Органам прокуратури Черкаської області вдалось знизити рівень злочинності з початку року майже на 20 %, але ще не повній мірі усунуто недоліки в організації роботи щодо забезпечення законності. Діяльність правоохоронних та контролюючих органів у цій сфері потребує активізації.
Поточного року в області зареєстровано більше злочинів загальнокримінальної спрямованості.
Результатами скоординованої роботи правоохоронних органів прокуратури області стало зниження рівня зареєстрованих злочинів проти власності зокрема розбоїв, грабежів і крадіжок майна громадян з квартир.
Незважаючи на те, що проведеною координаційною нарадою керівників правоохоронних органів області розроблено ряд заходів спрямованих на боротьбу з злочинами проти власності до цього часу відмічається зростання вчинених крадіжок та вимагань.
Позитивним є те, що значна увага приділяється виявленню латентної злочинності, зокрема злочинів пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, яких у поточному році викрито більше ніж у 2010 році на 12,5 %, що є третім найкращим результатом у державі.
Незважаючи на те, що з питань рецидивної злочинності прокуратурою області та прокурорами районів проведено відповідні координаційні заходи спрямовані на профілактику такої злочинності, бажаних результатів не досягнуто, що вплинуло на ріст даної категорії злочинів майже вдвічі.
З початку року по області відмічається різке зростання умисних вбивств – 5 (проти 2 в січні 2011 року) та заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, що потягли смерть потерпілих – 6 (проти 2 в січні 2011 року).
Переважна більшість злочинів вказаної категорії скоєно особами, що перебували у стані алкогольного сп’яніння.
Викладене свідчить про неналежне виконання дільничними інспекторами міліції вимог ст. 10 Закону України "Про міліцію" в частині профілактики злочинності.
Проведеними прокуратурою області перевірками додержання вимог законів слідчими підрозділами УМВС України в Черкаській області виявлено численні та систематичні порушення вимог кримінально-процесуального законодавства в діяльності слідчих підрозділів УМВС України в Черкаській області, які призвели до порушення конституційних прав та свобод громадян.
Протидії організованій злочинності приділяється належна увага, оскільки в 2011 році до суду направлено 13 кримінальних справ вказаної категорії, з яких 1 з корумпованими зв’язкам та 2 в сфері економіки.
Судами області розглянуто з постановленням обвинувальних вироків 12 кримінальних справ, за якими до кримінальної відповідальності притягнуто 40 членів організованих злочинних угрупувань.
На досить високому рівні перебуває відсоток використання матеріалів ОТЗ у кримінальному судочинстві – 34 % (в державі 25 %).
Не в повній мірі переорієнтувалися правоохоронні органи області на викриття організованих груп економічної спрямованості – 2, або 15 % (у державі 35 %).
Спецпідрозділом УСБУ та податковою міліцією в області у минулому році не викрито жодного злочинного угрупування.
Відсутні результати боротьби з організованою злочинністю на пріоритетних напрямках: у бюджетній сфері, банківській та фінансово-кредитній системах, в сфері приватизації та з міжнародними зв’язками.
Потребує покращення діяльність міжміськрайпрокурорів щодо виконання вимог ст. 16 Закону України "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю" в частині забезпечення належної взаємодії територіальних підрозділів органів внутрішніх справ з спеціальними підрозділами у питаннях боротьбі з організованою злочинністю.
Протягом 2011 року органами прокуратури області спільно з іншими правоохоронцями, з урахуванням пріоритетів, визначених Генеральним прокурором України, вжито низку організаційно-практичних заходів, спрямованих на запобігання і протидію корупції.
Протягом 12 місяців 2011 року слідчими органів прокуратури області з обвинувальним висновком до суду направлено 64 кримінальні справи щодо злочинів з ознаками корупції, стосовно 65 осіб, з яких: за ст. 191 КК України – 24, за ст. 364 КК України – 16, за ст. 368 КК України – 23 справи.
Злочини з ознаками корупції та хабарництва вчинялись: у місцевих радах, їх виконавчих комітетах та органах, райдержадміністраціях, в органах внутрішніх справ та Державної виконавчої служби, суді, ДПА у Черкаській області.
Із моменту створення відділу нагляду за виконанням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції та досудовим слідством прокуратури області у провадженні слідчих відділу перебувало 15 кримінальних справ стосовно 16 осіб про злочини з ознаками корупції, які порушені за фактами одержання хабарів за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Слідчими відділу до суду з обвинувальним висновком направлено 8 кримінальних справ про злочини з ознаками корупції. 7 кримінальних справ залишаються у провадженні слідчих відділу.
Упродовж 12 місяців 2011 року судами області з постановленням рішень розглянуто 51 справ щодо 54 осіб, з них обвинувальні вироки постановлено у 20 (з них направлені у звітному періоді – 13) кримінальних справах щодо 23 (14) осіб, ознака корупційних діянь в яких підтверджена; постанови про закриття кримінальних справ за нереабілітуючими підставами винесено у 22 (з них направлені у звітному періоді – 20) справах щодо 22 осіб, ознака корупційних діянь в яких також підтвердилась, у 7 (з них направлені у звітному періоді - 1) справах даної категорії щодо 7 осіб судами постановлено рішення про направлення справи на додаткове розслідування та одну особу виправдано (направлена у звітному періоді).
Вивченням цієї категорії справ встановлено, що як і в минулому році суб’єктами таких злочинів є в переважній більшості працівники УМВС – 13, сільські голови – 9; заступники сільського голови – 1, секретарі сільських рад – 2; ДВС – 7; податківці – 2, інші державні службовці – 12.
Протягом 12 місяців 2011 року органами прокуратури області складено і направлено до суду 16 протоколів про адміністративні правопорушення.
Необхідно звернути увагу, що Генеральним прокурором України ставиться завдання щодо подолання корупції, як явища, взагалі, а не виявлення фактів дріб’язкових правопорушень.
Відсутні результати протидії корупції у банківській та фінансово-кредитній системах, у сферах приватизації, використання бюджетних коштів при реалізації державних цільових програм, державних закупівель та охорони здоров’я.
Поза увагою правоохоронців залишається корупційна діяльність держслужбовців 1-4 категорій, посадовців 1-3 категорій органів місцевого самоврядування. Повною мірою не використовуються для їх викриття і притягнення до відповідальності адміністративно-правові засоби.
Не виявлено жодного факту вчинення корупційних дій працівниками судової гілки влади.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині зафіксовано чимало умисних вбивств і випадків корупції"