Завершення земельної реформи є першочерговим завданням землевпорядників області : 960197 : Местные новости

Местные новости Черкассы : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Черкассы и область : Последние новости > Местные новости
Подробно

Завершення земельної реформи є першочерговим завданням землевпорядників області

Завершення земельної реформи є першочерговим завданням землевпорядників області

На засіданні колегії облдержадміністрації, зокрема, розглядалося питання про хід земельної реформи в області, про що її учасників детально поінформував начальник Головного управління Держкомзему в області Ігор Лупина. Зважаючи на важливість цього питання, згаданим управлінням надано для оприлюднення матеріали виступу керівника управління.
В своїй доповіді Ігор Лупина наголосив, що в результаті проведення земельної реформи в Україні в цілому, та на Черкащині, зокрема, сформовані принципово нові земельні відносини, в основі яких лежить приватна власність на землю, її оренда, спадкування, дарування, міна, тощо.
Земельний фонд області становить 2091,6 тис. га,
з них: сільськогосподарських угідь – 1451,1 тис. га,
у тому числі: ріллі – 1271,4 тис. га,
лісових земель – 338,5 тис. га,
забудованих – 84,0 тис. га,
заболочених земель – 30,5 тис. га,
земель без рослинного покриву – 15,5 тис. га,
під водою – 135,8 тис. га.
Сільськогосподарські підприємства використовують 906,7 тис. га,
з них: недержавні - 882,2 тис. га,
державні - 23,7 тис. га,
міжгосподарські - 0,1 тис. га,
фермерські господарства - 128,1 тис. га,
самостійно господарює 17686 осіб на 52,4 тис. га.
Зрошуваних земель – 63,2 тис. га, осушених – 55,7 тис. га.
Із усіх земель області перебуває:
у державній власності – 979,3 тис. га,
у приватній власності – 1109,5 тис. га,
у колективній власності – 2,8 тис. га.
З метою проведення перерозподілу земель, надання їх новим власникам і землекористувачам, в області було створено земельний запас на площі 318,9 тис. га. На цих землях організовано 1222 фермерських господарств на площі 128,1 тис. га, задоволено потреби населення в ділянках для ведення особистих селянських господарств, городництва, житлового будівництва та інших цілей.
Під час роздержавлення земель сформований резервний фонд на площі 138,9 тис. га.
Більшість земель запасу і резерву передано в оренду сільськогосподарським товаровиробникам (158,6 тис. га) та фермерським господарствам.
Проте, частина цих земель, а саме: 133,4 тис. га, з яких 88,4 тис. га сільськогосподарських угідь, в тому числі 24,6 тис. га ріллі не використовується, від чого бюджети недоотримують біля 29 млн. надходжень від орендної плати.
Обумовлено це відсутністю врегульованого на законодавчому рівні порядку проведення земельних аукціонів. Ми очікуємо, що прийняття закону «Про ринок земель» дасть можливість розв’язати ці питання.
Продовжувалися роботи з оформлення державними актами прав на землю громадян. Майже всі власники земельних паїв (99,2%) отримали державні акти за винятком спадкоємців, які не переоформили спадщину.
Окрім того, більше 641 тис. громадян мають земельні ділянки надані для житлового будівництва, ведення особистих селянських господарств, садівництва, дачного і гаражного будівництва, які потребують оформлення їх державними актами. Більшість громадян використовують дві і більше земельних ділянок.
На сьогодні приватизовано і видано державні акти на 531,3 тис. ділянок, в тому числі під житлом – 149,7 тис., для ведення особистих селянських господарств – 349,4 тис., для садівництва – 31,5 тис., дачного і гаражного будівництва – 0,7 тис.
Майже завершені роботи із нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, яка є основою для визначення орендної плати та земельного податку.
Із 855 населених пунктів площею 283,47 тис. га вперше грошова оцінка проведена по 854 населених пунктах, що складає 99,9%. від загальної площі. В зв'язку з неузгодженістю меж із суміжними сільськими радами поки що неможливо провести грошову оцінку по м. Христинівка.
В поточному році на проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів використано 630,8 тис. грн. коштів місцевих бюджетів.
Із загальної площі області 2091,6 тис. га проведено інвентаризацію на 1491,5 тис. га або 71,3%, в тому числі 117,4 тис. га (41,4%) земель населених пунктів, 261,1 тис. га (77,5%) несільськогосподарських земель за їх межами та 1162,7 тис. га (90%) сільськогосподарського призначення, з них 224,5 тис. га (58,5%) державної власності.
В нинішньому році виконані роботи на суму 450 тис. грн. Слід зазначити, що інвентаризація земель як правило проводиться за кошти юридичних та фізичних осіб, які користуються земельними ділянками.
Значна кількість закладів та установ освіти, культури, охорони здоров’я, спорту, навіть сільські ради не мають документів на землю, мотивуючи відсутністю коштів на ці цілі. Проте інвентаризація дає змогу уточнити фактичні площі земель, які використовують юридичні і фізичні особи, в тому числі для комерційних цілей, встановити реальну орендну плату, а також виявити ділянки, які можуть бути продані або передані в оренду.
Окрім того, інвентаризація земель обов’язково буде врахована при встановленні та зміні меж населених пунктів, проведенні робіт з розмежування земель державної і комунальної власності.
В області налічується 855 населених пунктів, значна частина з яких потребує встановлення та зміни меж. Пов’язано це, перш за все, з тим, що місцеві ради та райдержадміністрації надавали ділянки громадянам для житлового будівництва, ведення особистих селянських господарств та інших цілей за межами населених пунктів.
Слід зауважити, що вартість землі в населених пунктах, в більшості, в десятки разів більша ніж за межами, що суттєво впливає на орендну плату і податок, які надходять до бюджетів.
На сьогодні подано на затвердження обласної ради 11 проектів по 13 населених пунктах по встановленню меж, а по 18 вже прийняті рішення.
Одночасно із встановленням меж населених пунктів доцільно проводити розмежування земель державної і комунальної власності, адже майже всі землі в сільських населених пунктах будуть віднесені до земель комунальної власності. В даний час роботи з розмежування земель в області знаходяться на початковій стадії, як і в цілому по Україні.
Враховуючи, що порядок розмежування земель державної і комунальної власності є досить складний і потребує значних витрат (понад 42 млн. грн.) Кабінет Міністрів України 26 жовтня 2011 року №1072-р затвердив план дій з проведення земельної реформи, яким передбачено внести зміни до деяких законодавчих актів (щодо спрощення процедури розмежування земель державної та комунальної власності).
На сьогодні місцевими радами прийнято 122 рішення щодо проведення розмежування в Драбівському, Жашківському, Звенигородському, Кам’янському, Канівському, Катеринопільському, Тальнівському, Черкаському районах та містах Ватутіне і Черкаси на площі 124,8 тис. га.
Замовлено 17 проектів та 10 договорів в стадії погодження.
В стадії розробки знаходиться проект з розмежування земель Геронимівської сільської ради Черкаського району, як пілотний, замовлений за державні кошти, але через неузгодженість меж між містом та сільською радою залишається незавершеним.
До речі, частину необхідних коштів на виконання зазначених робіт можна використати із спецрахунків рад, які надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, пов’язаних із вилученням земель, як це передбачено статтею 209 Земельного кодексу України.
Найбільше таких коштів накопичено на спецрахунках у Черкаському районі – 2443 тис. грн., Смілянському – 858 тис. грн., Канівському – 835 тис. грн., Уманському – 670 тис. грн., та м.Черкаси – 3654 тис. грн.
В цілому по області на виконання робіт з інвентаризації земель, розмежування та встановлення меж населених пунктів необхідно понад 122 млн. грн.
Протягом року продано 85 земельних ділянок несільськогосподарського призначення загальною площею 17,9 га від чого до бюджетів надійшло 7,6 млн. грн., проте в минулому році цей показник сягав 28 млн. грн.
Найбільше грошей від продажу землі отримали м. Черкаси – 5174 тис. грн., Христинівський район – 646 тис. грн., Золотоніський район – 577 тис. грн.
Поряд з проведенням заходів по земельній реформі Держземінспекцією здійснювався контроль за використанням та охороною земель.
За 11 місяців проведено 1510 перевірок з питань дотримання земельного законодавства, виявлено 668 порушень на площі 8,6 тис. га.
Для їх усунення видано 668 приписів, складено 368 протоколів, накладено на порушників штрафи на суму 110,2 тис. грн. До органів прокуратури передано 70 матеріалів для вжиття мір впливу.
Окрім того, за самовільно зайняті земельні ділянки, зміни їх цільового призначення нараховані збитки заподіяні державі на суму 1303 тис. грн. 24 матеріали передані до прокуратури для стягнення коштів за заподіяну шкоду.
До органів виконавчої влади та місцевого самоврядування подано 66 клопотань щодо приведення прийнятих рішень у відповідність до чинного законодавства, з яких 44 задоволені, по чотирьом термін розгляду триває, матеріали по 14 клопотаннях надіслані в прокуратуру.
Постійно здійснюється моніторинг за укладанням договорів оренди земельних часток (паїв) та земель державної власності, а також проведення розрахунків.
Так, орендна плата за 1 га паю в середньому по області сягає 686 грн. або 4,46 % від вартості землі.
Є окремі господарства, де орендна плата справляється на рівні 1,5 %, як це передбачено договорами у Звенигородському районі, укладеними з ТОВ «Торговий дім «Катеринопільська фінансово-промислова група», яке орендує 622 га паїв громадян у Стецівській сільській раді.
Як наголосив Ігор Лупина, Головне Управління Держкомзему в області працює над виконанням задач, поставлених Урядом та Президентом України. Користуючись нагодою, він попросив фінансово посприяти у вирішенні питань земельної реформи в області.
Управління інформаційної політики та зв’язків із засобами масової інформації облдержадміністрації


Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Завершення земельної реформи є першочерговим завданням землевпорядників області"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 26
Новых вестей вчера: 17

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Август 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Черкассы



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта