13 лютого рамках проекту Бюро аналізу політики з дослідження тендерних процедур пройшли дебати за участі представників НДО, політиків та журналістів міста Суми. Зустріч, присвячену питанням протидії корупції в Україні, відвідав і народний депутат України, перший заступник голови постійного комітету Верховної Ради по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Геннадій МОСКАЛЬ.
Міжнародні організації відмовляються працювати з Україною, адже в ній згортаються демократичні процеси, заявив Геннадій Москаль під час круглого столу у Сумах. Зокрема, заплутаним та непрозорим є трактування поняття корупції як такої. За неї часто видають хабарництво, і головними «корупціонерами» у нас виявляються переважно дрібні чиновники, голови сільських рад, а не посадовці високого рангу, які справді вчиняють корупційні дії.
Як на загальнодержавному рівні, так і на регіональному, владні органи обмежуються формальними «відписками» на запити щодо законності дій у різних сферах. Приміром, Геннадій Москаль так і не отримав конкретної відповіді на свої запитання щодо наповнення державного бюджету, різкого скорочення виробництва деяких видів продукції тощо, викладені у депутатському запиті на ім’я Прем’єр-міністра України Миколи Азарова.
Не менш красномовна ситуація і на Сумщині. Під час «круглого столу» Микола КЛОЧКО розповів, що відповідь на його депутатський запит стосовно закупівлі автомобілів для чиновників сумської мерії за завищеними цінами була формальною. Влада не бажає ні помічати порушень, ні запобігати їм.
Керівник Бюро аналізу політики Олег МЕДУНИЦЯ презентував на зустрічі дослідження здійснення державних закупівель в Сумській області. «Дане дослідження неспростовно доводить наявність широкого злочинного угруповання, що знаходиться в органах державної влади, місцевого самоврядування та на державних підприємствах Сумської області. – говорить Олег Медуниця. – Спектр державних закупівель, на яких заробляють мільйони гривень недоброчесні службовці, широкий: від морковки для дитячого харчування до високовартісного медичного обладнання».
Учасник засідання круглого столу, експерт і громадський діяч Віктор БОБИРЕНКО звернув увагу на те, що не тільки правоохоронні органи, не тільки політики, але й громадськість повинна активно долучатися до справи протидії корупції. Але, на жаль, діяльність багатьох громадських структур сьогодні можна назвати профанацією. Чого варті хоча б «громадські ради», створені при облдержадміністраціях і очолювані керівниками провладних партійних організацій.
Довідка. Проект «Нічний дозор» Сумської обласної громадської організації «Бюро аналізу політики» реалізується за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у рамках програми «Посилення впливу громадянського суспільства». Мета проекту – профілактика корупції та підвищення якості, рівня прозорості тендерних закупівель органами виконавчої влади, місцевого самоврядування в Сумській області шляхом проведення вибіркових досліджень (за потреби – розслідувань) не менше 10 тендерних процедур щомісяця (не менше 110 протягом дії проекту) та оперативного інформування громадськості, уповноваженого органу, правоохоронних органів щодо допущених порушень.
Источник: Вітаємо на головній сторінці інтернет-газети "СОТНЯ"! | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Громадськість Сумщини обговорила питання протидії корупції в Україні"