![Люті морози продовжують забирати людські життя](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/23877.jpg)
Черкащина знову має втрати в боротьбі з холодами – днями в одному з сіл на смерть замерзла літня жінка, ще кілька жителів області через тріскучі морози опинилися у лікарнях. З ладу виходить і техніка.
3 лютого в Орловці Городищенського району трагічний випадок схвилював жителів усього села...
На вулиці Шипиленка проживало подружжя стареньких пенсіонерів: бабусі було 92 роки, а дідусеві – 82. Близько 19.00 бабуся взяла мобілку і вийшла зателефонувати на подвір'я, тому що в будинку поганий зв'язок. Там підсковзнулася та впала, а підвестися не змогла. Так надворі вона і замерзла. Дідусь занепокоївся, що дружини довгий час немає, і вирішив покликати її. Сам ходити майже не міг, сяк-так пересувався за допомогою табуретки. Діставшись до вхідних дверей веранди, відчинив їх, але не втримався і впав. Вранці наступного дня їх виявив сусід, повідомив міліцію та райвідділ МНС.
– Бабусі вже неможливо було допомогти, – розповів фахівець з питань цивільного захисту та реагування на надзвичайні ситуації Городищенського райвідділу МНС Сергій Ємець. – А дідуся з сильним переохолодженням привезли до реаніміції райлікарні. Зараз його життєві показники нормалізуються.
З обмороженням верхніх та нижніх кінцівок до Звенигородської райлікарні 1 лютого потрапив 43-річний селянин.
Як повідомляють у Центрі пропаганди обласного управління МНС України в Черкаській області, чоловік мешкає у власному будинку у селі Попівка. Зі слів сусідів, хату чоловік майже не опалював, – заощаджував. З обмороженням ніг на лікарняне ліжко потрапив ще й 60-річний житель села Моринці, що на Звенигородщині.
Мало не замерзли у вантажному авто, що зупинилося в Корсунь-Шевченківському районі, ще й двоє харків’ян. Чоловіки не змогли завести двигун.
Двадцять два градуси нижче нуля не застерегли чоловіків з Харкова від поїздки на Уманщину. На лихо, неподалік села Шендерівка у паливній системі вантажівки "FAW" замерзло дизельне пальне. Автомобіль з вантажем сантехніки зупинився.
Тривалий час чоловіки намагалися зігріватися за допомогою паяльної лампи та вогнища. Коли ж сильно замерзли та зрозуміли, що самі не впораються, набрали номер порятунку "101". Рятувальники потерпілих обігріли, напоїли гарячим чаєм та доправили до найближчого пункту обігріву.
Ще дві автівки рятувальникам довелось витягувати зі снігового замету. Так, у селі Чубівка Городищенського району на засніженій дорозі занесло "Daewoo Lanos". Водій автомобіля не впорався з керуванням та з’їхав у кювет. Надзвичайники витягували легковик за допомогою пожежного авта. Схожий інцидент трапився ще й на Монастирищині. Там, повідомляють в обласному управлінні МНС, у сніговому полоні опинилася вантажівка "Volvo".
З 27 січня, за повідомленням Міністерства охорони здоров’я України, з обмороженнями та через переохолодження до лікувальних закладів області звернувся 71 черкащанин. З них 61 довелося госпіталізувати.
Сильні морози призвели до аварій на тепломережах та перебоїв з електрикою. Так, без світла 2 лютого сиділи жителі 5 сіл Тальнівського району. Там було знеструмлено 2 лінії електропередач напругою
10 кВт та 44 тран-сформаторні підстанції. Дісталося від негоди ще й жителям кількох сіл Черкаського району та міст Сміли, Звенигородки й Черкас. Вихідними в обласному та районних центрах сталося відключення 4 ліній елетропередач та низки трансформаторних підстанцій. А ось через пориви на тепломережах без опалення у таку холоднечу довелось посидіти мешканцям 6 житлових будинків у Черкасах. Постраждали від аварій на тепломережах ще й Черкаська ЗОШ №11 та Смілянська міська лікарня імені Семашка. Як повідомили у прес-службі УМНС області, впродовж доби усі аварії було ліквідовано.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Люті морози продовжують забирати людські життя"