![Черкаські волонтерки власними силами допомагають тяжкохворим дітям](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/23926.jpg)
Кількох черкащанок різних професій об’єднує допомога онкохворим дітям.
Вони розповсюджують інформацію про цих дітей – власними силами та за допомогою спеціалізованого сайту "Жити завтра". Збирають кошти, шукають донорів, ліки, а часом і просто розраджують дітей та їхніх матусь.
"Справжнє щастя, – зізнається волонтер Ірина, – коли діти, яких рятували спільними зусиллями, одужують. Нещодавно на огляд приїздила 10-річна Русланка Боровик з Христинівки – у неї зараз все добре".
У лікарні волонтерок знають і батьки хворих дітей, і медперсонал. Найкраще, кажуть жінки, коли їм не телефонують – це значить, що там все спокійно. А коли вже телефонують, означає, що комусь терміново потрібні кошти або кров.
Гроші для хворих дітей приходять з усієї України. За словами Світлани, рідні дітей, коли починають надходити кошти, просто не знають, що робити: "Одні постійно телефонують мені, інші плачуть, треті питають, як звуть благодійників, дякують всім на форумах".
Допомогу, каже волонтерка Ірина, найчастіше надають громадяни та іноземні фонди. Більшість благодійників робить це анонімно. Бувало, жертвували й 14 тисяч гривень, однак двісті гривень від бабусі-пенсіонерки не менш цінні. Одна жінка пожертвувала значну суму, хоч сама має двох хворих дітей.
Кошти легше зібрати на маленьких діток – певно, людей зворушують фото малюків. Зі старшими, на жаль, складніше... Зараз 14-річній Валі Катан терміново потрібна трансплантація кісткового мозку, її вже почали готувати до операції. Тепер рідним за 10–12 днів треба знайти 170 тисяч доларів, інакше лікування пройде марно, і врятувати дитину не вдасться.
Не менше, ніж грошей, хворі дітлахи потребують донорів – у дитячому відділенні онкодиспансеру постійно лікуються 30 дітей, а ще ж багато періодично приїздять на процедури. Та й це ще не все. "Іноді жінкам треба просто знати, що хтось їм може підставити плече, а іноді й по продукти на базар з’їздити", – каже Ірина.
Самі діти теж потребують не лише медичної допомоги.
"Андрій Радько був у дуже важкому фізичному і психологічному стані, і ми вирішили: хай незнайомі люди пишуть йому листи! – розповідає Світлана. – Андрій спочатку дивився на ці послання байдуже, та коли почав читати, розплакався, а пізніше вже запитував: а ви мені листівочку принесли? Нещодавно учні черкаської школи №13 провели своєрідний урок милосердя, присвячений Андрієві, чиє фото випадково побачили у міському транспорті. Школярі написали вірші, пісні, зібрали кошти, організували концерт, який директор школи зняв на відео, щоб передати хлопчикові..."
У відносно спокійні дні волонтери вигадують для малечі, прикутої до лікарняної палати, розваги. Приносять мультики і фільми, запрошували якось ляльковий театр.
Волонтери кажуть, що для тяжкохворих дітей дрібниць не буває – будь-яка допомога та підтримка важлива і може врятувати життя. "Робити добро нескладно – просто прийдіть у відділення і запитайте, чим можна допомогти", – кажуть вони.
Телефони волонтерів:
Аліна – 050-775-13-25
Ірина – 066-094-32-01
Світлана – 050-72130-85
Ірина – 067-777-98-36
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкаські волонтерки власними силами допомагають тяжкохворим дітям"