![Черкащанам рекомендують скуплятися до новорічного столу в середині грудня](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/22576.jpg)
Порадити черкащанам, як краще скупитись до новорічного столу, а також спрогнозувати вартість найважливіших продуктів харчування із нового року, спробували експерти під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі 12 грудня.
За словами бренд-менеджера однієї з дистрибуційних компаній Владислава Дороша, починати купувати продукти для новорічного столу варто із середини грудня – коли виробники уже починають пропонувати новорічні акції та товари зі знижками, але ажіотажу ще нема.
Стосовно цін, то визначальними факторами для їх коливання Владислав Дорош назвав відсутність контролю за ціноутворенням, мусованість кризових прогнозів, а також сезонний фактор, який виявляє свій вплив зазвичай після нового року.
За його словами, можна спрогнозувати чергове підвищення – із нового року – ціни на алкоголь, через підвищення акцизів – на 10-15%.
– Із наступного місяця почнуть дорожчати овочі, – зазначив Владислав Дорош. – Незважаючи на великий врожай, він псується, овочів залишатиметься все менше. Тому після нового року можемо чекати підвищення цін на овочі – 15-20%. Фрукти, з тієї ж причини, також можуть подорожчати – на 30-50 копійок за кілограм, залежно від виду.
Солодощі будуть доступними – усі виробники робитимуть акційні пропозиції – а після нового року новорічна цукерково-шоколадна продукція навряд чи буде такою цікавою і потрібною для споживача.
Стосовно акційних пропозицій магазинів, то Владислав Дорош порадив звертати особливу увагу на термін придатності і довіряти лише перевіреним брендам, щоб не придбати неякісні продукти, які також намагаються збувати під час святкових акцій. Крім того, зазначив Владислав Дорош, досить часто супермаркети до свят активно пропагують суперзнижки суто для того, аби людина відвідала магазин – і, разом із акційним дешевим товаром накупила ще чогось, значно дорожчого.
Як зазначила керівник відділу по роботі з інвесторами та ЗМІ однієї з компаній з виробництва м'яса курятини Анастасія Соботюк, українцям слід довіряти вітчизняній продукції, адже альтернатив замороженій курятині, купуючи яку, споживач купує 10% криги, сьогодні вистачає. Сьогодні Україна імпортує досить багато – біля 400 тисяч тонн замороженого м’яса на рік, до 50% його – саме курятина (каркаси, шкірка, жир, інші малоцінні рештки). На жаль, Україна досі не може виробляти таку кількість м’яса, щоб задовольнити внутрішній попит – а це 1,2 мільйони тонн (15% із яких в Україну імпортується, а 20% – вирощується у домашніх господарствах). Стосовно перспектив зростання вартості м’ясопродуктів, то Анастасія Соботюк зазначила: із попереднього досвіду, навіть цьогорічного, у першій половині року ціни на ріні види м'яса зазвичай залишаються стабільними і не ростуть.
За словами генерального директора одного з молочно-консервних комбінатів Віктора Прокопенка, незважаючи на те, що сьогодні зростає вартість пального для транспортування продукції, зросли закупівельні ціни на молоко, великі виробники піднімати ціни на сир, сметану, згущене молоко не збираються – оскільки багато з них підтримують державну програму з утримання цін на найважливіші продукти харчування.
– Я можу гарантувати, що до серпня або навіть листопада наступного року глобального підвищення цін на ринках на основні продукти харчування не буде, – зазначив Віктор Прокопенко.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкащанам рекомендують скуплятися до новорічного столу в середині грудня"