Приватний перевізник Марія Давидюк поскаржилася міському голові Рівного на те, що ускладнює проїзд маршруток приватний танспорт, який стоїть обабіч доріг:
— Мої маршрутки їздять по 45-му та 56-му маршрутах. Біля ринку, де виїзд на вулицю Набережну, неможливо проїхати. По обидва боки постійно стоїть чимало приватного транспорту, що ускладнює рух маршруток. Водії через це вибиваються з графіків руху. За новими тендерними умовами ми маємо всі маршрутки обладнати приладами GPS. Встановити їх не проблема, але дотримуватись графіків руху через проблеми з заторами ми не зможемо.
Володимир Хомко погодився із перевізницею, додавши, що таких проблемних місць у Рівному багато, і навів такий приклад:
— Ми довго працювали над тим, щоб облаштувати поблизу торгового центру «Вікторія» на вулиці Чорновола нормальну зупинку громадського транспорту. Облаштували там окрему для заїзду громадського транспорту «кишеню» і тепер нічого не можемо вдіяти — вона постійно зайнята приватним транспортом.
Втім, чиновники придумали, як протидіяти нахабним власникам авто. Хомко звернувся до керівництва міського відділу ДАІ з проханням організувати періодичне чергування на таких проблемних зупинках. А також збирається боротися з приватниками металом — біля зупинок громадського транспорту будуть встановлені металеві огорожі.
Звичайно ж, у відповідь на такі заходи власники автомобілів можуть запитати у міської влади — а куди ж їм ставити свої авто, адже паркувальних місць у Рівному не вистачає. Втім, це запитання, вочевидь, буде риторичним. Хомко відмовився від своїх попередніх грандіозних планів облаштування у Рівному парковок. Нагадаємо, цим, за задумом Хомка, мало б займатись підприємство «Галузеве». Одним із керівників цього підприємства був призначений його зять Роман Артуньян, але невдовзі він звільнився, мотивуючи тим, що не хоче, аби не кидати тінь на тестя і не давати недоброзичливцям приводу для критики. Тепер Володимир Хомко каже, що про платні комунальні парковки можна забути:
— Тільки ми створили комунальне підприємство, що мало б займатись в місті облаштуванням платних парковок, як уряд прийняв постанову, згідно з якою незалежно від того, заняте місце на парковці чи ні, а за нього потрібно заплатити гривню. З цієї причини змушені були частину парковок, які нерентабельні, зняти з балансу комунального підприємства, аби не заганяти його в борги.
Не бачить Хомко перспективи й у розвитку приватних парковок, знову ж таки через урядову постанову, хоч і відклали введення її в дію на рік:
— Уряд своєю постановою забов’язав на парковках ставити спеціальні парковочні автомати. Один — на десять автомобілів. Приблизна вартість такого паркомата становить 40 тисяч гривень. Для великих міст це не проблема, а от в таких, як Рівне чи Костопіль ніхто цих паркувальних автоматів купувати не буде.
До перспективи чергування інспекторів на зупинках громадського транспорту начальник міської ДАІ Віталій Дещинський ставиться скептично:
— Працівники ДАІ не можуть стояти на зупинках і охороняти їх. По-перше, особового складу на це не вистачить, а по-друге, це не входить у наші обов’язки. Щоб навести порядок на проблемних зупинках біля торгового центру «Вікторія» та навпроти на вулиці Чорновола, наші наряди періодично заїжджають туди і складають адміністративні протоколи на порушників. На зупинках поблизу продуктового ринку на вулицях Сагайдачного та Полуботка навести порядок можна буде лише тоді, коли там буде запроваджено односторонній рух для всього транспорту, окрім громадського, оскільки ці вулиці дуже вузькі. По решті зупинок особливих проблем немає.
Источник: Газета "Рівне вечірнє" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Інспекторів на зупинки не поставлять"