Черкащанин Євген Вербицький все своє життя займається літачками. І це його за-хоплення принесло чоловікові світове визнання. Нині 73-річний авіамоделіст має у своєму активі багаторазове чемпіонство у світі, в Європі та в Україні.
До того ж, він змагається і зараз, виборюючи золоті медалі у набагато молодших за себе суперників. А нещодавно він зібрав одразу три найголовніші міжнародні нагороди і поставив абсолютний рекорд у всій історії авіамодельного спорту.
А почалося захоплення літачками у Євгена Тимофійовича ще у дитячому віці. До створення мініатюрних літальних апаратів його привчав батько.
– Він постійно мене за собою водив: і на аеродроми, і на змагання. Ми годинами просиджували у майстерні, – згадує авіамоделіст. – Замолоду я сприймав цей спорт – як хобі. Зараз, коли я на пенсії – присвячую улюбленій справі весь час.
Протягом своєї спортивної кар’єри черкащанин об’їздив усю Європу, побував у США, Канаді, Австралії, Новій Зеландії, Аргентині, Кореї. Іноземці не раз захоплювалися його майстерністю та користувалися кресленнями його літаків.
– Річ у тім, що успіх і виграш на змаганнях залежать не лише від уміння запускати літальний снаряд, але й від його форми і начиння, – зазначає черкащанин. – Усі авіамоделісти роблять літаки власноруч: починаючи від креслення і закінчуючи двигуном. Для корпусу та інших деталей я використовую різний матеріал: сталь, бронзу, латунь, алюміній, навіть дефіцитний – спеціальний пластик, котрий замовляю за кордоном. Також іноді спортсмени метикують над дизайном. Але всі дотримуються світових стандартів, щоб умови були однаковими.
Щоб досягнути позитивного результату, доводиться чимало рухатися. У молоді роки, згадує Євген Вербицький, за турнір пробігав до 40 км. Адже приземлитися літак може далеко за межами аеродрому чи поля. До речі, підіймаються міні-літаки до 200 метрів над землею.
– Не раз бувало, що взагалі не міг знайти своє творіння, – розповідає черкащанин. – Головне, коли випускаєш літака – потрапити у правильний повітряний потік. Інакше – біда.
Талановитому конструктору й спортсмену декілька разів пропонували перебратися "творити" за кордон. Спроби були, однак попри комфорт і хороші умови довго протриматися поза рідною домівкою Євген Тимофійович не зміг.
– Працював три роки на Кубі помічником головного інженера національного аероклубу, але більше там не витримав, – згадує черкащанин. – Там я навчав команду цієї країни, як конструювати та запускати "повітряного птаха". Мені вдалося здобути з ними шосте світове місце. Але ностальгія просто замучила. І я, вирішивши, що всіх грошей не заробиш, повернувся.
Нині конструктор передає свої знання учням. Щодо своїх дітей та внуків, то поки що захоп-ленням видатного діда й батька вони мало цікавляться.
Євген Вербицький (73 роки)
Освіта
Здобув фах авіаційного інженера в ХАІ
Звання
Заслужений майстер спорту
Заслужений тренер України з авіамодельного спорту
Зарахований в Зал слави аеронавтики США
Вперше володарем усіх кубків черкаський спортсмен став у 1998 році.
Робота
Працював у лабораторії ХАІ, начальником відділу точної механіки на черкаському заводі "Ротор", був помічником головного інженера національного аероклубу на Кубі.
Найближчі перемоги
На завершальному етапі Кубка світу з авіамодельного спорту в Швейцарії черкащанин став абсолютним чемпіоном. Кубок світу Євген Вербицький виборов у класі вільнолітаючих моделей з поршневими двигунами. За звання найкращого боролися 180 спортсменів із різних куточків світу. Дещо раніше він здобув титул чемпіона світу та став чемпіоном Європи 2010 року. Таким чином 73-річний черкащанин став справжнім світовим рекордсменом, адже до нього більше двох нагород не здобував ніхто.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Світовий 73-річний рекордсмен з Черкас не раз відмовлявся переїхати за кордон"