![Передвиборчі перегони у Черкаській області уже почалися?](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/22160.jpg)
Підготовка до парламентських виборів в Україні триває. Чимало політичних сил уже розробили стратегію "зваблювання" своїх потенційних виборців і чимдуж кинулися втілювати її в життя. Проте тут не уникнути й відвертих "ляпів". Надто – з боку партії, яка при владі.
Вибори не за горами
У Черкаській області передвиборчі перегони, схоже, вже почалися. Особливо активною в цьому плані виявилася обласна організація Партії регіонів. Воно й не дивно, адже очолює її голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб. Посадовець днями зізнався, що дуже втішений, бо ухвалили новий закон про вибори. Каже, що для нього ця подія була "омріяною".
"Я щасливий тому, що одна з моїх мрій здійснилася. Президент України вже давно казав, що потрібна змішана система виборів – тобто, щоб депутатів обирали і по списках, і по мажоритарних округах. І ця система цим законом уже затверджена. Я дуже радий, бо сьогодні це дасть можливість скоротити шлях між виборцем і народним депутатом, між проблемами тих чи інших територій і тими законодавчими актами, які приймаються у Верховній Раді. Це дасть можливість сьогодні залучити Верховну Раду до конкретного життя на землі", – сказав С. Тулуб.
Невідомо, що він мав на увазі, коли виголошував тезу про "життя на землі", бо не в космосі ж живуть народні обранці. Тим часом, губернатор озвучив і вражаючу статистику, не пояснюючи при цьому, хто ж проводив соціологічні дослідження. "За останніми соціологічними опитуваннями, понад 50 % черкащан підтримали саме мішану систему. І народні депутати теж прийняли такий закон. Треба цей закон вивчити гарненько і треба вже його втілювати в життя. Повивчаємо разом із фахівцями і почнемо діяти, бо чекати вже нічого – вибори ж не за горами", – резюмував губернатор. Очевидно, підлеглі сприйняли його слова занадто буквально…
Вишуканий підкуп виборців чи бажання допомогти?
Як виявилося, Партія регіонів розпочала збирати дані про дітей-інвалідів. Таку інформацію оприлюднила депутатка обласної ради Любов Майборода. За її словами, обласна організація Партії регіонів вирішила використати для передвиборчої агітації дітей із обмеженими можливостями.
"Ще 14 листопада на адресу Департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради надійшов лист заступника голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Тимошенка. Такі листи було надіслано усім головам райдержадміністрацій та міським головам. Тимошенко повідомив, що планом заходів Черкаської обласної організації Партії регіонів заплановано, що "кандидати в депутати до Верховної Ради та депутати місцевих рад мають відвідати дітей-інвалідів та вручити їм благодійну допомогу", – розповіла Л. Майборода.
За її словами, "візити" мають відбутися 3 грудня, коли відзначається Міжнародний день інвалідів. Таким чином, заступник губернатора фактично зобов’язав голів райдержадміністрацій та міських голів зібрати інформацію та надіслати списки дітей-інвалідів, вказавши прізвище кожного, рік народження, адресу проживання, а також діагноз і контактний телефон. "Але ж виконання планів заходів будь-якої партії не входить у повноваження заступника голови облдержадміністрації. А інформація про діагнози та місце проживання дітей-інвалідів є конфіденційною. Я вважаю, що надання будь-яких послуг у цьому випадку можна розцінювати як підкуп виборців", – заявила Л. Майборода.
Депутатка надіслала прокуророві Черкаської області депутатський запит, а також звернулася до голови облдержадміністрації із проханням провести службове розслідування стосовно його заступника Юрія Тимошенка, який ініціював юридично сумнівний збір інформації про дітей-інвалідів (раптом ліва рука не відає, що робить права і сам губернатор навіть нічого не знає про таку ініціативу підлеглого). "Я попросила прокурора вжити заходів адміністративного впливу по недопущенню зловживання службовим становищем працівників облдержадміністрації та розглянути, чи не підпадають дії Тимошенка під статтю 365 Кримінального кодексу України "Перевищення влади та службових повноважень", – підсумувала Л. Майборода.
Залишається лише сподіватися, що в прокурора вистачить можливостей для того, аби відрізнити бажання партії "пропаритися" від намірів допомогти дітям із особливими потребами.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Передвиборчі перегони у Черкаській області уже почалися?"