"Моя дружина, пенсіонерка, любить по 3-4 години дивитись лежачи телевізор. Розкажіть, чи шкідливо це для здоров’я?" Віктор Силка, м.Черкаси
Черкаські лікарі одностайні: користі від такого дозвілля мало, причому страждає і зір, і хребет.
Неля Усольцева, лікар Черкаської філії Центру Євминова, який спеціалізується на лікуванні проблем хребта, попереджає, що це шкідливо для шийної частини хребта.
"Проводити по кілька годин, лежачи перед телевізором, шкідливо для людей будь-якого віку. Особливо ж для тих, хто через сидячу роботу нажив остеохондроз. Ознаками його є болі в шиї, плечах, між лопатками, нерідко головні болі, а то й оніміння в руках, запаморочення та шуми в голові. Мало хто в пенсійному, та й в середньому віці може похвалитися відсутністю подібних симптомів.
У любителів дивитись телевізора в положенні лежачи на спині ці симптоми посилюються, може виникнути защемлення нерва або судини, що, в свою чергу, призводить до різкого підвищення тиску. Менш шкідливо лежати на животі, поклавши під груди подушку.
Найбільш безпечною є сидяча поза, краще – спершись на стіл.
Не варто довго сидіти у сучасних надто м’яких кріслах. Крісло повинне бути функціональним – з жорсткою спинкою, не занадто прогнутим, з підтримуючими валиками для шиї та поясниці. Якщо ж таких нема, їх можна зробити самотужки з підручних засобів – подушки, ковдри тощо.
Телевізор має бути розміщений на рівні або трохи вище від очей людини в сидячому положенні. Цих рекомендацій незайве було б дотримуватись не лише пенсіонерам, а й людям усіх вікових категорій".
Ігор Чуканов, лікар-офтальмолог черкаської міської поліклініки №3, пояснює, що зору літньої людини шкодить не стільки положення лежачи, скільки сам тривалий перегляд телевізора.
"У пенсіонерів послаблене живлення сітківки ока, вони часто страждають на макулодистрофію – зміни в центральній області сітківки. Телевізор є джерелом шкідливого випромінювання, через яке хвороба може прогресувати. Тому любителям проводити час біля телевізора необхідно робити як мінімум щогодинні перерви. Є, звичайно, і сучасні способи захисту зору, але їх краще вибирати з лікарем, індивідуально.
Немалої шкоди завдає зору читання лежачи – через те, що зменшується відстань від книжки до очей".
Загалом же, щоб у будь-якому віці зберегти гострий зір, офтальмолог рекомендує робити вправи для очей – їх зараз можна знайти як в інтернеті, так і на книжкових прилавках. Їсти ж радить побільше продуктів з вмістом калію і кальцію – курагу, сир, родзинки, чорницю тощо.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Чи шкідливо дивитися телевізор лежачи?"