![Санепідемслужба перевірила заклади громадського харчування Черкас: 29 з них призупинили роботу](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/22284.jpg)
Про наслідки цієї перевірки йшлося, зокрема, на координаційній нараді в облдержадміністрації, яка пройшла 28.11.11.
Станом на 01.11.2011р. на обліку державної санепідслужби м. Черкаси перебувало 211 закладів громадського харчування , у т.ч. 16 ресторанів, 121 кафе, 17 їдалень, 57 закусочних.
Зазначені заклади мають відповідне санітарно-технічне забезпечення (наявна гаряча і холодна проточна вода, підключені до централізованих систем водопостачання та водовідведення, забезпечені холодильним, технологічним обладнанням та ін.). З урахуванням санітарно-технічного стану кожного конкретного підприємства, наявності умов для приготування та реалізації їжі гарантованої якості, санепідслужбою погоджено асортиментні переліки страв, що готуються, а також харчових продуктів та напоїв, які реалізуються.
З початку року в плановому порядку було проведено 402 санітарно-епідеміологічні обстеження закладів громадського харчування, у т.ч. у 75% випадків – із застосуванням необхідних лабораторно-інструментальних методів. Поза цим, було проведено 89 позапланових перевірок, у зв’язку із зверненнями громадян (переважно скарги на негативний вплив шуму від роботи вентиляційної системи, звуковідтворювальної апаратури, робота підприємств в нічний час), за дорученням органів влади, прокуратури, облсанепідстанції. Зазначені обстеження проводились, як правило, комплексно, за участі працівників міськвиконкому, правоохоронних органів, держветслужби.
У ході обстежень закладів, суттєві порушення санітарного законодавства були виявлені у 16% випадків. Основні з них – порушення умов зберігання та термінів придатності до споживання харчових продуктів, порушення термінів проходження профілактичних медичних оглядів персоналом: серед них є бари, кафе ресторани, заклади швидкого харчування та великі магазини.
Санепідслужбою було проведено 405 бактеріологічних досліджень проб продукції закладів громадського харчування Черкас, з яких 2,4% виявились епідемічно небезпечними: серед таких закладів є кафе, піцерії, готелі.
Реєструються випадки порушень вимог санітарних норм і правил щодо миття, дезобробки обладнання, інвентарю, посуду, недотримання правил особистої гігієни персоналом, про що свідчать результати гігієнічних змивів. Санепідслужбою досліджено понад 3,5 тис. змивів, у 1,6% виявлено бактерії групи кишкової палички (ресторани , кафе, піцерії та ін.).
У зв’язку з порушеннями санітарного законодавства, санепідслужбою було винесено 25 постанов щодо тимчасового призупинення роботи закладів громадського харчування (деякі ресторани, кафе та ін.), на винних осіб накладено 75 штрафів на загальну суму 8827 грн. в т.ч. на власників, керівників закладів солідних ресторанів, піцерій та готельних комплексів.
У закладах громадського харчування вилучено з обігу 185,2 кг недоброякісної, небезпечної продукції (у деяких кафе), тимчасово відсторонено від роботи 116 працівників ресторанних закладів (ресторани, кафе, їдальня одного з райвиконкомів та ін.).
Щорічно згідно постанови головного державного санітарного лікаря області санепідслужбою у лютому-травні проводяться рейдові перевірки об’єктів високого епідризику, в т.ч. закладів громадського харчування щодо їх готовності до роботи в теплий період року.
З метою усунення ризиків епідемічних ускладнень, на теплий період року санепідслужбою було обмежено асортимент страв, виключивши небезпечні в епідемічному плані, у 119 закладах громадського харчування, враховуючи їх санітарно-технічний стан у кожному конкретному випадку.
Питання щодо санітарно-протиепідемічного забезпечення закладів громадського харчування, заходів санепідслужби заслуховувалось на санепідраді міської СЕС.
Слід зазначити, що будь-яких ускладнень санітарно-епідемічної ситуації, пов’язаних із закладами громадського харчування м.Черкаси, не зареєстровано. На виконання п. 6 доручення голови облдержадміністрації від 25.10.2011 р. №87-Д, санепідслужбою області організовано проведення перевірки закладів ресторанного господарства. За наслідками даних перевірок за порушення санітарного законодавства на посадових осіб накладено 60 штрафів на загальну суму 9277 грн., призупинилась експлуатація 29 об’єктів, відсторонено від роботи 72 особи з числа декретованого контингенту.
Повний звіт санепідемслужби Черкас щодо держсаннагляду за закладами громадського харчування обласного центру можна переглянути тут.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Санепідемслужба перевірила заклади громадського харчування Черкас: 29 з них призупинили роботу"