Підписання меморандуму про співпрацю між обласною радою, облдержадміністрацією та обласною громадською організацією "Союз Чорнобиль" відбулося 23 листопада в Черкасах.
Підписали угоду заступник голови облдержадміністрації Юрій Тимошенко, голова обласної ради Валерій Черняк та голова обласної громадської організації "Союз Чорнобиль" Володимир Болтенков. Рішення останнього підписанта співпрацювати з обласною владою частина чорнобильців Черкащини сприйняла негативно. Про це заявив ліквідатор із Черкас Борис Бродовський.
Серед зобов'язань, які бере на себе обласна влада – вживати заходів щодо виплати пенсій, заробітної плати, інших соціальних виплат, надання пільг, гарантій та компенсацій; аналізувати стан розгляду позовів і виконання судових рішень щодо перерахунку розміру пенсій та допомоги на оздоровлення чорнобильців тощо.
У свою чергу громадська організація "Союз Чорнобиль" зобов’язана зокрема cприяти облдержадміністрації у вирішенні питань щодо соціального захисту чорнобильців, вносити відповідні пропозиції при формуванні обласного бюджету, а також сприяти зменшенню соціальної напруги у суспільстві.
Голова обласної громадської організації "Союз Чорнобиль" Володимир Болтенков:
– Після мітингу чорнобильців і афганців 20 вересня Кабмін пішов на підписання Меморандуму з нами. Більшість після цього стала працювати в рамках Меморандуму, сформулювала свої вимоги. Звичайно, ця угода не всіх влаштувала. Частина чорнобильців відсудила значні суми за неправильно нараховані пенсії попередніх років, але більшість так і отримувала пенсії на рівні 1200–1400 грн. Наші пропозиції здебільшого були прийняті. Вже сьогодні нам обіцяють, що з 1 січня наступного року чорнобильці будуть отримувати близько 4 тисяч гривень пенсії без судів.
Я вважаю, що все-таки треба відстоювати свою позицію шляхом переговорів, шукати компроміс як із Кабміном, так і з обласною владою.
Черкаський ліквідатор Борис Бродовський:
– Це дуже хибна практика – підписувати меморандуми. Черкаси підписали меморандум останніми після Сум, Сімферополя і Луцька. Разом з тим керівники 18 обласних організацій "Союз Чорнобиль" висловили недовіру президенту цієї організації Юрію Андреєву.
Такі, як очільник нашої організації Володимир Болтенков, вигідні владі і не відображають настроїв і думок усіх чорнобильців. Він вважає себе гетьманом чорнобильського руху, хоча думки у чорнобильців перед підписанням меморандуму він не питав.
Цей меморандум не має ніякої юридичної сили, а лише політичну. Місцева влада не уповноважена вирішувати ці питання.
Збільшення пенсій стосуватиметься лише малої кількості чорнобильців, і я переконаний, що 4 тисячі пенсії нам ніхто не дасть. Ми доведемо, що цього не буде. Якщо порахувати за формулою обіцяне підвищення, то чорнобильці будуть отримувати не більше 1600 грн пенсії.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Меморандум про співпрацю з обласною владою "розколов" чорнобильців на прихильників і противників"