![](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/22256.jpg)
26 листопада 2011 року на Черкащині місцеві організації ВО "Свобода" та молодіжної організації "Сокіл" провели у кількох містах області акцію з вшанування пам’яті жертв геноциду українців під гаслом "Ми пам’ятаємо. Ми помстимось."
Акція мала на меті вшанувати пам’ять загиблих від геноциду українців, а також нагадати про справжніх винуватців геноциду та його найбільш відвертого та концентрованого його вигляду – Голодомору 1932-33 років. Свободівці та сокільці висловили свою чітку позицію щодо національної трагедії, яка корінним чином відрізняється від ставлення до неї з боку лібералів, адже стрижневою ідеєю вшанування пам’яті націоналістами на Черкащині було саме впровадження ідеї щодо недопущення повторення геноциду нащадками тих, хто творив його у ХХ столітті.
Попри те, що у різних містах області відбувалися заходи, що мали певні розбіжності у форматі, спільною рисою цих акцій була наявність тематичних плакатів, виготовлених осередками "Соколу" та схожість у промовах на мітингах, що супроводжували заходи. На одному з плакатів з написом "Винуватці геноциду ХХ-го століття" було зображено радянських партійних більшовицьких діячів та написані їхні імена і прізвища (справжні прізвища також) – зокрема Йосипа Вісаріоновича Сталіна (Джугашвілі), Ягоди Генріха (Єноха) Григоровича (Гершеновича), Іванівського (Гібшмана) Ізраїля Давидовича, Кагановича Лазара та багатьох інших. На іншому плакаті було написано "Винуватці геноциду ХХІ-го століття" - на ньому усі бажаючі могли писати імена та прізвища тих, кого вони вважають винуватцями новітнього геноциду. До цього сумного списку потрапили багато нинішніх можновладців – як столичних, так і місцевих чи тимчасово місцевих – "данєцкіх черкащан". Таким чином українці долучилися до нагадування самим собі і владі про те, що ніхто не забуває, хто нищив українців і хто, будучи ідейними нащадками винуватців геноциду, намагається знищити українців нині. Окрім того, на всіх заходах, націоналісти запалювали свічки, викладаючи з них фігури хреста чи цифри "1933".
Подібні заходи відбулися в Умані, Золотоноші та Каневі, а також у Черкасах, де за участі Об’єднаної опозиції Черкащини було покладено квіти до пам’ятника жертвам Голодомору, напередодні відреставрованого місцевим осередком "Соколу" що його навесні цього року спаплюжили невстановлені вандали. Лише після того, як сокільці розпочали відновлювальні роботи – з’явилися комунальники та пофарбували пам’ятник.
У Смілі, Звенигородці та Шполі відбулися марші пам’яті, учасники яких пройшлися своїми містами та вшанували пам’ять загиблих у Голодоморі українців.
Коментуючи акцію, голова Черкаського обласного осередку ВМГО "Сокіл" Юрій Ботнар сказав: "Ми намагалися показати і наголосити українцям про тяглість у часі поколінь людей, які вчинили геноцид та Голодомор, як найвищий його прояв і людей, які його пережили. Сьогодні ідейні або прямі нащадки винуватців геноциду знову у владі, і вони знову мають україноненависницькі прагнення, знову загрожують існуванню нашого народу. Наша мета у тому, щоб перешкодити їм втілювати свої плани у життя шляхом недопущення до влади і покарати українофобів за злочини, що вони чинять" – підсумував Юрій Ботнар.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости ""Свобода" та "Сокіл" показали на Черкащині винуватців геноциду українців"