Колонка редактора
Минулого тижня хакери продемонстрували владі, на що здатний "Інтернет-Майдан": майже водночас "підзависли" сайти МВС, СБУ, Президента Януковича, Партії регіонів… Хтось поспішив заявити про "руку іноземців", а хтось – навпаки заспокоював, що це "просто" мільйони обурених українців одночасно почали заходити на владні сайти, спричинивши серйозні збої у їхній роботі…
Інтернет-енциклопедія "Вікіпедія" так пояснює значення слова хакер (від англійського hack — "розрубувати"): "надзвичайно кваліфікований спеціаліст, людина, яка розуміє самі глибини роботи комп’ютерних систем". Очевидно те, що на вищеназваних сайтах влади не знайшлося гідної противаги цим "надзвичайно кваліфікованим спеціалістам"…
Протягом минулого, 2011 року хакери як ніколи проявляли свою активність на Черкащині. 9 квітня офіційний сайт управління МВС України в Черкаській області "ліг" після того, як піддався хакерській атаці.
На сторінці сайту на чорному фоні був написаний білим нік (псевдонім у віртуальному інтернет-світі) зломника – AL3X 0WN5, і червоним слоган – "We're not first but We're the best" ("Ми не перші, але ми найкращі"). До того ж при завантаженні сторінки грала рок-композиція. Хакер, не побоявшись черкаських правоохоронців, навіть свою адресу залишив, щоправда, електронну. І підписався, ніби він з Індонезії. Цікаво, що домен електронної пошти, залишеної хакером, – національний домен вищого рівня Чилі. В Інтернеті за допомогою пошуковика можна побачити, що сайт черкаського облуправління МВС – не єдиний зламаний зазначеним хакером, якого черкаським стражам порядку так і не вдалося знайти у всесвітній інтернет-павутині. Та чи й намагалися шукати?
"З ламера не буде хакера" – під таким заголовком популярний серед черкаських націоналістів сайт організації "Воля ХХІ " розмістив у липні інформацію про те, що ресурс було атаковано хакерами-невдахами.
З іронією і сарказмом націоналісти зазначили: "Відучора був заблокований з невідомих причин сайт "Воля". Тож хочемо повідомити ламерам з кривими ручками: і сайт, і форум дублюються окрім сервера на кількох (!) локальних комп'ютерах, і в разі потреби будуть відновлені з будь-якої точки планети. Нешановні, не напружуйтесь. Націоналіст – це сьогодні не сумуючий за Україною на призьбі дідусь із "Просвіти". Сьогодні – це успішний громадянин, освічена людина, яка не тільки ладна гордо йти на майдан з прапором боротьби, а й готова боротись за свої ідеали в будь-якому просторі – реальному, віртуальному, космічному, міжзоряному. Так що, вчіть, таваріщі, матеріальну частину. З Божою поміччю цей напад на "Волю", як і попередні, про що ми досі не вважали за потрібне повідомляти громадськості, вчергове відбито, а наслідки ліквідовані".
22 жовтня невідомі вчинили спробу заблокувати роботу і сайту газети об’єднаної опозиції Черкащини "Дзвін"– про це журналістам повідомили представники Черкаської обласної організації Української народної партії.
В УНП переконані, що це – не звичайна хакерська атака, а спроба припинити діяльність цього ресурсу. "Зловмисники намагаються знищити шаблон сайту, переформатувати, повністю змінити його структуру, ускладнити пошук потрібної інформації для відвідувачів", – зазначили в УНП.
Партійці також наголосили, що на всі інші сайти, розміщені на тій самій платформі, що й "Дзвін", атаки не вчинялися. Тож причину нападів представники Черкаської УНП вбачали саме в опозиційності сайту газети "Дзвін".
Українці – мирна нація. Та у віртуальному світі вже йде справжня війна…
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Сайт черкаської міліції ламали тихіше, аніж сайт МВС…"