Про стан справ із захворюваністю наших земляків краще інших знають у комунальному закладі "Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи", адже щодня тут стикаються з десятками хворих, які потребують визначення свого статусу, в залежності від ступеня і форми хвороби.
Із 2007 року цей заклад очолив досвідчений лікар-хірург Владлен Лепський. Нещодавно Владлен Володимирович отримав почесне звання – Заслужений лікар України. Про роботу цього колективу розповіла голова Черкаської міської МСЕК Людмила Ахкамова.
- Людмило Олександрівно, з 1 жовтня вступив у дію новий Пенсійний закон. Як це вплинуло на вашу роботу?
- Вважаю, що радикальних змін у роботі медико-соціальних експертних комісій у зв’язку з цим не відбудеться. Ми були і залишаємося службою, яка, опікуючись людьми з особливими потребами, виносить рішення про встановлення групи інвалідності, враховуючи перш за все, стан здоров’я громадянина, але з урахуванням при цьому його соціального становища.
Раніше багато пенсіонерів (а з віком у людей хвороб тільки додається) отримували групи інвалідності здебільшого заради отримання соціальних пільг, надання яких інвалідам законодавством передбачено, а пенсійного віку (не інвалідам) не передбачено, а у працюючих пенсіонерів, визнаних інвалідами, була ще й можливість перерахунку пенсії на основі наявної заробітної плати та виходячи з останньої середньої заробітної плати по державі. При цьому у більшості працюючих пенсіонерів, визнаних інвалідами, вона зростала. Багато хто з пенсіонерів саме через цю доплату й звертається до лікарів, щоб отримати групу інвалідності. Лікарі не можуть не направляти на МСЕК таких хворих. Але ще раз наголошую – з 1 жовтня перерахунок пенсій пенсіонерам законодавством не передбачено.
- Раніше ваша комісія проводила виїзні засідання. Як нині?
- Справді, раніше наша комісія, а це не менше 7 осіб, виїздила і розглядала всі питання на місцях. Дуже добре було, коли до нас приходили представники регіональних управлінь праці і соціального захисту населення та пенсійного фондів. Завжди для прикладу приводжу Чигирин. Там на всіх засіданнях комісії був присутній представник Пенсійного фонду, тому можна було зразу вирішити соціальні питання. На жаль, сьогодні ми в таких можливостях обмежені через незадовільного забезпечення автотранспортом.
- Чи багато хворих звертається до вас за встановленням групи інвалідності?
- До нас звертається дуже багато людей. Спеціалізованим комісіям легше, бо в них значна частина працездатних осіб. Нам же працювати важко, бо ми первинна МСЕК загального профілю, до нас звертаються значно більше осіб пенсійного віку. Люди не розуміють, що група інвалідності визначається за медичними показниками в першу чергу, звичайно, з урахуванням соціального фактору, а не в залежності від віку.
- Людмило Олександрівно, скільки і які комісії діють в області?
- Зараз у нас є 12 комісій: 2 обласні, 6 спеціалізованих (кардіологічна, пульмонологічна, радіологічна, психіатрична, травматологічна, онкологічна), три міжрайонних і міська МСЕК.
- Нещодавно вашому керівникові присвоєно почесне звання – Заслужений лікар України. Як працюється вам з таким головним лікарем?
- Владлен Володимирович - рушійна сила нашого колективу. Всі новації, всі ідеї він виношує перший, він завжди попереду і нам засиджуватись не дає. Хіба ж я думала, що в своєму віці працюватиму на комп’ютері? Владлен Володимирович – кладезь і фонтан ідей, він нас надихає, не дає застоюватися. Впровадження обміну інформацією між комісіями за допомогою засобів електронного звя’зку та електронних носіїв інформації стало можливим завдяки послідовній роботі головного лікаря щодо впровадження в роботу медико-соціальних експертних комісій сучасних інформаційних технологій. За його ініціативи проводиться системна робота щодо підвищення кваліфікації з медико-соціальної експертизи всіх учасників соціального захисту людей з обмеженими можливостями. Вперше цього року проведено чотири семінари-наради з питань удосконалення спільної роботи з реабілітації інвалідів, співпраці служб МСЕК, ЛКК медичних закладів, регіональних управлінь праці і соцзахисту, центрів зайнятості, пенсійних фондів, громадських організацій інвалідів. Такі семінари проведені в Умані,Червоній Слободі,Золотоноші, Черкасах. А ще хочу сказати, що у нас чудовий високопрофесійний колектив. Наші лікарі всі мають вищі кваліфікаційні категорії, пропрацювали в медичній галузі більше трьох десятиліть, як от Наталія Григорівна Прокопчук, Тамара Юхимівна Дегтярьова, Наталія Іванівна Стецик, Олена Сергіївна Одінцова та багато інших. Як колектив досвідчених фахівців і однодумців докладаємо всіх зусиль для того, щоб виконувати нашу роботу бездоганно, що і є запорукою соціального захисту інвалідів.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Голова черкаської медико-соціальної експертизи: "Люди не розуміють, що група інвалідності визначається за медичними показниками, а не в залежності від віку""