![Влада Черкащини візьметься за імідж Кобзаря і за боротьбу зі злочинністю](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/24029.jpg)
Виїзне засідання колегії Черкаської обласної державної адміністрації, яке провів очільник області, відбулося 14 лютого у Звенигородці. Місце наради обрано не випадково, позаяк одним із питань була підготовка до Шевченківських днів на Черкащині.
У нараді взяли участь члени колегії й представники центральних районів області: голови районних державних адміністрацій, районних рад, міський голова міста Ватутіного, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в області, міські голови міст районного значення, селищні голови районних центрів, сільські голови, прокурори районів; керівники територіальних підрозділів УСБУ в області, начальники міських і районних відділів УМВС України в області, дільничні інспектори міліції, представники засобів масової інформації.
Місце наради обрано не випадково, позаяк одним із питань порядку денного була підготовка до Шевченківських днів на Черкащині.
Минулого тижня, щоб належно підготуватися до відзначення цих дат, в обласній державній адміністрації вже відбулася нарада з участю голів райдержадміністрацій і районних рад, а також нарада з участю Міністра культури України Михайла Кулиняка в м. Каневі, на якій і було вирішено провести наступне засідання на батьківщині Кобзаря.
"Зараз для нас важливе завдання – поліпшити імідж Кобзаря, а також нагадати про нього і в Україні, і в усьому світі, зокрема в Канаді, Австралії, Японії та інших країнах", – наголосив Сергій Борисович.
Про підготовку до Шевченківських днів на Черкащині, зокрема на Звенигородщині, учасників засідання поінформували голова Звенигородської райдержадміністрації Микола Чередник і начальник управління культури облдержадміністрації Василь Марштупа.
Василь Васильович, зокрема, зазначив, що сьогодні в області розроблено детальний план відзначення знаменних дат у 2012 – 2014 роках. Цей документ підготовлено на розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка та 150-річчя від дня його перепоховання".
Головні заходи заплановано провести безпосередньо на місцях, пов’язаних із народженням і місцем поховання Тараса Шевченка – у Шевченківському національному заповіднику й національному заповіднику "Батьківщина Тараса Шевченка".
Ще одним питанням порядку денного був розгляд причин зростання злочинності в області і заходів для ефективнішої протидії корупції.
Після виступів учасників наради, основними завданнями в цьому напрямку визначено:
- Належне фінансування місцевих програм профілактики злочинності й контроль за використанням коштів на конкретні заходи поліпшення роботи правоохоронних структур;
- Здобуття правоохоронними органами довіри людей. Кожен громадянин має виходити з приміщення прокуратури або міліції впевненим, що його проблема неодмінно буде вирішена і він отримає від держави необхідну допомогу;
- Недопущення скоєння самими правоохоронцями злочинів і адміністративних правопорушень;
- Викриття злочинності в житлово-комунальному господарстві – одному з найбільш наближених до повсякденного життя людей;
- Суворий контроль за використанням бюджетних коштів. Руйнування створених схем їх розкрадань, "відкатів" тощо;
- Запобігання нападам на банківські установи. Для цього мають докласти спільних зусиль банки, міліція, Служба безпеки України й органи виконавчої влади;
- Контроль за діяльністю управлінь праці й соцзахисту та центрів зайнятості;
- Комплексне виконання заходів, спрямованих на боротьбу з наркоманією. Для силових структур – це перекриття каналів збуту наркозасобів, для освітян – виховання в дітей негативного ставлення до наркотиків і пропаганда здорового способу життя, для медиків – лікування наркозалежних осіб і профілактика наркозалежності, для органів виконавчої влади й місцевого самоврядування – належна підтримка цих зусиль;
- Аналіз охорони правопорядку громадськими формуваннями та вжиття системних заходів місцевими радами, райдержадміністраціями, органами внутрішніх справ, спрямованих на залучення активних громадян до участі в протидії правопорушенням, передусім – у сільській місцевості.
- Органам місцевого самоврядування впорядкувати місця масового перебування людей (освітлення, де є змога – встановлення систем відеоспостереження) щоб зменшити кількість грабежів, хуліганських дій тощо.
Крім того, голова ОДА Сергій Тулуб доручив до кінця лютого надати пропозиції щодо поліпшення роботи дільничних інспекторів, розв’язання їхніх житлових проблем, захисту членів громадських формувань.
Загалом, із заслуханих на нараді питань, підготовлено проекти рішення колегії облдержадміністрації. Їх очільник області доручив доопрацювати протягом доби з урахуванням визначених завдань, висловлених у ході обговорення зауважень, і подати на підпис у визначеному порядку.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Влада Черкащини візьметься за імідж Кобзаря і за боротьбу зі злочинністю"