Виїзне судове засідання в ізоляторі прокоментував нардеп Володимир Олійник.
Процедура розгляду подання прокуратури про запобіжний захід стосовно Юлії Тимошенко проведена в рамках чинного законодавства, тому заяви протилежного змісту спрямовані на свідоме введення в оману українського суспільства та дискредитацію судової системи.
Про це повідомив народний депутат України, член парламентської фракції Партії регіонів, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, колишній мер Черкас Володимир Олійник, коментуючи дії судових органів влади в СІЗО щодо екс-прем'єра.
"Дії Шевченківського районного суду і прокуратури абсолютно відповідають вимогам чинного законодавства", – цитує народного депутата прес-служба ПР.
Регіонал також звернув увагу на те, що "відповідно до КПК, де чітко прописана процедура прийняття запобіжного заходу, зазначено, що по кожній кримінальній справі слідчий, прокурор вирішує питання щодо запобіжного заходу".
"Якщо прокурор і слідчий дійшов висновку, що потрібно прийняти такий запобіжний захід, як арешт, то вони роблять подання в суд. І суд, приймаючи до виробництва це подання, повинен згідно ст. 165-2 КПК України розглядати це питання за обов'язкової участі особи, щодо якої обирається такий запобіжний захід. Крім одного випадку – коли ця особа знаходиться в міжнародному розшуку ", – підкреслив парламентарій.
"Таким чином, коли суддя одержав подібне подання, а адвокат Юлії Тимошенко написав, що вона бажає брати участь у прийнятті такого рішення, але не може за станом здоров'я, то суддя прийняв рішення, знову ж таки, спираючись на КПК, про виїзне засідання. Він ( суддя. – Ред.) прийняв рішення в рамках чинного законодавства. І провів відповідну процедуру на території слідчого ізолятора – виїзне засідання суду з питання розгляду подання прокуратури про застосування запобіжного заходу ", – зазначив політик.
"Тому, коли йдуть коментарі від окремих юристів-депутатів про те, що це – шоу, то це свідоме введення в оману українського суспільства та дискредитація судової системи", – зазначив Володимир Олійник.
"Тому що, коли дії відбуваються в рамках чинного законодавства, то це – дотримання закону", – додав він.
Парламентарій також звернув увагу на те, що "якби суддя не діяв в рамках цього закону – то він би сам порушив закон і був би притягнутий до відповідальності".
"Якщо є претензії до закону – то давайте його міняти. Але ніхто про це нічого не говорить", – зазначив Олійник.
Депутат також повідомив, що "за 2 роки в Україні було 272 випадки, коли суд проводив подібну процедуру з виїзним засіданням на території СІЗО".
"Процедура розгляду подання прокуратури про запобіжний захід (по Юлії Тимошенко. – Ред.) Була проведена, на мій погляд, з дотриманням КПК і Конституції України", – резюмував депутат-регіонал.
Як повідомлялося, увечері 8 грудня Шевченківський районний суд Києва після виїзного засідання в ізоляторі обрав колишньому прем'єр-міністру Юлії Тимошенко запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на два місяці – до 9 лютого.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Регіонал Олійник: Суд над Тимошенко в СІЗО – не шоу"