Академія пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля МНС України отримала ліцензію Міністерства охорони здоров’я України на проведення медичної практики. Рішення № 41 про видачу ліцензії було прийняте 7 листопада 2011 року.
На базі навчальних закладів МНС України, які здійснюють підготовку майбутніх працівників служби цивільного захисту, обов’язково функціонують медичні частини, проте досі жодна з них не була ліцензована.
Коли у 1973 році в Черкасах було побудоване Пожежно-технічне училище, воно мало медичний пункт. Змінювалися часи, училище "виросло" в Черкаський інститут пожежної безпеки, а згодом – в Академію пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля. Разом з навчальним закладом "еволюціонувала" й медична служба, на основі якої в 2010 році було створено медико-санітарну частину, що має стаціонарне відділення на 20 ліжко-місць (для хворих курсантів), амбулаторно-поліклінічне відділення, ліцензовану лабораторію, що самостійно проводить ряд загальноклінічних досліджень, та пункт охорони здоров’я з аптекою.
Ліцензія МОЗ України дає право медико-санітарній частині АПБ на медичну практику за спеціальностями: організація управління охороною здоров’я, хірургія, офтальмологія, стоматологія, терапія, отоларингологія, акушерство та гінекологія, неврологія, дерматовенерологія, психіатрія, клінічна лабораторна діагностика, психофізіологія. Це дає можливість обслуговувати в амбулаторно-поліклінічному відділенні не лише курсантів та атестованих працівників, а й студентів, вільнонайманих працівників, а також членів сімей атестованих та неатестованих працівників. Наявність відповідної ліцензії є беззаперечним підтвердженням того, що організація роботи медико-санітарної частини Академії пожежної безпеки відповідає усім вимогам, які діють у державі.
До всього, навчальний заклад має домовленість із закладами охорони здоров’я міста щодо консультування особового складу вузькими спеціалістами, а також, при необхідності, госпіталізації хворих.
У штаті медико-санітарної частини 18 медичних працівників, кожен з яких раз на п’ять років проходить переатестацію. Це дев’ятеро лікарів, троє з яких мають вищу категорію, четверо – першу категорію, двоє – другу категорію; шестеро осіб середнього медичного персоналу, з яких один працівник має вищу категорію, четверо – другу категорію й один – першу категорію.
Амбулаторно-поліклінічне відділення, в якому працюють лікар-отоларинголог, лікар-невропатолог, лікар-психофізіолог, лікар-офтальмолог, лікар-стоматолог та фельдшер-лаборант, очолює начальник відділення – лікар-хірург вищої категорії Валентин Гаврилович Бевза. Начальником стаціонарного відділення, в якому працюють три фельдшери та старший фельдшер, є лікар-терапевт вищої кваліфікаційної категорії Анатолій Миколайович Панченко – ветеран навчального закладу (працює з часів створення Черкаського пожежно-технічного училища), ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС.
Чергові фельдшери, кожен з яких може надати невідкладну медичну допомогу, чергують позмінно цілодобово. Медична служба – мобільна, вона має у своєму розпорядженні санітарний автомобіль, який цілодобово знаходиться у "бойовій готовності" на випадок необхідності виїзду "за викликом" чи перевезення хворих до лікарень міста (для консультації чи госпіталізації), а також під час проведення широкомасштабних заходів, що проходять за участю особового складу АПБ на території навчального закладу та за його межами (тактико-спеціальні навчання, громадські заходи, спортивні змагання тощо) і де обов’язково присутній медичний працівник медико-санітарної частини, який має у своєму розпорядженні аптечку невідкладної допомоги.
З 2009 року очолює медико-санітарну частину досвідчений лікар-терапевт вищої категорії, підполковник медичної служби запасу, колишній начальник медико-санітарної частини Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України (с. Оршанець Соснівського району м. Черкаси) Олег Михайлович Косяк.
О.М. Косяк народився у сім’ї військового. Його батько Михайло Арсентійович все своє професійне життя віддав службі в ракетних військах стратегічного призначення, тож по закінченні навчання у школі Олег вирішив своє захоплення медициною поєднати зі службою у погонах: у 1989 році закінчив військово-медичний факультет при Куйбишевському державному медичному інституті (нині – Самарський державний медичний університет).
Поставивши за мету підняти престиж служби, протягом останніх двох років Олег Михайлович запровадив практику лікування хворих традиційними та нетрадиційними методами із застосуванням широкого комплексу фізіотерапевтичного лікування, сприяв встановленню тренажера Євмінова (більш відомий як "дошка Євмінова" для відновлення хребта й профілактики його захворювань), обладнання для інгаляцій та лазеротерапії тощо.
Велика робота проводиться працівниками медико-санітарної частини щодо надання добровільної донорської допомоги населенню. На рахунку працівників та курсантів академії, які жертвували свою кров, багато врятованих життів.
На сьогодні Академія пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля також є єдиним з навчальних закладів МНС України, на базі медико-санітарної частини якого працює лікарсько-експертна комісія, що має право проводити медичну експертизу щодо придатності до навчання і служби в МНС України: заключна – для абітурієнтів АПБ, які проходять первинну медичну комісію за місцем проживання, первинна і заключна – для майбутніх атестованих працівників підрозділів МНС України в Черкаській та Полтавській областях. Головою лікарсько-експертної комісії є Олексій Євгенович Бармін.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Академія пожежної безпеки у Черкасах отримала ліцензію МОЗ України"