![Чи закриються повітряні ворота Черкас?](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/22472.jpg)
Не встиг голова облдержадміністрації Сергій Тулуб розповісти про переговори в Ізраїлі щодо прямих авіарейсів до Черкас, як стало відомо, що черкаський аеропорт втрачає право на диспетчерське обслуговування польотів.
Через низьку інтенсивність польотів Державіаслужба прийняла рішення розформувати його диспетчерську службу, а сам аеропорт внести до переліку "неконтрольованих злітно-посадкових майданчиків". А це, за "Правилами обслуговування повітряного руху на цивільних аеродромах України", забороняє обслуговування міжнародних, рейсових польотів та польотів у складних метеоумовах. Тут не допоможе і сертифікат міжнародного класу, який аеропорт отримав завдяки зусиллям попереднього свого керівника.
Треба сказати, що підтримувати статус міжнародних можуть собі дозволити крупні аеропорти. Черкаський же аеропорт, аби зберегти цей статус, заробляв на оренді приміщень, на його території проводилися ралі. Дещо давала і авіація – приземлялись невеликі спортивні літаки, проводились навчально-тренувальні польоти, траплялись і серйозні гості – екс-губернатор Санкт-Петербурга, канцлер Австрії, три президенти України.
З 14 листопада керівництво аеропорту змінилося – виконувачем обов’язків директора призначено Анатолія Хмільківського. Власне, досі новий директор не мав нічого спільного з авіацією, проте колектив готовий підтримати його, аби зберегти підприємство, яке колись приймало по 40 польотів за добу, пережило розпад Радянського Союзу, увійшло в двадцять перший рік незалежності аеропортом міжнародного класу, а тепер може стати звичайним злітним майданчиком, як, приміром, у Маньківці.
Анатолій Хмільківський говорить, що матеріально-технічна база аеропорту дуже постраждала за останні роки, однак злітна смуга класу В дозволяє приймати навіть "Боїнги" та вантажні ІЛ-76. Є митна, прикордонна служби, служба диспетчерського обслуговування польотів. "Будемо робити систему освітлення високої інтенсивності, систему контролю за посадкою, а також встановимо огорожу і відеонагляд. Непогано б зробити склад авіапального для дозаправки повітряних суден. Хочемо реконструювати приміщення аеропорту, обладнати ресторан, санвузли. З обласного бюджету нам виділили кошти на виготовлення проектної документації. Розраховуємо і на Державний бюджет – адже на розвиток авіапромисловості України в бюджеті-2012 передбачено 5 млрд грн, і я впевнений, що там кошти для нас закладені", – ділиться він своїми планами.
Анатолій Хмільківський вірить, що перспектива є: окрім співробітництва з Ізраїлем можна було б розвивати сільськогосподарську, санітарну авіацію. Ведуться переговори про пасажирські перевезення в країнах СНД та в Україні, вантажні перевезення з Росії, Туреччини та США, є угоди про здійснення навчально-тренувальних польотів, та й Євро-2012 дає надію на нових клієнтів.
Проте рішення Державіаслужби про пониження класу аеропорту ставить хрест на всіх цихпланах, і Анатолій Васильович це визнає. Він вже надіслав листи в усі можливі інстанції, поінформував і обласну владу.
Однак працівники аеропорту побоюються, що врятувати підприємство може лише диво, інакше він вже у січні зникне з карт повітряних польотів.
Очевидно одне – виконання важливої складової програми "Будуємо нову Черкащину" опинилось під питанням. Залишається лише здогадуватися, чому. Можливо, київських чиновників не так просто, як довірливих черкащан, зачарувати розмовами про перспективи області. А може, ніхто й не намагався відновлювати черкаський аеропорт – просто задекларували черговий гучний проект.
Не виключено також, що незабаром Черкащина поповнить свій перелік незрозумілих об’єктів – вертолітного майданчика для окремих багатих шанувальників Кобзаря, річкових вокзалів, до яких не причалюватимуть пасажирські та торгові судна, ще одним – реконструйованим аеропортом, який не має права приймати польоти…
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Чи закриються повітряні ворота Черкас?"