![У Черкасах розпочався Всеукраїнський практичний семінар](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/22536.jpg)
На базі Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля МНС України (м. Черкаси) проходить триденний Всеукраїнський практичний семінар "Школа безпеки: навчаємо дітей – виховуємо суспільство".
Участь у семінарі беруть представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, відповідальні за сфери діяльності у надзвичайних ситуаціях, представники відомств, підпорядкованих Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України, територіальних органів МНС, навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, лідери Всеукраїнського громадського дитячого руху "Школа безпеки", члени Головної суддівської колегії збору-змагання "Школа безпеки", представники громадських організацій.
Перед відкриттям семінару, яке відбулося 6 грудня в залі засідань вченої ради АПБ, його учасники мали змогу ознайомитися з розгорнутою на першому поверсі академії виставкою інформаційних та фотоматеріалів, зразків навчально-методичної літератури з питань цивільного захисту, безпеки життєдіяльності та рятувальної справи, а також творчих робіт переможців Всеукраїнського конкурсу "Рятувальник очима дітей" – малюнків, аплікацій, м’яких іграшок, виробів із солоного тіста та бісеру.
Відкриття практичного семінару відбулося під головуванням голови Всеукраїнського громадського дитячого руху (ВГДР) "Школа безпеки" Алли Негрієнко. Участь у ньому також взяли перший заступник начальника УМНС України в Черкаській області полковник служби цивільного захисту Сергій Сташенко та проректор АПБ по роботі з персоналом полковник служби цивільного захисту Валентин Бузько.
Метою семінару є удосконалення роботи щодо навчання дітей і підлітків основам безпечної життєдіяльності; об‘єднання зусиль центральних та місцевих органів виконавчої влади, а також громадських організацій з метою створення дійової системи навчання для дітей та молоді з питань безпеки життєдіяльності, цивільного захисту і рятувальної справи; опрацювання нових форм і методів роботи з дітьми та молоддю щодо формування вмінь та навичок поводження у надзвичайних ситуаціях; впровадження програм "Школа безпеки", "Юний рятувальник" у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах; підготовка до проведення VIІ Міжнародного (XIІ Всеукраїнського) збору-змагання юних рятувальників зі "Школи безпеки", його районних та регіональних змагань. Тож доповіді учасників семінару були присвячені вивченню досвіду команд – переможців зборів-змагань юних рятувальників минулих років, державній політиці у сфері цивільного захисту та організації навчання учнівської молоді тощо.
Після завершення першого засідання відбулася екскурсія, під час якої учасники семінару мали змогу ознайомитися з навчально-матеріальною базою Академії пожежної безпеки, виставкою рятувального спорядження, обладнання та техніки, а також подивитися показові виступи майбутніх рятувальників (вихованців академії), які продемонстрували свої вміння у пожежно-прикладному спорті та у гасінні вогню.
Темою ранку наступного дня роботи семінару стала роль гуртків "Школи безпеки" у формуванні вмінь та навичок поводження у надзвичайних ситуаціях, в рамках якої учасники заходу відвідали Навчально-виробничий комбінат села Капустине Шполянського району, де зустрілися з представниками Шполянської районної держадміністрації, взяли участь у відкритому занятті гуртка "Школа безпеки" села Капустине (один із кращих в області) та подивилися показові виступи юних рятувальників.
Після повернення до академії учасники семінару взяли участь в обговоренні теми "Шляхи удосконалення роботи щодо формування у дітей та молоді культури безпеки життєдіяльності", що пройшло у рамках круглого столу, та продовжили роботу в секціях (секція 1 розглядає відпрацювання правил проведення змагань з юнацького багатоборства рятувальників та положення про збір-змагання "Школа безпеки" і Міжнародний польовий збір "Юний рятувальник"; секція 2 розглядає питання удосконалення програм гурткової роботи з безпеки життєдіяльності й рятувальної справи та їх впровадження), після завершення якої господарі організовують для учасників семінару концерт у клубі навчального закладу за участю творчих колективів художньої самодіяльності АПБ.
Завершиться семінар 8 грудня екскурсією історичними місцями Черкащини, продовженням роботи в секціях та підведенням підсумків.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Черкасах розпочався Всеукраїнський практичний семінар "Школа безпеки""