Минулого тижня офіційна делегація Черкас на чолі із міським головою Сергієм Одаричем побували в Китаї, у провінції Ваньжоу, яка має побратимські зв’язки із Черкасами.
Метою відвідин Китайської Народної Республіки було налагодження дружніх відносин та участь у VIII міжнародній виставці садівництва "Чунцін EXPO", де Черкаси презентували свій проект ландшафтного дизайну.
– За результатами поїздки була підписана угода про культурний та економічний розвиток на найближчі роки з керівництвом міста Ваньжоу, – говорить міський голова Черкас Сергій Одарич. – Ми плануємо, що з наступного року обміняємося дитячими делегаціями. З нашого боку – це учні Першої міської гімназії, де вже тривалий час вивчається китайська мова. Крім того, ми домовились про обмін делегаціями підприємців, представників торгово-промислової палати.
За словами міського голови, у рамках відвідин Ваньжоу було здійснене покладання квітів до могили Героя України та Китаю, нашого земляка – Григорія Якимовича Кулішенка. Саме він під час повітряного бою з японськими винищувачами зміг урятувати екіпаж літака і не допустити його падіння на місто.
Черкаси – єдині презентували Україну. Що ж до виставки, то вона проводилася у місті Чунцін, де на 500 га землі за вісім місяців був створений мальовничий парк з озером та чималим зеленим масивом. Раніше на місці парку було сміттєзвалище.
– Черкаський садовий центр "Сад Мрій" єдиний представляв Україну на цій міжнародній виставці, де свої ідеї демонстрували дуже багато країн світу, – каже Сергій Одарич. – Наш проект увійшов у всі міжнародні каталоги. Тепер ми очікуємо, що куточок Китаю з’явиться і в Черкасах.
За словами керівника проекту, депутата Черкаської міської ради Сергія Ткаченка, перед ним було поставлене завдання створити проект, який би передавав природу України. В основі черкаського дизайну – родинне дерево та колодязь. Сад декорований дерев’яним парканом, який притаманний нашим садибам, та трьома мостами через струмок.
– За ідеєю дизайнерів Марини Ткаченко та Оксани Голій у саду посадили декоративні яблуні та сливи, каштан і клен. Але основну увагу ми акцентували на великій кількості квітів, – говорить Сергій Ткаченко. – На жаль, не всі наші задуми були втілені в життя, оскільки деякі рослини не можна було знайти у Китаї. Тому використали китайські відповідники.
Черкаські дизайнери відзначили, що Черкасам слід переймати досвід Китаю у використанні багаторічних рослин, які і взимку, і влітку роблять міста зеленими. Крім того, у КНР домінує тенденція, коли парки радують око городян не на околиці міст, а в центрі. Що ж до клумб, то квіти у більшості випадків не висаджують у землю, а ставлять просто у горщиках, і кожне дерево має свій реєстраційний "паспорт".
У Черкасах можуть з’явитися електроавтобуси. Під час перебування в Китаї також була досягнута домовленість про співпрацю в галузі транспорту з містом Чунцін.
– Це китайське місто виробляє гібридні автобуси, які працюють на акумуляторах з додатковою підзарядкою, – розповідає міський голова. – Нині ми вивчаємо питання переведення громадського транспорту Черкас саме на такі гібридні види транспорту, оскільки вони економічні і не забруднюють навколишнє середовище.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Черкасах з'явиться куточок Китаю"