![У Черкасах триває](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/22126.jpg)
21 листопада у Соснівському районному суді відбувся розгляд справи по суті адміністративного позову приватного підприємця Лисак Світлани Василівни до Черкаської міської ради під головуванням судді Марцішевської О.М.
Приводом судового розгляду стало рішення міської ради про обмеження реалізації алкоголю та тютюнових виробів на території міста Черкаси.
Примітно, що спершу приватний підприємець вимагала визнати протиправним та скасувати це рішення повністю. За її словами, воно порушує її право на цілодобову торгівлю тютюновими виробами і пивом та завдає їй збитків. Проте вже в ході судового засідання позивачем була подана заява про зменшення позовних вимог. А саме: визнати протиправним та скасувати лише окремі пункти рішення – щодо заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних та тютюнових виробів під час проведення масових заходів та в закладах торгівлі з 22 години до 8 години та обмеження площі об’єктів торгівлі.
Світлана Лисак у суді стверджує, що рішення міської ради обмежує лише режим роботи суб’єктів господарювання малого і середнього бізнесу і не розповсюджується на режим роботи стаціонарних торгових об’єктів – магазинів, закладів ресторанного господарства, що ставить власників великого торгового бізнесу у привілейоване положення і призводить до дискримінації власників торгівельних тимчасових споруд (кіосків). Також підприємець закидала, що цим рішенням міська рада перевищила свої повноваження, оскільки не може встановлювати режим роботи об’єктів торгівлі.
– Обмеження щодо продажу алкоголю та тютюну в нічний час, поширюється абсолютно на всі заклади торгівлі – як магазини, супермаркети, так і кіоски та павільйони, – говорить начальник відділу судового супроводу Вікторія Горшанова. – Крім того, режим роботи закладам торгівлі погоджує департамент економіки та розвитку виконавчого комітету Черкаської міської ради.
Вікторія Горшанова надала довідку про те, що жодному кіоску ПП Лисак не було погоджено режим роботи. Тобто підприємець сама встановлювала час роботи для своїх кіосків.
У Черкасах нині маємо парадокс, коли власники великих супермаркетів, торгівельних магазинів та павільйонів дотримуються вищевказаного рішення і лише кіоски ПП Лисак його ігнорують, торгуючи вночі цигарками та пивом.
Ольга Швець, директор департаменту муніципальної інспекції, у судовому засіданні зауважила, що більшість торгівельних кіосків Світлани Лисак працюють з порушеннями, оскільки не мають відповідних дозвільних документів та касових апаратів. Крім цього суду була надана довідка, що жоден кіоск ПП Лисак не має дозволів на розміщення тимчасових споруд.
Також у судді виникли запитання щодо наявності ліцензій на всі кіоски підприємця у м. Черкаси (близько десяти). Оскільки Світлана Лисак продемонструвала лише кілька документів. Зваживши, що позивач не надала достатньої кількості документів та копій ліцензій на торгівлю у кіосках, суд вирішив продовжити термін розгляду справи, призначивши наступне засідання на 28 листопада цього року о 9.30 годині.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Черкасах триває "алкогольне протистояння": у кіосках продовжують торгувати цигарками і алкоголем вночі"