У черкаській школі №24 учнів вчили інтернет-безпеці та інтернет-культурі.
У класі інформатики сидять учні 7-А класу. На п'яти з 10 комп'ютерів відкрита карта міста. Школярі намагаються знайти відомі їм місця.
– Ось наша школа, – говорить до товаришів Дмитро Стоянов, 12 років.
– Та ми вже тобі два рази казали, – відповідає 12-річний Едуард Чорний. – А ось центральний стадіон, "Бочка", зараз шукаю "Манеж".
У кутку кімнати на парті розкладені підручники з інформатики, які подарувала закладу компанія "Київстар". До класу заходять директор школи Геннадій Скирда і начальник відділу виховної роботи та соціального захисту управління освіти департаменту освіти, гуманітарної політики міськвиконкому Сергій Джоболда, менеджер зі зв'язків з громадськістю Київської філії "Київстар" Наталія Дадівєріна. Розпочинається відкритий урок з онлайн-безпеки.
– Зараз ми змінили свого провайдера і підключилися до "Київстар". Завдяки цій компанії беремо участь у соціальній програмі "Безпечний інтернет "Київстар" – школам", – говорить Геннадій Скирда.
У грудні у рамках програми "Київстар" забезпечив чотири загальноосвітні школи Черкас безкоштовним високошвидкісним інтернетом.
– "Київстар" забезпечує безкоштовний безлімітний вихід у мережу на високій швидкості: до 10 мегабіт на секунду вранці та вдень – із 7.00 до 18.00, і до 1 мегабіта на секунду – у решту часу – з 18.00 до 7.00. Це дозволить учням вільно проводити он-лайн конференції у відеорежимі, переглядати навчальний відеоконтент, – розповідає Наталія Дадівєріна.
Учням пропонують зв'язатися у відеорежимі зі своїми однолітками зі школи №20. Найпершими зв'язуються директори.
– Добрий день, Людмило Богданівно, каву будете? – запитує Геннадій Скирда. – Дуже, дуже радий, що маємо тепер такі надсучасні можливості для спілкування, навіть не віриться.
Присутні усміхаються. Директор школи №20 теж вдячна компанії "Київстар" за подарунок. Особливі слова подяки ще й за спеціалізовану літературу з веб-дизайну, адже навчальний заклад має художній профіль. По завершенні відеодзвінка школярі розпочинають квест. Діти навипередки піднімають руки, щоб поділитися отриманими знаннями.
– Я знаю, що не можна вказувати адресу, телефони, говорити, коли тебе не буде вдома, тому що можуть пограбувати, – розповідає 13-річний Дмитро Дзюба. – Також не можна скачувати те, що тобі прийшло на пошту від невідомого користувача.
– Наша мета – зробити інтернет доступним кожному українцю. І ми впевнено рухаємося до неї. "Київстар" взяв на себе важливе соціальне завдання – забезпечення шкіл України широкосмуговим інтернетом. Щоб інтернет був виключно корисний, ми проводимо у школах семінари для батьків і вчителів на тему "Безпека дітей в інтернеті", а для школярів – інтерактивні уроки з онлайн-безпеки, – говорить Наталія Дадівєріна.
Захід відбувся в рамках соціальної програми "Безпечний інтернет "Київстар" – школам". Соціальним партнером програми є Міністерство освіти і науки, молоді та спорту. У липні 2011 року "Київстар" та МОН підписали Меморандум про співробітництво та розпочали реалізацію багатьох проектів, мета яких – підвищити культуру користування інтернетом, забезпечити доступ до інформаційно-освітніх ресурсів всесвітньої мережі та навчити правилам безпечної поведінки в інтернеті школярів, батьків і педагогів. У рамках програми компанія має намір до кінця першого кварталу 2012 року підключити до інтернету 200 шкіл по всій Україні.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкаських школярів навчили онлайн-безпеці"