Родина зі Шполи, покусана позаминулого понеділка скаженим котом, кілька днів, за вказівкою медиків, за ним спостерігала і чекала вакцинування.
У четвер, за словами потерпілих, тварину застрелили прямо у дворі. А в п’ятницю надвечір, коли лабораторне дослідження підтвердило наявність в кота сказу, четверо покусаних отримали щеплення.
Того ж дня Шполу та 7 прилеглих сіл на засіданні районної державної епізоотичної комісії було визнано неблагополучною зоною.
Як розповіла одна з потерпілих, Олена, їхній кіт зник кілька місяців тому, а потім несподівано повернувся. Поводився звичайно, хіба що на стіл почав лазити. "Здичавів", – вирішили господарі і перестали впускати тварину до хати. Та коли мати Олени, пенсіонерка, випроваджувала кота з будинку, той накинувся на неї і покусав до крові. Олена, що поспішила матері на допомогу, теж постраждала. Тоді і її 8-річний син зізнався, що коли грався з котом, той теж легенько вкусив його за палець. І дійсно, на руці в дитини виявився ледь помітний слід від укусу.
Шполяни звернулись до райлікарні. Там їм обробили рани, зробили щеплення проти правця і звеліли... спостерігати за котом. Мовляв, вакцини проти сказу бракує, тому тільки якщо кіт помре або зникне, їм зроблять щеплення.
Ловив кота Оленин чоловік увечері після роботи. У результаті кіт опинився під арештом у кролячій клітці, а чоловік – в травматологічному відділенні районної лікарні з ранами від укусів.
У четвер додому до потерпілих, за їх словами, завітала ціла делегація ветеринарів, рятувальників та правоохоронців. Представник міліції застрелив кота і тварину забрали на аналіз. Господарям пообіцяли, що наступного дня зроблять щеплення.
У п’ятницю з самого ранку потерпілі, які вже знали про результати аналізу, – кіт дійсно був скажений, – вимагали вакцини. Щеплення їм зробили аж увечері.
Лікар-травматолог районної лікарні Вадим Ткаченко визнає, що певні збої з вакцинуванням були, але спричинила їх несприятлива епізоотична обстановка в районі.
За його словами, минулого тижня довелось вакцинувати ще чотирьох осіб, оскільки сказ було виявлено в корови, що загинула в приватному домогосподарстві. Район не був готовий до проведення такої кількості щеплень. Проте до кінця тижня всі потерпілі отримали лікувальне щеплення.
Заступник начальника районного відділу ветеринарної медицини Володимир Марченко вважає, що люди в деякій мірі самі створюють проблему з зараженням тварин, ігноруючи вимоги щодо їх щеплення. Тепер же, за рішенням спеціальної комісії, доведеться вирішувати проблему радикальним шляхом: у Шполі міська рада закупляє набої для відстрілювання бродячих тварин.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Вакцину від сказу чекали п’ять днів"