Мала кількість рідини в організмі, хронічні хвороби сечовидільної системи, спадковість – ось фактори, які порушують нормальну роботу нирок і спричиняють появу каменів. Ця проблема є вкрай актуальною в Черкаській області. За останній рік, за словами завідувача урологічного відділення Черкаської обласної лікарні Віталія Шила, побували на лікуванні понад 400 осіб. Ще однією проблемою є те, що хворі не виявляють бажання повноцінно
лікуватися, а натомість займаються самолікуванням. Це у свою чергу спричиняє небажані наслідки. Щоб упізнати сечокам’яну хворобу і вчасно її попередити – пропонуємо невеликий лікнеп.
Що таке нирки?
Нирка – це вкрай важливий орган людини, який відповідає за фільтрацію крові. Нирки слугують чистильником від шкідливих речовин.
Чому з’являються камені?
За словами головного уролога Черкащини Віталія Шила, найбільш поширеною причиною виникнення каменів у нирках є спадковість.
Провокує сечокам’яну хворобу також надлишок кальцію в крові, недостатнє надходження рідини в організм або велика втрата рідини. Це сприяє концентрації сечі і формуванню каменів.
Спричинюють хворобу також різноманітні інфекції у нирках та малорухливий спосіб життя.
Як відбувається лікування?
Спочатку хворому призначають аналізи: аналіз сечі, крові, УЗД нирок, аналіз складу каменів тощо. Далі в індивідуальному порядку лікар призначає необхідне медикаментозне лікування і дієту.
– Коли камені ніяк не виходять із сечовидільних шляхів, збільшуються у розмірі – призначається хірургічне втручання, – говорить Віталій Шило. – Камені подрібнюються завдяки ультразвуку.
Як проявляється хвороба?
За словами Віталія Шила, перший симптом наявності каменів у сечовидільних шляхах людини – нестерпний різкий біль у ділянці спини та нижній частині живота, іноді – паховій ділянці. У деяких хворих з’являється нудота, блювота. При пошкодженні слизових оболонок каменями із сечею можуть виходити частинки крові. Сечовипускання супроводжується болем, печінням. При таких ознаках слід негайно звернутися до лікаря.
Хто більш схильний до
хвороби – чоловіки чи жінки?
Недуга проявляється у представників обох статей. Але більш уразливі жінки, оскільки під час вагітності розширюються сечови-відні шляхи, уповільнюється відтік сечі, з’являються запальні процеси, що створюють ризик утворення каменів. Тому свій стан майбутня мама має контролювати постійно, періодично робити аналізи. У деякій мірі камені виникають також через тривале застосування протизаплідних пігулок, які впливають на гормональний фон.
Людям з каменями протипоказані модні дієти
– Різноманітність у їжі – один з основних засобів профілактики сечокам'яної хвороби, – говорить уролог. – Тому всі дієти для схуднення дуже небезпечні для хворих на сечокам’яну хворобу, адже відсутність якогось мікроелементу у повній мірі негативно вплине на самопочуття людини.
Чим небезпечне захворювання?
– У разі ігнорування сигналів свого організму ви можете спровокувати дуже небезпечні ускладнення, – застерігає лікар. – Зокрема камінь може закупорити сечовивідні шляхи, внаслідок чого порушиться відтік сечі. Найбільш небажаним наслідком відмови від лікування або самолікування є ниркова недостатність.
Що таке камені?
Камені – це тверді й кристалічні речовини. Вони бувають різноманітної форми та маси. Камені дають про себе знати різким болем, коли змінюють своє місце розташування, рухаючись сечовидільними шляхами.
Де можуть виникати камені?
Камені можуть утворюватися в будь-якому відділі сечовивідних шляхів. Найчастіше – в нирках, сечоводах і сечовому міхурі.
Корисні профілактичні поради:
-Слід пити до 1,5 – 2 літрів води на добу.
Корисний прийом мінеральних вод (за призначенням лікаря).
-Потрібно вживати природні сечогінні засоби: кавуни, свіжі огірки, яблука, петрушку, кріп.
-При появі каменів слід виключити зі свого раціону алкоголь.
-Необхідно дотримуватися всіх рекомендацій лікарів.
-Слід займатися фізкультурою, відвідувати басейн.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкащани "обростають" камінням"