Насильство в сім’ї: б’є – отже любить... бити? : 949655 : Местные новости

Местные новости Черкассы : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Черкассы и область : Последние новости > Местные новости
Подробно

Насильство в сім’ї: б’є – отже любить... бити?

Насильство в сім’ї: б’є – отже любить... бити?

Ще вчора клявся у коханні, а сьогодні ледь не вбив... Від насильства в сім’ї страждають жінки, літні члени родини, діти та навіть представники сильної статі. Домашнє насилля пронизує усі верстви суспільства: від нього не рятує ані освіта, ані статки, ані професія. Фахівці кажуть, найбільше стусанів жінка отримує від коханого чоловіка в рідній домівці. Побиття та образи у багатьох родинах стають невід’ємною частиною сімейних стосунків.
Насильство породжує... насильство
Психологи переконані: людина, яка зазнала насильства у дитячому віці, починає сприймати жорстокість як норму поведінки.
– Чимало батьків при найменших провинах своєї дитини застосовують фізичне покарання. Втім, тілесне покарання викликає лише страх, обурення та агресію, – наголошує тренер-психолог Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Віталій Сухенко. – При цьому дорослі навіть не пояснюють причин покарання. В майбутньому, коли дитина виростає і створює власну сім’ю, насильство стає для неї прийнятним способом вирішення конфліктів у родині та в суспільстві.
З одного боку, дитя відчуває насильство на собі, а з іншого – спостерігає за насильницькими стосунками між батьками. Незалежно від того, свідком чи жертвою жорстокості стала дитина, більшість переносить таку модель поведінки у власне життя та продовжує чинити насильство.
– Хлопчик може спостерігати, як батько знущається над матір’ю, та почне думати, що саме так правильно спілкуватися з жінками, – зауважує Віталій Сухенко. – В якийсь момент син відчує жалість до мами, у підлітковому віці стане на її захист. Та ось у особистих стосунках повторюватиме поведінку батька.
Нерідко на агресивні дії кривдника провокує віктимність жертви (під віктимністю розуміється поведінка потенційної жертви, що провокує насильство в сім’ї. – Авт.).
Домашній терор: хто ж винен?
Більшість жінок, які стали жертвами родинного насилля, стикається із ситуацією, коли чоловік на наступний день після побиття просить вибачення та обіцяє, що цього більше не робитиме. Та через деякий час ситуація повторюється, а всі обіцянки кривдника швидко забуваються.
Таку закономірність фахівці називають "циклом (або колом) насилля", яке проходить три фази.
Протягом першої фази, зазначають психологи, з’являється напруженість у стосунках, словесні образи, чоловік-кривдник може звинуватити дружину у всіх проблемах. Жертва намагається догодити кривднику та підкоряється йому. Однак напруга стає для кривдника нестерпною, і він шукає щонайменшого приводу виразити свій гнів.
Згодом настає друга фаза (вибуху чи гострого биття), під час якої трапляється сам інцидент, тобто акт насилля. За словами психолога, насильство може бути виражене стусаном, ляпасом або ж побиттям та тривати від декількох годин до 1,5 доби.
Потім напруга поступово спадає та настає фаза каяття. Віталій Олександрович наголошує – саме в цей період насильник починає шукати собі виправдання (на зразок – "не стримався", "в мене поганий настрій", "був важкий день" тощо), просить вибачення та обіцяє, що такого більше не трапиться. Водночас переконує жертву в тому, як сильно кохає її.
– Примирення створює у жертви ілюзію про можливі зміни у стосунках, – каже Віталій Сухенко. – Жертва продовжує терпіти насилля, звинувачує себе та виправдовує кривдника. Водночас агресор відчуває свою "правоту" і знаходить безліч пояснень своїй поведінці.
За словами психолога, родинні тирани найчастіше пояснюють свою жорстокість розмовами про виховання, дисципліну, суворість, врешті-решт – проявами кохання ("коли я проявляю агресію, я виражаю кохання", "я хочу, щоб у сім’ї все було по-моєму, оскільки приношу додому гроші та забезпечую сім’ю", "я так виховую дітей, інакше вони виростуть поганими людьми").
Жінка, яка зазнала насилля від чоловіка, не залишає його, оскільки кожного разу сподівається, що це було востаннє, та не звертається по допомогу. Багато жінок не опираються насиллю й через те, що відчувають свою залежність від чоловіка.
– У будь-якому сімейному конфлікті винні обидві сторони, – зауважує Віталій Сухенко. – Один із членів родини терпить насильство над собою та нічого не робить, аби зупинити його, а інший – користується цим та не контролює своїх емоцій.
Сімейним парам психолог радить не обговорювати та не шукати причин конфліктів у момент посилення емоційної напруги, оскільки кожен вказуватиме на свою правоту. Важливо заспокоїтися, а потім конструктивно все обговорити. Якщо вже й назріває інцидент, треба діяти нестандартно (наприклад, засміятися, якщо увесь час плакала). У такий спосіб жертва збентежить насильника. Він розгубиться, а щоб оговтатися, кривднику знадобиться час.
Сімейних кривдників беруться перевиховати
Соціальні працівники спільно з дільничними інспекторами міліції взялися за виховання домашніх агресорів.
Відповідно до Закону України "Про попередження насильства в сім’ї" (який вступив у силу в 2002 році) створена система соціальних і спеціальних заходів, які покликані протидіяти сімейному насильству. Для боротьби з домашнім насильством в області Черкаським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було розроблено та прийнято програму соціально-психологічної корекції.
– Корекційна програма спрямована на те, щоб навчити кривдників визнавати власні проблеми та розв’язувати їх мирним шляхом, – наголосив Віталій Сухенко. – Заняття з корекції мають навчити агресорів контролювати себе та свої емоції.
За словами тренера-психолога, корекція поведінки насильників відбуватиметься у формі індивідуальних консультацій та групової роботи. Кількість учасників – 7–8 осіб. Вони збиратимуться 1 раз на тиждень на 1,5–2 години для групової роботи та на 45 хвилин – для індивідуальної. Групова робота має спонукати кривдника до саморозкриття та самоаналізу.
– Основною вимогою до агресора є відвідування групи психологічної корекції в тверезому стані, – зауважує пан Сухенко. – Недотримання цією вимоги є підставою для виключення особи з корекційної програми та застосування до неї адміністративних заходів.
Психологи наголошують – тривалість соціально-психологічної корекції становить від 3 до 6 місяців. Оскільки свідомість людини змінити не так і просто, цей термін може збільшуватися.
– За підтримки Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні ЄС-ПРООН протягом 2010–2011 років було проведено 20 тренінгів для дільничних інспекторів міліції, на яких навчали протидіяти домашньому насильству та розглядали юридичні й психологічні аспекти цієї проблеми, – додає керівник проекту молодіжних громадських організацій "Молода Черкащина" Тетяна Кавальчук. – Дільничні інспектори мають усвідомлювати, що лише покаранням (найчастіше у вигляді штрафу) таку проблему розв'язати не можна.
Дільничних інспекторів міліції вчать також переконувати жертву насильства не відмовлятися від допомоги.
"Цьогоріч до міліції надійшло 3114 повідомлень про сімейно-побутові конфлікти, з яких 2152 знайшли своє об’єктивне підтвердження. Скоєно 4 злочини, пов’язані із насильством у сім’ї, які призвели до смертельних наслідків. Додатково в області виявлено та поставлено на облік 1861 родинного кривдника, яким винесені офіційні попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї", – зазначає начальник управління профілактики правопорушень управління МВС України в Черкаській області Володимир Іващенко.
Телефон довіри Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (0472) 330-900


Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Насильство в сім’ї: б’є – отже любить... бити?"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 22
Новых вестей вчера: 19

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Август 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Черкассы



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта