищних голів;
4. паспортизація сільських населених пунктів;
5. надання сільськогосподарських дорадчих послуг.
Протягом січня-листопада 2011 р. на курсах підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів АПК Черкаської області навчалися 830 осіб, у тому числі 100 керівників підприємств, 100 головних агрономів, 80 агрономів-насіннєводів, 80 агрономів-садівників, 80 агрономів-овочівників, 90 агрономів по захисту рослин, 50 головних інженерів, 100 головних бухгалтерів, 50 головних економістів, 50 фермерів, 50 спеціалістів кадрових служб. Курси підвищення кваліфікації головних інженерів вперше почали функціонувати з 2011 р. Виїзні навчання в осінньо-зимовий період були проведені для 30 осіб у Христинівському районі на базі корпорації «Украгротех» з питань особливостей використання сучасної сільськогосподарської техніки іноземного виробництва, сучасних засобів боротьби зі шкідниками та хворобами у теперішніх умовах господарювання, агроекологічного стану ґрунтів й особливостей їх удобрення.
В Інституті здійснюється підготовка сільськогосподарських дорадників, експертів-дорадників та членів регіональної кваліфікаційної комісії для Черкаської області. За замовленням Головного управління агропромислового розвитку у звітному році на курсах було підготовлено 14 сільськогосподарських дорадників, 12 експертів-дорадників та 8 членів регіональної кваліфікаційної комісії. Відповідно до наказу Мінагрополітики та продовольства України від 30.11.2011 р. № 675 Уманський національний університет садівництва визначений регіональним координатором проведення кваліфікаційних іспитів для дорадників у Черкаській області.
На виконання доручення Прем’єр-міністра України М.Я. Азарова від 28.02.2011 р. №7971/1-11 протягом квітня-червня 2011 р. Інститут проводив двотижневі навчання і одноденні семінари для 325 сільських та селищних голів Черкаської області з питань розвитку особистих господарств, обслуговуючої кооперації, сільського підприємництва, розробки та забезпечення заходів продовольчої безпеки, опитування громадян щодо запровадження ринку землі, проведення паспортизації і розробки програм соціально-економічного розвитку сільських територій. Окремо для сільських і селищних голів у серпні-листопаді 2011 р. науково-педагогічні працівники університету, у тому числі дорадники й експерти-дорадники, проводили виїзні семінари з питань роз’яснення Закону України «Про ринок земель» у кожному районі області. У грудні 2011 р. Інститут післядипломної освіти та дорадництва разом з обласною газетою «Черкаський край» провів «круглий стіл» з головами сільських і селищних рад з питань розробки програм соціально-економічного розвитку сільських населених пунктів на базі Христинівської районної ради.
За результатами науково-дослідної роботи Інститутом було видано колективну монографію «Концепція соціально-економічного розвитку села (на прикладі Богуславецької сільської територіальної громади Золотоніського району Черкаської області) за редакцією ректора Уманського національного університету садівництва, професора А.Ф. Головчука.
Інститут брав активну участь в організації та проведенні паспортизації сільських населених пунктів Черкаської області. За останніми даними Мінагрополітики та продовольства України, серед усіх областей України паспортизація вчасно була проведена повністю лише у 7 з них, у тому числі й у Черкаській області.
У 2011 р. дорадниками й експертами-дорадниками Уманського національного університету садівництва надано консультаційно-інформаційні послуги 1345 сільськогосподарським товаровиробникам.
Заняття для слухачів курсів підвищення кваліфікації і дорадників проводяться у навчально-методичному центрі, обладнаному сучасними мультимедійними засобами. У ньому постійно поновлюється власна бібліотека. В Інституті працює науково-методична комісія, діяльність якої пов’язана з постійною підготовкою й оновлення методичного забезпечення для слухачів.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Інститут післядипломної освіти та дорадництва Уманського національного університету садівництва навчає фахівців АПК"