![Міліція: монумент жертвам Голодомору не представляє цінності](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/22481.jpg)
"Пам’ятник не представляє художньої, історичної, етнографічної, наукової чи культурної цінності", – таку дивовижну відповідь з Міністерства внутрішніх справ отримав голова Черкаського обласного товариства політв’язнів і репресованих Микола Кривоніс.
Нагадаємо, після того, як напередодні Дня Незалежності невідомі обписали черкаський пам’ятник жертвам Голодомору та політичних репресій блюзнірськими написами, товариство політв’язнів і репресованих звернулося до правоохоронних органів з вимогою знайти зловмисників, які "спаплюжили нашу святу пам’ять", щоб їх було належним чином покарано.
Та самі правоохоронні органи, як виявляється, не знайшли в акті вандалізму щодо пам’ятника жертвам Голодомору нічого кримінального. 29 вересня пан Кривоніс отримав з Придніпровського райвідділу УМВС України в області повідомлення, що у порушенні кримінальної справи відмовлено.
Але того ж таки 29 вересня голова Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віктор Швець направив Генеральному прокуророві України Віктору Пшонці листа з проханням розглянути звернення і вжити передбачених законом заходів. 13 жовтня прокуратура міста Черкаси скасувала як незаконне рішення Придніпровського райвідділу міліції про відмову в порушенні кримінальної справи. Матеріали було повернуто для додаткової п’еревірки. 11 листопада начальник обласного управління УМВС України в області Валерій Дерновий повідомив Миколі Кривоносу, що перевірку проведено.
І от нарешті 17 листопада з Головного управління карного розшуку Департаменту кримінальної міліції МВС України надійшов той самий лист, цитату з якого наведено вище.
Виявляється, київські міліціонери, як і черкаські, не вбачають криміналу в акті вандалізму щодо пам’яті мільйонів загиблих від штучного голоду українців. Не побоїмося повторитися. "У зв’язку з тим, що зазначений вище пам’ятник не представляє художньої, історичної, етнографічної, наукової чи культурної цінності та не занесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України чи Державного реєстру національного культурного надбання, а вчинені дії не становлять суспільної небезпеки та не заподіяли істотної шкоди, Придніпровським РВ за даним фактом прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи," – йдеться у листі. Водночас зазначено, що міліція здійснює низку заходів з метою знайти причетних до пошкодження пам’ятника. Але про результати – жодного слова.
Таким чином, за логікою міліції, пам’ятник жертвам Голодомору в Черкасах, до якого щороку урочисто покладають квіти перші особи області й міста, можна й далі обливати фарбою й розмальовувати образливими написами, не турбуючись про можливе переслідування відповідно до Кримінального кодексу.
Не менш дивовижна й відповідь, що надійшла Миколі Кривоносу 24 листопада з Департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради. Міські чиновники, виявляється, також стурбовані "неадекватною поведінкою окремих громадян відношенням до пам’ятників" (граматику збережено), і 24 листопада розпочали ліквідацію напису, зробленого на пам’ятнику вандалами. Розпочали – за один день до покладання квітів до пам’ятника губернатором Сергієм Тулубом і через три місяці після вчинення акту вандалізму!
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Міліція: монумент жертвам Голодомору не представляє цінності"